Гадене, повръщане - дайте съвет какво да пия?

  • 6 646
  • 17
  Здравейте момичета,

 Вече незнам какво да пия поне да не повръщам. Днес сутринта изпих чаша вода с изсискан лимон вътре, за да не повръщам. Уви в момента, в който отидох в банята и си сложих четката за зъби в устата и се почна отново. Моля, нека тези от Вас, които са били с такива проблеми да дадат някакъв съвет, че вече нямам сили.

 Благодаря Ви предварително  Praynig
Виж целия пост
# 1
Да, така е в първите месеци и аз минах през това. Не успях да открия нещо което да облекчава това състояние - от всичко ми се гадеше. Отшумява към края на 3-ти месец обикновено.
Виж целия пост
# 2
Нищо не помага.Бях откачила направо SickСпрях да повръщам чак като влязох в 4 месец.Много е гадно, но ще трябва да събереш сили и да издържиш Peace
Виж целия пост
# 3
И при мен нищо не помогна - и с двете бременностти Cry
Ходех като призрак из къщи, защото няма сили от толкова Sick
Но когато започнах да пия кафе (сутрин и следобед по една чашка), като че ли нещата се промениха и занпочнах да  Sick само вечер
Успех и много търпение
Дано скоро повръщането приключи Peace
Виж целия пост
# 4
Лекарят ти може да ти изпише нещо,подходящо за бременни - питала ли си го?
Виж целия пост
# 5
Аз също драйфах три месеца и при двете ми бременности. Почти нищо не помага. Имаше едно хомеопатично лекарство , май се казваше Коколин - може да пробваш , но не се надявай особено. Това че повръщаш се дължи на някакъв хормон , който пази плода докато се образува плацентата. Тъй че стискай зъби и знай че е за добро. Успех
Виж целия пост
# 6
Аз пък толкова свикнах с повръщането, че една сутрин като не ми се случи и ми беше някак странно. И аз съм точно като тебе, сложа ли четката в устата и ... Понякога ми се случва и вечер, но сутрин си е направо като добро утро. В началото много ме изнервяше, но сега някак се примирих и просто ми е част от ритуала. Иначе по пътя към работа ям по някоя солена бисквита, но не помага особено. А вкусът в устата ми перманентно е ужасно гаден. И аз чакам след някоя и друга седмица да отмине, сега съм в 12-та, нищо не пия специално. 
Виж целия пост
# 7
  Много Ви благодаря мамчета. Значи ще има трай бабо за хубост. Само дето на работа съм като парцал и нищо не мога да свърша като хората. Sick Sick
 Дано скоро да се спре ако не ще се стиска зъби.
 Целувки на всички и лека бременност желая на тези, които очакват. Hug  bouquet
Виж целия пост
# 8
здрасти, аз повръщах до средата на 8мес. всеки божи ден по няколко пъти, можех да ям само сутрин и после и вода да пиех връщах  Close,лекаря ми даже искаше да лежа в болница, ама аз му отговорих, че има много докато се свърша и така докато в осмия не отидох на море и о чудо спря от веднъж Shocked
Виж целия пост
# 9
Е, аз повръщах "само" до 6-ия месец. Д-рът ми изписа хомеопатични свещички Вомитусхийл, но нито те, нито нещо друго ми помогна. И мен ме бяха заплашили, че ако направя още веднъж ацетон, влизам в болница, та със сетни усилия на волята пиех липов чай на малки глътки, за да не се обезводня.
Виж целия пост
# 10
При мен нищо не помагаше,драйфах си нон-стоп,в четвърти месец като влязох от раз спря да ми се повдига, но и сега не мога да понасям миризмите от този период (парфюми, ариел и зеления ленор)  Sick
Това, което бих те посъветвала е поне по два литра вода на ден,защото вследствие на това повръщане имах три пъти над нормата ацетон в урината и лежах пет дни на системи в болница, ако е толкова зле положението и при теб, не е лошо да си пуснеш изследвания за ацетон.
така или иначе повръщането е признак на добра бременност,дължи се на високите нива на прогестерон-хормон пазител на бременността newsm78
Виж целия пост
# 11
Ами чесно да ти кажа аз не съм имала такива проблеми но ми бяха казали в случай че започне да ми се гади да пия кока-кола на малки глъдки.Незнам до колко е ефикасно ,но така и не пробвах понеже не м и се наложи.Мога само да ти пожелая по скоро да ти премине този период Peace
Виж целия пост
# 12
Bilyiana, аз бях така да 3-тия месец като добавка не можех и месо да хапна, тогава моята гинеколожка ми предписа Degan и гасенето и повръщането спряха. Ползвам го и сега, като ми е дискомфортно и го наричам "вълшебното хапче".
Дано съм ти била полезна. Лека бременност.
Виж целия пост
# 13
Аз изобщо не съм повръщала....но имах киселини накрая ....та  само  студена  вода помагаше, с лед даже.....ако от киселини ти се повръща опитай така ....ако не ...май просто ще трябва да  си премине периода ...лежи повече на лява страна и не ставай рязко.....такива неща.....
Виж целия пост
# 14
Аз повръщах и с двете бременности почти до последния месец. Общо взето ме хранеха на системи периодично за да не изостава растежа на бебето. Случвало се при една жена на 1000. И то точно на мен. Много е гадно и много ти съчуствам. Можеш да пиеш по два дегана на ден /ампули/, но недей повече защото предизвиква агресивност и други отклонения в поведението. Първата бременност взимах Марофен свещички и ме облекчаваха доста, но ги спряха от внос- немски са и уж безвредни. Носиха ми свещички откъде ли не- Швейцарски и други заместители на Марофена, но не помагат въобще. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия