Сирене "Дунавия"

  • 6 651
  • 12
Какво може да се приготви от сирене"Дунавия"? Имам доста и не знам какво да го правя.
Виж целия пост
# 1
Какво може да се приготви от сирене"Дунавия"? Имам доста и не знам какво да го правя.

сърчица с кренвирши; сирене в гювече-със или без колбас; печено сирене във фолио или на скара в лозов лист; чушки със сирене-без яйце, само пълниш с Дунавията;  панирано сирене; панирани хапки от сиренето и много сандвичи; за всякакви салати; за пълнени домати-сурови
Виж целия пост
# 2
Ето една салатка от мене

500 г сирене Дунавия
7-8 печени чушки
2-3 с.л. кисело мляко
1-2 скилидки чесън
копър

Натрошавам сиренето с вилица на много ситно, почти като каша. Добавям няколко лъжици кисело мляко, да постигна желаната от мене гъстота. Нарязвам чушките на ситни кубчета, а чесъна счуквам и прибавям към сиренето. Обърквам много добре и прибавям ситно нарязан копър, но той е по желание. Може да се доовкуси и с черен пипер. Пие много твърд алкохол Wink
 
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета-pep-4о какво представляват сърчицата с кренвирши?
Виж целия пост
# 4
Кренвирша се режи на две,но не докрая,оставя се малко накрая.Двете части се разделят и се обръщат навън като се съединяват с клечка за зъби например.  newsm78 незнам дали ме разбра,аз самата не се разбирам. Образува се  форма на сърце. И вътре слагаш разбъркано яйце със сирене,може и някакви подправки ако обичаш.Аз така ги прая поне. Когато оформяш сърчицето внимавай, защото лесно се цепи кренвирша. Надявам се да съм помогнала
Виж целия пост
# 5
Разбрах го-благодаря.  bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета-pep-4о какво представляват сърчицата с кренвирши?

ето виж Сърчицата от кренвирш - нещо много лесно и бързо

Виж целия пост
# 7
Изглеждат страхотно.  bouquet
Виж целия пост
# 8
Чудни са!

 Ето и една рецепта от мен:
В гювече:
- сирене
- мед
- орехи
Пече се 5-6 мин.
Виж целия пост
# 9
Аз бих го панирала или бих направила една много хубава рецепта с много сирена.
Казва се Гама от сирена.
Слагаш в гювече всякакви сирена, за които се сетиш, кашкавал, топено, синьо, абе всякакви. Колкото повече, толкова по добре.
На дъното на гювечето редиш солени бисквитки, Крекери или нещо подобно се казваха.
Слагаш около 15 гр. коняк и печеш. Направо е красота!
Става обаче доста соленко.
Виж целия пост
# 10
Сирене "Простак"

Списък на необходимите продукти:

200-300 г сирене "Дунавия"
200-300 г крема сирене
200-300 г овче сирене
50 г печени солени бадеми
1 к. ч. зехтин
1 филия бял хляб
3 скилидки чесън
1 ч. л. горчица
1 ч. л. къри
черен пипер на вкус
черни и зелени маслини за декорация
 
Начин на приготвяне:
1. Всички сирена се натрошават, смесват се в купа и се прибавят ситно накълцаният чесън и зехтинът.
 
2. Хлябът се накисва във вода и се надробява при сирената. Добавят се натрошените бадеми и горчицата и всичко се намачква добре с дървена лъжица. Нужно е да добие кремообразна консистенция
 

Виж целия пост
# 11
А защо "Простак"?  newsm78
Виж целия пост
# 12
Мойта щерква опатква половин буца ей така, с лъжица Wink Хич рецепта не й трябва Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия