СПОДЕЛЕТЕ С МЕН !

  • 736
  • 3
ЧАКАМ БЕБЧЕ НА 30 МАЙ И МНОГО МЕ Е  СТРАХ ОТ РАЖДАНЕТО,МИСЛЯ ДА РАЖДАМ В ШЕЙНОВА ,СПОДЛЕТЕ КАКВО ИСКАТ ОТ БОЛНИЦАТА ДА СИ НОСЯ КАТО ПОСТЪПВАМ ,И КАК СЕ ПОСТЪПВА В БОЛНИЦАТА ?ТРЯБВА ЛИ ДА ХОДЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ДО БОЛНИЦАТА? КАК СЕ ОТНАСЯТ С ТЕБ КАТО ПОСТЪПИШ ,МНОГО МИ СТАВА ЗЛЕ ОТ ЛОШО ОТНОШЕНИЕ НА ЛЕКАРИТЕ .
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98445.0
В този линк ще намериш много отговори на зададените въпроси.
Относно страха - всички ни тресе един и същи страх. Няма нужда да му се отдаваме. Трябва да го преодолеем  Hug
Аз също съм си избрала Шейново. Наложи се да полежа няколко дни в родилното и не усетих лошо отношение от никой.  Напротив. Останах впечатлена от ведрата и приятна атвосфера в отделението. Не ми се вярва все още, но факт  Simple Smile
Не трябва да ходиш предварително в болницата. Трябва да имаш направление от личния лекар, обменната карта от наблюдаващият те генеколог, лична карта и багаж. Чакаш пред 24 кабинет (не помня номера, но се намира до асансьора) като се появи акушерката и пита за какво си й казваш и те те поемат. Това е. Успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравей, ти ти!  Hug
Първото детенце го родих в Шейново! Постоях за преносване 3-4 дни. За раждането попаднах на чудесен екип, който си свърши чудесно работата. Важното е да не се паникьосваш и да слушаш напътствията, които ти дават!
Както ти е писала и Надя, трябват ти лични документи и направление от гинеколога, който ти е водил бременността! Като отидеш в болницата те преглеждат, може и секрет да ти вземат за изследване. Ако си вече с контракции се прави клизма, която ще те облекчи и определено ще си по-спокойна при напъването по време на раждането; не е страшна нито болезнена!  Peace После те водят в предродилна зала до получаване на пълно разкритие - помагат ти да стигнеш до родилния стол и хоп... готово!
За багаж - нощница ти дават от там! Носи си чехли, кърпа за тяло и лице, тоалетни принадлежности, чаша и прибори, може някой пуловер, ако ти стане хладно да си имаш под ръка. Хубаво е да имаш минерална вода и плодове, защото раждането много обезводнява и ще ти дойдат като сто с белот  Mr. Green
Ами, това се сещам!   newsm78
Не се притеснявай за нищо! Щом съм се навила да родя второ, значи не е толкова страшно!  Joy
Виж целия пост
# 3
Ако ти кажа -няма нищо страшно в раждането, сигурно няма да ми повярваш. Просто трябва да го преживееш. За мен то бе смесица от много емоции /повечето от които положителни/ и сега пак бих родила Laughing. Колкото до Шейново, трябват ти:
Обменна карта
Лична карта
Изследванията за СПИН, Васерман и кръвна група /дано не съм пропунсала някое, но ти със сигурност си си ги направила вече/

За теб самата -
топла дрешка /няма нужда от ношница, защото там ти дават/, чорапи, чехли за баня о такива, с които да щъкаш из коридорите. Съветвам те да си купиш евтини джапанки, защото после ще ги хвърлиш/не би си занесла чехлите от болницата вкъщи нали Wink/
сутиен и гащи /не бикини, прашки или нещо подобно, а ГАЩИ/, дамски превръзки /на мен една "колежка" по легло ми даде някакви специални за родилки, които приличаха по-скоро на памперси/, лигнин - ако имаш шевове с него е по-добре, защото не  запарва.
GSM+ зарядно, монети за ТВ-то.
*Обезболяващи - най-добре аулин на прахчета, но не прекалявай - взима се само по едно на 12ч. / това ще ти е необходимо отново, ако иам "шев и кройка", макар искрено да ти пожелвам да ти се размине baby_neutral/
Бивацин - антибиотик на спрей, който действа успокояващо
Не е лошо и някой от домашните ти да ти носи отвара от лайка и смрадлика за промивки
Вода и храна /ако питаш мен наблегни на шоколада и сладките Mr. Green отличен повод да си похапнеш на воля лакомства/.

За бебето:
Памперси - не купувай от скъпите, няма смисъл. До колкото помня искаха 20бр.
Мокри кърпички - малък пакет /една идейка - като родиш, ще ти дадат едно малко пакетче със списание, един памперс за новородено и малко пакетче мокри кърпички - можеш да дадеш тях/
Комплект за изписване, но него могат да ти го донесат в самия ден на изписването.

Май това е всичко, другите мами могат да допълнят нещо.

Сега за отношението - ще ти разкажа накратко как беше при мен без каквито и да е уговорки и предварително ходене в родилното. На 31.07.05 вечерта ме приеха в Шейново с контракции, но с мижаво разкритие - едва 1см. акушерката много искаше да ме върне вкъщи, защото беше претъпкано с родилки и преносвавщи, но лекарката бе категорична, че скоро ще родя и е неуместно да си ходя. И така, с целия наръч документи, споменати по-горе ме вкараха в приемното където се преоблякох в ношница и оставих в очарование акушерката, че съм си направила предварително кола маска и не и се налага да ме щави Mr. Green. Направиха ми видеозон, мерене на тонове и преглед за разкритие и ме настаниха в отделението за преносващи. Пропускам несъщественото и се пренасям в момента, в който една мръсна гад Twisted Evil /няма да и споменавам името, защото тя единствено помрачи отличното ми впечателние от екипа и отношението/ ми предписа инжекция с лекарство, към което имам алергия и се наложи да ме вкарат в предродилна предварително, за да се освестя малко. Когато дойдох на себе си и получих заветните 4см. разкритие, ми направиха клизма / не е приятно, но пък ти спестява червенето по-късно/ и ме сложиха на едно легло където ми спукаха водите и големия купон започна Shocked. Сложиха ми епидурална /горещо я препоръчвам, струва си всяка стотинка/ и родих. След 1ч. /поне толкова си спомням/ в следродилна ме закараха в стаята, от която бях много приятно изненадана - PVC дограма, чистичко и с 4 легла. Акушерките готини, ако имаш въпрос ти отговарят, всеки ден минавт на визитация. Докторката, която ме изроди мина няколко пъти да види как съм. Единствената ми забележка е към сестрите от неонатологията и към педиатрите, които хич не са по обясненията, но пък си вършат работата.
P.S.: съжалявам за дългия пост. Дано съм била полезна. Стисками ти палци всичко дамине по вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия