Честотата на контракциите????

  • 2 373
  • 7
Момичета,днес ходих на консултация,и с акушерката говорихме на колко минути контракции да и се обаждам и да трагваме кам болницата.Учуди ме,че трябва да и се обадя,когато имам по 1 мин. контракция на всеки 5 мин...и то чак след 2 часа #Crazy да трагваме кам болницата....Тогава ве4е няма ли да сам с доста голямо разкритие???? newsm78
Виж целия пост
# 1
По спомен от мойто раждане тази честота отговаря на около 4 см разкритие. Ако с по-малко разкритие постъпиш не те вкарват в предродилна зала, а те настаняват в стая и периодично проверяват разкритието. Вкарват в предродилна с 4-5 см разкритие. Така че единствения смисъл да се отиде по-рано е, че следят тоновете на плода. Така поне протича при нормално започнало раждане в Шейново.
Виж целия пост
# 2
Аз отидох в болницата с контракции през 5 минути.Бях с 3 с. и половина разскритие.Родих след 6 часа и то с помоща на система за по-бързо разскритие.Така,че може би лекарката ти е права да отидеш след два часа.
Виж целия пост
# 3
правилно ти е казала!
аз повярвах на една книга и няколко доктора за същото и си изчаках до сутринта сама, преди да звънна, при контракции на 5 минути от полунощ. Имах 4см разкритие и родих спокойно преди 10.00. Ти си решаваш, но при първо раждане би следвало да имаш доста време за реакция. За това аз ги оставих всички да се наспят.
Виж целия пост
# 4
Точно така е, както са ти го писали. На мен никой нищо не ми каза - контракциите ми започнаха към 10-11 вечерта и хем отидохме към 2 в болницата, а бях само с 2 см. разкритие. Добре, че бях с уговорка и ме приеха в предродилна, иначе трябваше да съм в стая някъде по етажите или да си тръгна и пак да идвам...
Виж целия пост
# 5
в нашето родилно казаха да отида ,когато станат на 3 мин. контракциите-по рано нямало смисъл...
Виж целия пост
# 6
Да момичета и аз чаках защото така ми беше казала лекарката на около 3,5 минути контракции,но в един момент ми текнаха водите и започнаха напъните. ShockedМъжът ми ме закара на бегом в болницата и не можаха тоалет да ми направят даже  родих веднага . Наистина е по-добре да си стоиш вкъщи до последно ,но ако се притесниш отиди по-рано .
Виж целия пост
# 7
Мен ме бяха предупредили да отида при контракции на 5 минути или при изтекли води. Изтекоха ми водите, нямах абсолятно никакви контракции и се оказа че разкритието ми е 1 см. Вкараха ме в предродилна и родих след 4часа и половина
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия