Колко трябва да се чака след аборт?

  • 2 942
  • 13
На какво мнение сте? Колко време трябва да се чака след аборт за  нови опити  Embarassed ? Слушах какво ли не, 3 месеца, 6 месеца, няма нужда да се чака след като не е правен кюртаж...
Вие как мислите?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Мисля, че най-правилно е да се изчака около 6 месеца, за да се възстанови добре организмът и на няма риск за втори аборт  Confused
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Мисля, че най-правилно е да се изчака около 6 месеца, за да се възстанови добре организмът и на няма риск за втори аборт  Confused
Успех   bouquet
То вече има и втори  Cry, бяхме изчакали 4-5 месеца, но уви! А на мен не ми се чака вече  #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Според мен зависи в коя седмица е бил аборта, дали е правен кюретаж и от мнението на лекаря.
Знам какво е да си нетърпелив, но се вслушай в съветите на лекаря си
Виж целия пост
# 4
Доколкото си спомням, твоят аборт (последният) беше едва в началото, малко след закъснението на М. си разбрала. Мисля че в твоя случай няма какво да чакаш. Или изчакай един цикъл.
Виж целия пост
# 5
Ами ние чакахме шест месеца,но на мен ми бе направен кюртаж.Най-добре съвет с добър гинеколог!Успех ти желая от сърце!!!!
Виж целия пост
# 6
Щом не е правен кюртаж продължаваш веднага.
Виж целия пост
# 7
Еличко, и аз да се включа като препатила: след спонтанен аборт в 7 г.с. и без кюртаж първо решихме да чакаме до следващата менструация, но май и това е излишно, защото на 20-я ден организмът ми беше във форма и си спретна овулация.
Чакането 3-6 месеца е необходимо най-вече след кюртаж, защото той травмира матката и лигавицата се възстановява по-бавно. Необходимо е също така при аборт след 12 седмица (ако не ме лъже паметта).
Ти не си писала в коя седмица си била, но ако е било както при мен - действайте  Peace

Само да добавя нещо, което прочетох снощи и паднах от смях:
В един английски сайт пишеше, че основният "много важен" довод да не пробваме веднага с нова бременност бил следният: Тъй като няма да имаме дата на последна менструация, това щяло да доведе до големи усложнения при изчисляването на гестационните седмици и на термина и щяло много да обърка и нас и лекарите. Представяте ли си с какво ни плашат! Егати усложнението! Аз да забременея веднъж нормално, пък хич не ме интересува точно в коя седмица и дни съм бременна Simple Smile
За справка - http://www.pregnancyloss.info/trying_again.htm ето и цитат, да не мислите, че не съм разбрала:
"From what I've seen, you really should wait for one cycle to complete, because if you do not, you will experience one of two situations, both of which will cause you much unnecessary grief and pain:
 
1. If you do get pregnant again before having a period, you will not establish a reliable Last Menstrual Period date (your miscarriage date is of no use). You will run into lots of problems when you go in for your first prenatal sonograms and blood tests, causing you tons of grief (often for nothing) and can wreck your relationship with your doctor (supporting the "difficult patient" theory.) 
For example, the blood test will say you are six weeks; you will insist you are eight. The sonogram will not show a fetal pole yet, but you have read that you should see a baby by now. You will think your doctor should do something, but he or she will just say your date is wrong and come back in a week. You will spend a week of torture, wondering if the baby is dead, and why do you have to wait for answers. All these things can be avoided by knowing your LMP, or preferably ovulation. Most of the time, the babies are fine, but sometimes you are having another miscarriage. Everything is murky because you don't know for sure when you got pregnant, because you didn't complete a full cycle. 
 
2. If you have retained tissue, your period will be "late" (although all post-miscarriage periods take more than four weeks and are late) and you can even have a POSITIVE PREGNANCY TEST, but you are not pregnant. This is hCG left in your system from the miscarriage, which has not completed. You may begin bleeding and cramping and think you are having another miscarriage, but you are just still going through the first one. We have had women on the site grieving over a 2nd lost baby, naming it and everything, when it turned out she only had missed tissue from the previous loss.  Having a D&C does not guarantee that all the tissue was taken. About 1/4 of the women on this site with missed tissue had a D&C. If you did not wait for a real period, you will not know if a pregnancy test really means you are pregnant again, or if your loss has become a long drawn-out ordeal. "

Ако кажете по-късно ще го преведа дословно Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Момичета, много благодаря... От снощи подновихме опитите  Embarassed За сведение само и двата ми аборта бяха ранни, без кюртаж. Първият в 7 седмица, а вторият в трета - четвърта, не мога точно да го изчисля. От тогава минаха около 80 дена и две менструации ако смятаме аборта за менструация... От 3 седмици вече пия фолиева киселина и се чувствам добре и след като прочетох всичко, което сте ми написали, реших, че няма да чакам повече. Така или иначе то няма да стане веднага....

И пак БЛАГОДАРЯ!
Виж целия пост
# 9
Ами ние чакахме шест месеца,но на мен ми бе направен кюртаж.Най-добре съвет с добър гинеколог!Успех ти желая от сърце!!!!

Сиска, а ти от къде точно си? Гледам, че си писала, че живееш във Велико Търново. Това е моят роден град:)Simple SmileSimple Smile Учила съм във Вела Благоева и после в Езикова гимназия, но съм 1 година по - голяма от теб - 78 набор съм. Току виж се познаваме  Wink
Виж целия пост
# 10
Ако има кюртаж, изчакай поне 6 месеца.
Успех и скоро да се похвалиш с нещо хубаво  Peace  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Според мен след кюртаж не е необходимо да се чака 6 месеца. Аз забременях на 3 месец след кюртаж и синът ми е на лице...
Виж целия пост
# 12
Бях в 5 месец когато направих спонтанен.
Реших да чакам 3 менстурации и от този месец започнах бебеправине.
Виж целия пост
# 13
има лекари,които препоръчват още след 3 месец да се започнат нови опити.Но по учебник трябва да се изчакат 6 месеца.Една лекарка ми обясни,че трябва да се възстанови хубаво матката и тогава /6.месеца/
успех на всички Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия