Питане за рядко ако

  • 4 268
  • 9
Накратко ще опиша ситуацията.
Беба е на 5 месеца и е само на кърма  Laughing До скоро акаше на 3-4 дни веднъж. Но от едно известно време започна да не и стига кърмата само от едната гърда и доста често хапваме и от двете. От това което прочетох, излиза че тя хапва доста от предното, богато на лактоза мляко. От тогава ака по 2/3 пъти на ден, но воднисто жълто ако. Не е с гадна миризма.
Правихме и изследвания - добри са(хемоглобин 111,левкоцити в норма)
Лекарката иска да давам ентерол и смекта, за да я запека newsm78 Не зная дали това е правилния подход. Как смятате?
Пак според доки трябва да помислим за захранване с оризова каша или зел. пюре.Според нея сме наддали малко за последния месец и по ония таблички сме под нормата за 5 месечно бебе (65 см и тегло 6450г. като се роди 50см./3200 г)

Какво да правя според вас? Да давм ли смекта, ентерол и лактофлор? Или да продължа да кърмя и да чакам нещата да се нормализират? Или да давам лечебна хумана?
Виж целия пост
# 1
Според мен е съвсем нормално да си ака 2-3 пъти на ден, а щом няма неприятна мизризма и сте правили изследвания, всичко е наред. Не виждам и никакви проблеми с теглото, дори напротив - кърмачето трябва да удвои теглото си от раждането до 6 месечна възраст, а вие вече сте го удвоили...А да му даваш лекарства за глупости...Мисля, че трябва да смениш педиатърката... Peace
Виж целия пост
# 2
Мисля, че неоснователно се притесняваш за лактозата. Все пак нали приключва съвсем с първата гърда преди да предложиш и втората? Значи поема и задно мляко достатъчно.

Колкото до разстройството аз го приемам за такова само, когато миризмата му е неприятна и нехарактерна за нормалните изпражнения. Ако ака по 2-3 пъти дневно по-редки изпражнения и няма други симптоми (много слуз например), ако се чувства добре като цяло и няма признаци на обезводняване не смятам, че трябва да прибягваш до медикаменти, още по-малко пък до хипоалергенни млека, в чийто действия доста се съмнявам.

И със захранването недей да бързаш, ако евентуално има проблем въвеждането на твърди храни може повече да влоши нещата.
Виж целия пост
# 3
Aз малко встрани да попитам, че се обърках newsm78
Тук съветват ако бебето не наддава добре, да се изчака още месец-два преди захранване. т.е. такива бебета биват захранени  на 7 месеца примерно.
(това разбира се ако всичко с хемоглобина например е наред и лекаря е дал зелена светлина)

а в форума чета вече няколко пъти, че като не наддава бебето много трябвало да се захрани - ми нали след захранването то още по-малко ще наддава(поне докато свикне "да мели" новата храна) newsm78


Виж целия пост
# 4
а в форума чета вече няколко пъти, че като не наддава бебето много трябвало да се захрани - ми нали след захранването то още по-малко ще наддава(поне докато свикне "да мели" новата храна) newsm78

Ами, Деси, според нашите стандарти със захранването почти веднага започва и заместването на кърменията, което ще рече, че за седмица-две на детето вече се препоръчват дози от рода на 1 бурканче пюре. Това количество е напълно достатъчно да се нахрани едно 5-6 месечно и по тяхната разбирания, така му осигуряваш необходимите хранителни вещества за да качва, а не да му измиваш корема с голата кърма. Ей това е логика "ала бг-педиатър"  Wink
Виж целия пост
# 5
И според мен няма място за притеснение.
Виж целия пост
# 6
За рядкото ако - и Деничка беше така, докато караше само на кърма. Аз питах наш`то педи, нормално ли е, тя ми отговори утвърдително. Каза, че реално няма от какво да се "втвърди". Откакто почнахме със зеленчуците (е, на пюре, разбира се Wink ), консистенцията се промени Grinning
Успех Grinning
Виж целия пост
# 7
Според мен също няма място за притеснения. Мисля, че ако не смениш педито то поне недей да я слушаш (аз така процедирам). Вашата ситуация е подобна на нашата, но аз хич не му се притеснявам вече. Ние също понякога акаме на 2-3 дни веднъж, но вчера например бебо ака 3 пъти за денонощие (като напоследък нормата му е по веднъж на ден). Аз в началото все му се взирах, но реших, че щом изглежда добре и е жизнен пък и акитата изглеждат нормални, няма място за притеснение. За теглото кърмените бебета трябва да удвоят рожденното си тегло към 5-6 месец, така че......Пък и виж ни нас - и ние сме "доста" слаби на фона на бебоците около нас Wink
Виж целия пост
# 8
Ами ние от 1-2 месеца сме на хранене от двете цици.  newsm78 Тъй като бебка си прави паузи по колкото и когато си иска, така избягвам прекалено дългите почивки на едната гърда. А и дребсът иска за 5 минути да изцока всичко, така че се сърди ако дебитът е по-нисък  Laughing
Четох някъде, че докато бебето суче от едната гърда млякото в другата се размесва, така че като дадеш нея се пие смес от предно и задно мляко.
Не знам...Вчера я мерихме и излезе, че за 12-13 дена е качила 200-300 грама. Това е добре, но е по-малко от колкото до сега (по кило  Mr. Green). Може да е заради това, че давам и двете гърди, може да е от друго  newsm78
Виж целия пост
# 9
Благодаря за отговорите   bouquet
Катето не му давах нищо друго освен кърма. Вчера дори пропусна да се изака Mr. Green
Вашите мнения ми подеистваха успокояващо и ме върнаха в изходна позиция - захранване след 6-я месец  Mr. Green
Педито няма да го сменям, защото е отворено към новите неща. Доста статии за кърмене и захранване съм и разпечатала и жената ги прилага! Привърженик е на късно захранване. Казва си нейното становище, но аз ако съм на друго мнение, казва че детето си е мое и аз вземам решенията, тя само съветва!
При последние ни разговор ми каза че съм толкова напред с материала, че дори се нала тя да черпи от мен информация  Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия