Хормонален проблем при мъжа

  • 5 255
  • 4
Здравейте

Предварително се извинявам ако темата е вече зачената. На 29 години съм, менструацията ми е по часовник, както и овулацията.
От около 2 години се опитваме да имаме дете.

През януари откриха на мъжа ми (31 години) хормонален дисбаланс и нефункциониране на хипофизата, с резултат недостиг на тестостерон и следователно лоша спермограма (100.000 сперматозоида от които само 10% подвижни).

Има ли някой с подобен опит и бихте ли могли да ми пишете какъв е пътя който трябва да изминем и дали, имайки предвид тези проблеми, е изобщо разумно да имаме дете. Съпругът ми е здрав и досега не е вземал никакви хормонални лекарства, проблема се откри тепърва.

Моля извинете ме за замърсяването на форума и моля ако имя някой с подобен проблем да ми пише. Искрено благодаря!
Виж целия пост
# 1
Моля извинете ме за замърсяването на форума и моля ако имя някой с подобен проблем да ми пише. Искрено благодаря!

Няма за какво да бъдеш извинявана. Форума е за това - да попиташ и да ти помогнем, ако можем.

За съжаление, не мога да ти помогна, но пък ти пожелавам повече късмет!

Доктора какво казва, възможно ли е лечение?
Виж целия пост
# 2
Добро утро, Искам!

При нас имаше лоша спермограма, която направихме след 6 месеца неуспешни опити, оказа се, че има варикоцеле (разширени вени на тестиса) в резултат преди две седмици направихме операция.
Хормони не са изследвани, не знам ако бяхме ги изследвали дали нямаше да се окаже, че нещо не е наред в допълнение към варикоцелето - И дали все пак не е редно да се изследват!
А на Вас изписаха ли лечение - Какви са надеждите за подобряване на показателите и след какъв период?
Според мен не трябва да се извиняваш за нищо във форума - лошото е че няма мъжки форум, където самите мъже да обсъждат точно тези проблеми и как са били лекувани при други мъже. Предполагам, че много те е стреснала новината за лошата спемограма и че въобще не са ти минавали мисли за ин-витро и прочие - и аз бях така - с малки изключения, но вече нещата се промениха.
Но не се отчайвай, закото ако нищо друго не става - остава ви ИКСИ процедурата, при която и един сперматозоид е достатъчен!
Виж целия пост
# 3


   Препоръчвам ти да посетите д-р Кацаров. Ако искаш негови координати пиши ми на лични.
 
Виж целия пост
# 4
Когато има открит проблем се действа много по- лесно. Хормоналните проблеми при мъжете се подлагат на лечение, също така както и при жените.  Най- известните методи са с тестеронови инжекции, ползват се от бодибилдърите, приемащи разни бианаболи, съдържащи повечко естрогени. Но за подходящо лечение трябва да ви насочи уролог или андролог- в случая д-р Кацаров е най- доброто предложение.
Късмет!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия