киста на яйчника

  • 33 848
  • 74
имам киста на левия яйчник още може би от бременноста а ми я откриха когато бях във втори месец.уж трябвало да изчезне от раждането ама не изчезна.пих чай за да се махне ама не помага днес ходих да видя какво е положението и няма промяна.родих преди 4 месеца все още кърмя.и ако до септември не се махне ще се наложи да ми я махнат.ако някой има идеи какво да правя и пия за да се махне ще съ му много благодарна
Виж целия пост
# 1
Имах подобен проблем и пих на д-р Тошков Бял равнец и Цистофемин[но ги пих 6 месеца]-засега съм добре.Ако не ти помогнат поне няма да ти навредят-може и да ги съчетаваш с други лекарства.
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Всичко зависи от размера на кистата. Аз имах и се оправих с противозачатъчни - Жанин. Но ако размерите на кистата са големи може би ще се наложи операция. Бих ти препоръчала лекар от 5-градска болница. Там има гинекологично отделение, което прави точно такива манипулации. Всички лекари работещи там са страхотни профисионалисти. Можеш и да отидеш на консултация там да ти предпишат някакво лечение. Успех и скоро да се похвалиш че всичко е наред.
Виж целия пост
# 3
Имах подобен проблем и пих на д-р Тошков Бял равнец и Цистофемин[но ги пих 6 месеца]-засега съм добре.Ако не ти помогнат поне няма да ти навредят-може и да ги съчетаваш с други лекарства.

Аз също съм пила Циспофемин, но моята киста бе овулаторна и малка. Много съм доволна от тези билкови таблетки.
Предполагам , че могат са де пият от кърмачки. Не мисля, че ще навредят, даже и да не помогнат Wink

Кой ти в гинеколога в Добрич?
Виж целия пост
# 4
Ани, кажи каква е кистата?
Има различни кисти, някои изчезват сами, други не. Някои се влияят от хормонални препарати, други не. Дано твоята изчезне сама, но ако се наложи операция не се притеснявай. И това се преживява.
Стискам ти палци и дано всичко е наред!
Виж целия пост
# 5
Пусни един сърч с думата Киста - има няколко такива теми с доста информация
Виж целия пост
# 6
Здравейте момичета !
Реших да не отварям нова тема, защото има доста за кисти на яйчниците.
Аз имам проблем и бих искала да го споделя и евентуално да получа съвет. Откриха ми киста на левия яйчник, пих Оргаметрил 5 месеца, но без резултат. Прочетох за билката Котешка стъпка и реших да опитам. Само след два приема обаче, ми тръгна подобно на менструация. Искам да знам дали на някоя от вас се е случвало нещо подобно или ако имате някаква информация.
Благодаря предварително за отзивчивостта !
Виж целия пост
# 7
Преди няколко години на сестра ми й правиха операция и махнаха огромна киста. Лекарката, обясни, че всички жетнни правят кисти, които растат до определен размер и след това се пукат сами. Но има ситуации в които не могат и тогава има няколко пътя - хормонално лечение и последно - оперативно отстраняване.

След операцията, започна да ползува хормонален крем на естествена основа. И да спазва някои правила. Проблеми в момента няма. Нейна колежка също с киста и предстояща операция успя с този крем да предотврати рязането. Доколкото съм запозната и тя е добре в момента.

Не зная колко е голяма кистата и какви са шансовете при вас, но ако искате можете да опитате.
Виж целия пост
# 8
аз имах доста преди бременноста и ми из4езна от противоза4атъ4ни(трирегол)посъветваи се с лекар в много слу4аи помагат,на сестра ми откриха скоро и тъй като не може да пие лекарства и биха хормонална инжекция(на принципа на противоза4атъ4ните)
Успех Wink
Виж целия пост
# 9
Но дори и да се стидне до операция не е страшно прави се с лазер и се въстановяваш много бързо.
Успех ти желая Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз съм оперирана преди 17 години от това, не беше нещо особено. Тогава не беше с лазер.
Провери хубаво обаче нужно ли е, защото наскоро един гинеколог ми каза, че вече била отречена оперативната намеса в такива случаи, тъй като кистите пак се възстановявали... не знам колко е компетентен, но провери!
Виж целия пост
# 11
благодаря много за инфото на всички и аз си мисля,че няма гаранция ако ми я махнат,че няма да се появи отново.аз за хапчета още не мога да мисля защото кърмя,но за гела се навих само ако можете да ми кажете как се казва за да знам как да го търся.той моя гинеколог ми беше предложил и друг метод няма да ме режат,но ще ми направят три дупки забравих как се казваше и ще стоя 2,3 дни само в болница ама тази манипулация струва много 350евро което не е малка сума.
Виж целия пост
# 12
Ани, както е писала Meri D има различни кисти. На мен преди 15 години ми откриха и след като не помогна хормонално лечение (с таблетки) ме оперираха, като отстраниха целия ми яйчник с част от тръбата. Кистата била дермоидна, така че друг начин за отстраняването й нямаше (другите са хормонални и се образуват по време на овулация, след което се пукват от само себе си; ако не се пукнат се повлияват на хормонално лечение). Преди първата ми бременност (1999 г.) след няколко месеца неуспешни опити за забременяване ми откриха на другия яйчник и страшно се бях паникьосала, че това значи операция и край с мечтите за бебе. Но лекарката, при която бях след като видя епикризата от операцията на предната каза, че не е възможно 2 пъти да се появи дермоидна киста. Така че се успокой и по-добре търси препоръки за добър специалист, който да те оперира, ако не стане с хормонално лечение.
Виж целия пост
# 13
Ани, важното е да следиш как се държи кистата - ако не расте и е малка - няма проблем да изчакаш. Като спреш да кърмиш ще пробваш с лекарства. Ако и така не стане - чак тогава операция. На теб са ти предложили лапароскопска операция - казват, че тя е по-лека и по-бързо се възстановяваш. Мен ме оперираха нормално - коремна. Не можеш да вдигаш тежко после поне 1 месец. А ти си с малко дете - така че опре ли до рязане, може би наистина ще е по-добре лапароскопската, за да се възстановиш по-бързо.
Консултирай се с лекарите, все пак. Ако е наложително - действай.
Успех!
Виж целия пост
# 14
моята киста е най-обикновена пълна с вода ми каза доктора откриха ми я още в началото когато бях бременна,а преди това незнам дали съм я имала и от кога.когато бях бременна спадна с 1см и повече не е мръднала в момента мисля,че беше 4 на 5 см
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия