Върти си главата докато суче. Помогнете!

  • 2 097
  • 7
Нашият калпазанин от 2 дена е научил нова хватка. Както си суче, стиска зърното и започва да си мърда главата, при което аз  Rage newsm61 smile3511 Rage Пробвах да го махна от гърдата и да го сложа пак, ама то при нас това е баси и зора; имаме си една ритуална борба преди да засуче, която понякога трае по 5-10 минути, а през нощта е абсурд да засуче отново. Бях решила да търпя, защото той си я мърда за малко, по 3-5 пъти за цялото кърмене, ама   тая поразия я прави на всяко ядене и зърната ми почнаха да стават доста болезнени, а след още 2 дена, сигурно ще е нетърпимо. Мислех си, че може да се опитва да се намества, ама пробвах различни пози и все същото, а преди не го правеше.
Дайте съвети как да го отуча от това, защото искам още да кърмя, но ако продължава така, сигурно няма да издържа дълго.
Виж целия пост
# 1
Мойта бебка прави така,когато я мъчат газове и по време на сукане се върти и пуска и лапа зърното защото я усещам,че се напъва,в такива моменти държа постоянно гърдата,за да избегна максимални поражения. Може би бебчето ти е неспокойно от нещо и затова така реагира? Как сте с колики и газове?
На първо време взимай спешни мерки за зърната си за да не се разранят,мажи обилно и след всяко кърмене,че иначе ще стане страшно.Предполагам са ти познати всичките мазила - Гармастан,Лансинокс и т.н. Аз имах едни мострички от кремчето на Авент и се справих с тях, крема ми действаше перфектно. Успех!
Виж целия пост
# 2
Може би мъничето се опитва да прави своеобразен масаж на гърдата, за да улесни потичането на млякото. Може да пробваш да накараш млякото да потече преди да го сложиш на гърдата (с малко изцеждане на ръка или с помпа), за да видиш дали ще има промяна.
Другата възможност е да се дави от прекалено силната струя мляко, когато тръгне кърмата и да се опитва да я намали или да се предпази, като си върти главичката и опитва да прегъне зърното.В този случай също ще помогне горното - изцеждане на малко мляко, колкото да престане да пръска силно и тогава да му дадеш да суче.
Опитай и наблюдавай бебето да видиш кое ще има ефект и точно кога се проявява това въртене - веднага след слагане на гърда или когато усетиш стягането в гърдите при потичане на млякото.
Виж целия пост
# 3
Току що папкахме и си мърда главата само 2 пъти. Дано да реши да се откаже.
А коликите и газовете си ги имаме още от 4 - 5-я ден, сега дори са много по-слаби от преди. Гърдите ми вече не се втвърдяват, а като се напълнят почва да си тече. И според мен, не е от силната струя, защото той се върти и в началото и в края на кърменето, а и пробвах да се поизцедя преди кърмене и пак същата работа. Може наистина нещо да се е шашнал, щото напоследък спи малко неспокойно. Абе де да знам, дано да спира с това скоро!
Виж целия пост
# 4
При нас имаше такова въртене поради газове. Зърната ми бяха станали на ластици  Mr. Green Единственото спасение/облекчение беше здраво да държа гърдата и да се опитвам да следвам бебето. Доста бързо престана да го прави. И сега има газове, но ме пуска когато се върти.
Виж целия пост
# 5
При нас е определено от газове, повърти се малко и пръцне яко, после е спокойна до другия път. Освен това в такива моменти често изплюва малко, от напрежението и напъните. Прави го в часовете когато коликите й се усилват.

Ако е от това, пробвай един номер - ако наистина яко дърпа, вадя зърното (разваляш първо вакуума с пръстче!) и и давам да ми посмуче кутрето докато мине голямото пръцкане или се изака. После се кърмим спокойно, а така и не повръща ценната манджа Wink. Няма да ти откаже пръстче със сигурност, и няма да я обърка като залъгалките или биберона. При нас татито я залъгва вечер така ако трябва да изтичам до тоалетната примерно, а тя е на зор. Не знам дали правилно постъпваме, но помага.
Виж целия пост
# 6
На мен ми изглежда да са колики.Не се отказвай,ще мине и този период.
Виж целия пост
# 7
М даааа, от газовете и коликите е! Вече го прави само по веднъж, 2 пъти на ядене, но пък за сметка на това толкова силно стиска и толкова разко се мърда, че нито пръст мога да пъхна, нито мога да му удържа главичката, абе ...  smile3511   Гърдите ми като на мама уранготанка станаха вече!
Давам му чайче за коликите и същия номер го прави и със шишето; имам чувството, че бибата ще се откъсне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия