за еднократната помощ

  • 1 040
  • 19
мамчета моля да ми кажете къде се подават молби за тази еднократна помощ каква е процедурата, като взема акта за раждане от Общината какво да направя?
Виж целия пост
# 1
Отиваш в социалната служба към общината, попълваш формуляр, взимат ти Акта за раждане. Превеждат/дават парите след около месец и тогава ти връщат Акта с печат и подпис, че сумата ти е изплатена.
Виж целия пост
# 2
Само да допълня - печатът се слага на гърба на акта. Не че не е грозно  пак, де.
Виж целия пост
# 3
До колкото си спомням се отива в кметството (социалната служба по-точно) по район и там се попълва молба..  Thinking Нещо такова беше.. Взимат ти акта за раждане и го връщат след около месец, когато ще ти превеждат парите..
Виж целия пост
# 4
Аз искам да допълня,че трябва от общината да ти извадят и декларация за семейно положение.Нея също трябва да носиш с другите документи.
Виж целия пост
# 5
и доколкото съм наясно и личните карти на родителите...то стана едно допълване...сигурно още ще има...Wink
Виж целия пост
# 6
Днес правих това
отидох в социалните със акта за раждане,бележка от общината кое дете е и двете лични карти.Там попълваш молба и се подписват двамата родители,взимат ти оргинала на акта.

Момичет аз не разбрах едно,може ли да ми поясните:
 как аз точно ще разбера кога да ида пак в социалните да си взема акта и парите?
Виж целия пост
# 7

Момичет аз не разбрах едно,може ли да ми поясните:
 как аз точно ще разбера кога да ида пак в социалните да си взема акта и парите?


Ако си дала № на банкова с/ка - като ти ги преведат
Ако ще ги взимаш в брой - срока е 1 месец, мисля че ги изплащат м/у 17 и 23-то число на месеца
Виж целия пост
# 8
Аз отидох в подразделението на "Социални грижи" в нашия район, където попълних бланка за "еднокартна помощ при раждане". Взеха ми оригиналния акт за  раждане на детето и едно копие. (На оригинала слагат печат, че е изплатена помощта, а копието остава в архивите им). Личната карта само им я показах, не съм я снимала. В бланката посочих по какъв начин искам да ми се изплатят парите - по банков път (или в брой).След един месец ми преведоха парите и ми върнаха акта за раждане.
Ако не сте встъпили в брак, а бащата е припознал детето, декларация за семейно положение НЕ е нужна, личната карта на бащата също.

Момичет аз не разбрах едно,може ли да ми поясните:
 как аз точно ще разбера кога да ида пак в социалните да си взема акта и парите?

За да не се разкарваш, вземи от "справки" телефона на вашата социална служба. Обади се след около месец, да питаш дали можеш да идеш да си вземеш парите (ако не си посочила банкова сметка) и оригиналния акт за раждане.
Успех.
Виж целия пост
# 9
Ами казаха ми ,че те щели да ми издадът банкова сметка/карта и на нея ще ги превеждат ама не разбрах наистина кога и как ще стане,но след месец ще ида да попитам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Дебитните карти не се ли издаваха само за майчинството, не за еднократната помощ?
Виж целия пост
# 11
Само да допълня - печатът се слага на гърба на акта. Не че не е грозно  пак, де.

Ужасно е грозно! И печатът и написаното (с флумастер) прозират smile3514 Егати документа!!!
Виж целия пост
# 12
Дебитните карти не се ли издаваха само за майчинството, не за еднократната помощ?
Не-на дебитната карта може да получиш и еднократната помощ.При мен така беше-заедно и детските продължават да се трупат.
Ами казаха ми ,че те щели да ми издадът банкова сметка/карта и на нея ще ги превеждат ама не разбрах наистина кога и как ще стане,но след месец ще ида да попитам  Rolling Eyes
Много странно.Аз си извадих дебитна карта-към която банка искаш.Трябваше да я имам предварително-преди да подам за детски и еднократна.На самата молба има поле в което пишеш къде да ги преведат-номер на банкова сметка и банков код.Подписваш се под тях-затова ми е странно,че те ще ти я издадат-би трябвало в цялата страна да е еднакво.Това си е закон. newsm78
Виж целия пост
# 13
А може ли само таткото да свърши тази работа или и двамата родители трябва да присъстват?
Виж целия пост
# 14
А може ли само таткото да свърши тази работа или и двамата родители трябва да присъстват?

По принцип ходиш със двете лични карти,но искат подписа на двамата  Rolling Eyes

Ами казаха ми ,че те щели да ми издадът банкова сметка/карта и на нея ще ги превеждат ама не разбрах наистина кога и как ще стане,но след месец ще ида да попитам  Rolling Eyes
Много странно.Аз си извадих дебитна карта-към която банка искаш.Трябваше да я имам предварително-преди да подам за детски и еднократна.На самата молба има поле в което пишеш къде да ги преведат-номер на банкова сметка и банков код.Подписваш се под тях-затова ми е странно,че те ще ти я издадат-би трябвало в цялата страна да е еднакво.Това си е закон. newsm78

Ами аз ги питах дали да попълня за дебитна карта но само ,че е на мъжат ми,а те ми казаха,че няма смисъл защото щели да ми издадът те самите  newsm78 И аз мисля ,че трябва да е еднакво за цялата страна.
Ама тя там ще ми преведат само еднократната помощ понеже аз нямам право на една година социално защото сега пък разбрах,че з атях искали брутната заплата на половинката ,а тя е много висока  ooooh! Аз си мислех,че искат основната тоест тази която получава ама не  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия