Решение за мазна кожа?

  • 5 619
  • 26
Момичета, имам въпрос към вас. Има ли някоя, която успешно се е справила с мазна кожа в Т зоната. От известно време това ми е голям проблем. Каква ли козметика не пробвах, хидратиращи кремове с матиращ ефект, маски и т.н. Проблемът е, че когато е мазна, ми се появяват ситни пъпки и черни точки. Ако пък успея да я матирам с някой изсушаващ крем или гел за кожа с несъвършенства, става много суха и това също не е вариант. Пробвах Авен, Ла Рош, Юриаж и вече съм се видяла в чудо. В последно време съм зарязала почти всичко като козметика и само почиствам лицето вечер.
Знам, че всяка кожа е различна, но ще се радвам да споделите опит, било дори за домашни/бабешки методи.
Виж целия пост
# 1
Според мен обърни внимание на храната и напитките. Наблдавай, преценявай и отсявай "твоите" храни.
Също според мен спорт и движение на 4ист въздух и водни спортове.
Виж целия пост
# 2
Писнало ми е да чета за хранителните навици. Момичето пита за някое мазило или някаква козметика която да и матира кожата!
Моята Т-зона също се омазнява, не ям вредни храни,  храня се здравословно, с тегло идеално за ръста ми съм.  Така че стига с тия коментари.

По темата- Когато съм гримирана
 използвам матиращи кърпички, както и козметиката ми е за мазна кожа(фондьотен и т.н) . И аз пробвах с няколко лосиона но ефект 0.
Даже на сутринта ми е мазно лицето..
Виж целия пост
# 3
Аз аз за съжаление също не съм намерила решение. И колкото и на Маги да не ѝ се нрави да се говори за хранителни навици, то мога да кажа, че пиенето на много вода ми се отразява доста добре на кожата и води до по-малко омазняване. Това, което използвам и правя е следното:
1. Сутрин измивам с този гел.
2. Нанасям това или това (ако се гримирам).
3. Използвам матираща бяла пудра на Аура или Катрис.
4. Вечер почиствам лицето или свалям грима с мицеларна вода, като редувам с тази. Не, че има значение коя от двете използвам, за мен са сходни... просто се стремя да ги изхабя едновременно, за да не застояват и да мине срокът на годност.

След това просто изплаквам с чиста вода. Не нанасям крем вечер, което знам, че не е добре, но не мога да придобия навика сякаш Smile
Виж целия пост
# 4
https://www.google.bg/search?client=tablet-android-scadvanced&am … 6ASFgpyABw&q=биодерма+mat+control&oq=биодерма+mat+control&gs_l=mobile-gws-img.3...54017.68792.0.70039.24.23.1.0.0.0.259.3340.0j21j1.22.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-img..3.16.2464...0j0i24k1j35i39k1j0i19k1j0i30k1j0i8i30k1j0i13k1j0i13i30k1j0i8i13i30k1j30i10k1.t2OWPXrIKz8#imgrc=dTbuM2iDzGo-7M:
Опитайте с този крем. Аз съм с доста мазна кожа и също съм ползвала какво ли не, но от него съм най-доволна.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, момичета!
Стремя се да се храня добре и не смятам, че това е причината. Моята кожа винаги се е омазнявала в Т зоната, но напоследък не мога да го овладея и търся решение. Kissing Heart
Виж целия пост
# 6
според мен ако има промени то те са от промяна в на4ина на живот - преценяваш седиш ли пове4е на затворено, движение, въздух, вода, стрес ... храни . Не казах нездравословни, а 4е на някои хора някои не им понасят добре ...

Съдя по себе си и как ми се 4ужства кожата като изкарам 3 седмици на село на морето лятото на пресни храни и след това след 3 седмици в града и б^рото.
Виж целия пост
# 7
Ако щеш само марули да рупаш то мазната кожа си е мазна. Това е ген, структура, сербум. Нека сега обясним на хората с мазна кожа, широки пори и пъпки как те сами са си виновни  Crazy наред с дебелите щото нали марулите ВСИЧКО ОПРАВЯТ!

Та директно по темата - прави си всеки ден маска с хума, мед, няколко капки плод и понякога кисело мляко. Чудесно се справя с мазната кожа.
С годините сербума намалява,  Peace
Виж целия пост
# 8
айде емоции!
има клеразил с хума.
тя пише , 4е има влошение. Не е без зна4ение от какво?
Виж целия пост
# 9
Не емоции, онли сарказъм.

Влошаване може да е от хормоните /годините/ и голямата лятна жега.
Виж целия пост
# 10
Може. И аз това казвам. Да си помисли и да си прецени.
Виж целия пост
# 11
Ще опитам с хума и кисело мляко. Преди време съм я правила и бях забравила за нея. Благодаря много.
Виж целия пост
# 12
И аз съм доволна от матиращите кърпички. Иначе като сложа матираща основа под фдт е по-добре, доста по-късно лъсва. Ползавм матираща основа на ГР. Прави ми обаче впечатление, че когато не се гримирам лъщи по-малко. Но не съм сигурна дали гримът (макар че е за смесена кожа) предизвиква повече омазняване или просто когато останалата част от лицето е добре матирана повече си личи.  newsm78
Виж целия пост
# 13
Оля...оля..и аз съм надарена с това проклятие!Да бих казала,че е ген и това много ме тревожи защото баща ми има разширени пори по лицето,а аз съм взела 90% от неговия ген,което е странно,но е ясно възможно!На 21г съм,а забелязвам дупчици тук и там по лицето и точно от мазната ми кожа се появяват пъпки и дори и да не ги премахвам след това от самосебе си стават на дупчици!Ужассно е....Ще пробвам домашната маска с кисело мляко....другото,което ми казаха е да си премахвам пъпките след това да минавам с спирт,което е логично защото  убива бактер. и исушава кожата,но пък четох,че не е особено добре да се мацам с спирт,но все пак ще пробвам с по лек
Виж целия пост
# 14
Пробвай масло от чаено дърво Peace . Хумата също е добро решение, като зелената хума е най-подходяща за мазна кожа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия