Има ли майки с наднормено тегло и с високо кръвно още от преди забременяването?

  • 896
  • 4
Наднормените килограми са доста, но всичките са от преди да забременея. Откакто разбрах, че съм бременна доста се ограничавам и всеки ден ходя на разходка. Кръвното го подържам в нормални граници, но с лекарството Допегит. Ако има някоя бъдеща или настояща майка със същите проблеми, моля пишете ми - Как искарахте бремеността? Как родихте? Имаше ли някакви проблеми с бебока? Доста съм притеснена и колкото повече наближава деня на раждането притесненията ми стават повече. Благодаря Ви за отговорите предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Аз съм с наднормено тегло и бях така и преди да забременея и двата пъти.
С две думи винаги съм била пълна. Нямам високо крръвно, но за килограмите мога да те посъветвам да наблюдаваш стриктно теглото си(да се  теглиш всеки ден) и да не си позволяваш да качваш много, въпреки  че е трудно.
Аз първият път качих 15 кг, а сега 11кг, което е що -годе разумно.
Сигурно ти е ясно, че трябва ад наблягаш на салатите и да избягваш високо въглехидратните храни. Освен това се храни често, но по малко и замени сладкото с плодове и мед.
А за кръвното се посъветвай със специалист , което сигурно си направила, и спазвай указанията му.
Успех и леко бременеене Peace
Виж целия пост
# 2
Аз също съм била винаги дебела .Като забременях хапвах само плодове/вместо сладко/,мюсли с кис.мляко,готвено,супи с пълнозърнест хляб.Качих 13кг.Само на корем и дупе качих.А относно кръвното-съвет с доки.Знам ,че при високо кръвно раждането е препоръчително секцио.
Иначе не ми тежеше бременността,аз много ходя.Дори краката не ми се бяха подули-ядех безсолно.Бях за нормално раждане,но тъй като бебо се обърна в последния момент-секцио.Бебо се роди 3650/51.Всичко мина добре,няма проблеми.
Успех и на теб Peace.Ограничавай храната,но не се лишавай.Бебо ще си взима каквото му е необходимо,не яж за двама.
Виж целия пост
# 3
Кръвното според мен е строго индивидуално. Като забременях бах сигурна, че ще имам проблемо с висикото кръвно, тъй като си го вдигах честичко, а и съм обременена наследствено, но се оказа, че не е така. През цялата бременност си умирах за кафенце. Пустото кръвно ниско и това е  #Crazy 
Изведнъж качих кръвното в 9 месец - не знам как стана така. Отоци, задържане на вода през цялата бременност веднъж не съм имала.  newsm78 Едно приятелче хирург ми вика - ЕЕ, не се притеснавай нали знаеш как се оправя високо кръвно, ако не става с медикаменти, вадят бебето и сте добре и двамата   #Crazy Ако ми беше под ръка щях да му ........... Щом поддържаш нормално кръвно дори с хапчета не е проблем. Кажи на докторите да ти записват тоновете, можеш за твое успокоение да отидеш да ти направят Теста на Доплер (измерва се кръвоснабдяването на плацетата, а от там и притока на кръв в пъпната връв, от което зависи как се храни бебето), но щом досега не са видели нещо, което да не е както трябва в развитие на бебчо значи всичко е наред.
Грижи се за себе си, слушай докторите какво казват и ще сте добре  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Здравей!
И аз бях с доста наднормени килограми преди да забременея. При това става дума за наистина много - близо 35. Винаги съм била слаба, не кльощава, но се наложи да ми слагат кучешка ваксина, към която имах алергия. Е, не умрях, но пък качих въпросните килограми, с които не мога да се преборя и до днес. Както и да е. По време на бременността качих само 8 килограми и до края на шестия месец изобщо никой и не подозираше, че съм бременна. Нямах отоци и каквито и да е други странични проблеми, за щастие. Честно казано в храната не се ограничавах, но и не прекалявах. Хубавото беше, че през цялото време нищо по-специално не ми се прииска да ям. Единственото, което мога да ти дам като съвет е ДА НЕ ЯДЕШ ЗА ДВАМА. Това, което навремето са съветвали бабите нашите майки, изобщо не е вярно. Колкото и малко да ядеш, бебето пак ще намери начин да си доставя всичко от теб. Важното е да се храниш по възможност със здравословни и разнообразни храни. Аз например никога не закусвам, но си наложих да пия всяка сутрин по една чаша цитрусов сок: смес от един портокал, една мандарина, половин грейпфрут, половин лимон. В седмия месец обаче се наложи да го спря, защото вече имаше опасност да алергизирам бебето. Така че умната с цитрусите. Хубаво е да хапваш всеки ден по малко кисело мляко с нарязан обилно в него магданоз срещу желязодефичитна анемия. Оттук насетне каквото ти душа поиска, но в разумни количества.
За високото кръвно нищо не мога да кажа, защото аз цял живот съм била с ниско, и то много ниско кръвно. Слава Богу през бременността кафетата не ми липсваха, виж като родих и по време на кърменето много ми се пиеше кафенце. Но се удържах. За кръвното е най-важно да слушаш какво казват лекарите, защото действително те имат тежката дума в случая.
Що се отнася до раждането, аз иска секцио, понеже ме беше страх. Глупости мои някакви. Но за щастие лекарят ме убеди да родя нормално и сега подкрепям с две ръце естественото раждане. Нямах никакви проблеми, родих леко - с епидурална упойка, сравнително бързо - за по-малко от 5 часа, нямах никакви усложнения и скочих на крака още на втория час. А аз, освен теглото имам и друг "проблем" - вазрастта, родих на 36 години. Просто каквото ти е писано и има да става, то си става. Но наистина слушай лекарите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия