моля помогнете ми спешно

  • 543
  • 2
здравеите искам да питам жените живеещи в испания ако някои си е правил лапароскопия да ми каже нещичко повече защото утре ще ми правят и страшно се притеснявам благодаря ви
Виж целия пост
# 1
В смисъл?  newsm78  Нещо не ти разбирам въпроса интересуваш се от лапароскопията като вид опрерация или от нещо специфично в Испания...макар,че мисля,че е еднаква навсякъде..

  Ако те интересува като вид операция прочети   тук

  За какво ще ти я правят диагностика или операция?
И на мен трябва да ми правят,но съм я отложила за есента..ако искаш пиши ми на лични..

  bouquet
Виж целия пост
# 2
здравей не не съм в Испания, но лапароскопичните методи тук ги виждам всеки ден, има малка разлика в това дали е лапороскопия т.н диагностична или т.н терапевтична, основното е че при първата става дума за оглеждане на коремната кухина , а при терапевтична обикновено се прибягва до конкретна маципулациа било то заради оплаквания от страна на жлъч. мехур или даже апандикс ... не рядкост при неясни болки в корема да се пряви диагностична лапароскопия която по време на оперцията да се превърне в лечебна ососбено когато там се открият сраствания  който предизвиквикват доста проблеми основното неясна болезненост ,или чувстжо заразпъване в корема ....  преди операцита ще ти обръснат корема , не трябва да се пие и яде нищо от полунощ преди  деня на манипулацията   ...самата  тя  обикновено трае към 1 до 3 часа много е стадящта така, че  може да се каже, че пациента може да стане до вечерта да се разходи или изпишка , на корема остава три малки дупчици едната която винаги е в пъпа ,другите са различно долу  в дясно или гере в дясно спред това какъв е първоначалния проблем....боли както при всяка хирургична  метода ,но ще имаш задължително нещо на болест мисля инжекция , може да болят рамената и това е защото коремната кухина се пълни с въздух и по -късно може да се подразни диафрагмалния нерв което който инервира раменната област,но това преминава в рамките на няколко дена...........усложнения от инфекция почти няма защото на всяка дупчица има по 1 до 2 конеца ....  конци се свалия на 6 ден почти няма белези ...ако се сетиш нещо конкретно пиши Успех 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия