И пак един въпрос за ваксините....

  • 1 993
  • 16
Това, което прочетох дотук, просто ме ужаси!!!  #CrazyНе искам да слагам повече ваксини на детето и ще говорим с лекарката на 4 очи, за да се спасим поне от останалите...Въпросът ми е:
при напарвени дотук Хепатит Б (3 приема), БЦЖ, ДТК (3 приема) и Полиомиелит (1 брой), има ли някаква опасност ако спрем дотук, т.е. има ли някакъв риск от НЕпродължаване?
Виж целия пост
# 1
Според мен(немедицинско мнение) има риск да продължавате.
Една идея-обърни се в писмен вид към Министерството на Здравеопазването и им задай конкретни въпроси.Изисквай писмени гаранции за това,4е няма да се слу4и ни6то на детето ти,ако продължи6 да ваксинира6.Накрая ги питай и дали са задължителни ваксините(тъй както се носи).Сигурна съм,4е 6те остане6 поразена от отговора.Изисквай подпис,пе4ат и изходя6т номер.И после пи6и пак заради другите.
Виж целия пост
# 2
Това, което прочетох дотук, просто ме ужаси!!!  #CrazyНе искам да слагам повече ваксини на детето и ще говорим с лекарката на 4 очи, за да се спасим поне от останалите...Въпросът ми е:
при напарвени дотук Хепатит Б (3 приема), БЦЖ, ДТК (3 приема) и Полиомиелит (1 брой), има ли някаква опасност ако спрем дотук, т.е. има ли някакъв риск от НЕпродължаване?
А защо искаш да ги спираш newsm78
Виж целия пост
# 3
Явно нещо пропускам, от какво е ужасът?
Виж целия пост
# 4
Прочетете малко повече..например книгата на д-р Атанас Гълъбов, мненията по темата за ваксините малко по-горе (с особено внимание към постингите на Кристиан) и т.н.
Ужасиите са твърде много!
Виж целия пост
# 5
Омега, какво искаш да кажеш? Може да пишеш и на лични, ако нещо те притеснява...
Виж целия пост
# 6
А Кристиян какъв го играе, че постингите му да трябва да бъдат приемани за толкова важни?! Не се заяждам, просто се заинтригувах!
Виж целия пост
# 7
Ни6то не ме притеснява.Просто исках да ти кажа къде може6 да се обърне6 за официален документ и да ти отпаднат понататъ6ни грижи около въпроса с ваксините.4етох в един друг форум,4е някой се е обаждал да пита в мин. на здравеопазването и са казали,4е ваксините не са задължителни.Пък ако го направи6 в писмена форма,бъди сигурна, 4е от там 6те си вържа6 га6тите здраво.
Виж целия пост
# 8
Нати, това показва колко си се осведомила досега...Лекар е.

Омега, ами те не могат насила да те ваксинират, ама после само в частни детски градини и училища, щото няма да те пуснат без ваксините, нали? ....
Виж целия пост
# 9
Ваксините са задължителни и за да се освободи детето трябва да се мине през комисия от трима лекари. Мартин е освободен от коклюш именно от такава комисия. Свиква се май всяка сряда в института по педиатрия в София. Ние сега навсякъде си ходим с документ че е освободен.
Но най-проблемните ваксини са полиото и коклюша в ДТК а вие сте ги сложили и не сте имали проблем. Значи детето ти не е проблемно и не вярвам да даде реакция към ре-тата. Не се отказвай защото е почти сигурно че няма да имате проблем а ако се разболее тези болести са доста страшни. Аз се съгласих да не слагам коклюша и сега тръгваме на ясли а миналата година е имало бум на коклюш. Питаш ли ме какво ми е че си пускам детето а всички знаем колко боледуват децата в яслите. По-скоро си питай лекарката дали не можеш да сложиш убити ваксини. Аз слагам имовакс полио, което е с убита компонента и децата не дават реакция. 
Виж целия пост
# 10
Аз дадох предложение-ако иска6 се възползвай.Когато има6 официален документ,никой няма да може да  откаже да запи6е детето ти на градина или у4или6те.Не знам дали си из4ела и старата тема-там съ6то е обсъждан закона-т.е. пробойните му.Изкарай си вси4ко от там  и от продължението на темата,което късае имунизациите и въз основа на това поискай документ от министерството.Понеже такива документи,4есто пъти се оказват в съда,никой няма с лека ръка да си сложи подписа и да те увери,4е ваксините са везвредни,за6тото те не са.
Виж целия пост
# 11
Това, което прочетох дотук, просто ме ужаси!!!  #CrazyНе искам да слагам повече ваксини на детето и ще говорим с лекарката на 4 очи, за да се спасим поне от останалите...Въпросът ми е:
при напарвени дотук Хепатит Б (3 приема), БЦЖ, ДТК (3 приема) и Полиомиелит (1 брой), има ли някаква опасност ако спрем дотук, т.е. има ли някакъв риск от НЕпродължаване?

Че вие сте сложили почти всички ваксини. От 1 или 2 по-малко не виждам с какво ще промените хода на "ужасите".

Каква е тази масова психоза не мога да разбера. Тя май е много по- вредна от ваксините Simple Smile
Виж целия пост
# 12

Че вие сте сложили почти всички ваксини. От 1 или 2 по-малко не виждам с какво ще промените хода на "ужасите".

Каква е тази масова психоза не мога да разбера. Тя май е много по- вредна от ваксините Simple Smile
    newsm10 
Виж целия пост
# 13
На дъщеря ми й лепиха главата миналата седмица в Пирогов и лекарите ни питаха - всички ваксини ли са й правени?! Защото, ако ДТК-то 4-ти прием първа реимунизация не й беше направена, има опасност да се разболее от тетанус /в случая/, а знаеш ли колко тежка болест е тази и че смъртността е 50 %?!...Ако на твоето дете Е Лъки се случи това /не го пожелавам/ как ще се почувстваш, взимайки такова решение?
Това си е твоя работа в крайна сметка, просто разсъждавам по темата!
Виж целия пост
# 14
Ей, форума не е болница да взимате решение в дадена насока само щото някакъв ник казва, че ваксините са вредни. Да, може да е доктор, но по тази логика може и да не е....
Понякога това четене из форума повече вреди...казвам го от опит. Вече прикачих от една тема разни симптоми на детето Crazy..за щастие беше фалшива тревога...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия