Може ли лягането по корем да увреди нещо на бебето?

  • 8 083
  • 28
Мили мами,
имате ли представа
Може ли лягането по корем да увреди нещо на бебето в четвъртия месец?
Привет на всички днес и успешен ден!
Виж целия пост
# 1
не мога да твърдя със сигурност, но според мен не е хубаво, все пак цялата ти тежест пада върху плода, който вече е оформен. аз лично от 2 месец, спрях да лягам по корем, то и веднага щях, ама бяхме на море и нямаше как иначе да си пека задника Laughing
Виж целия пост
# 2
Моя гинеколог категорично забранява лежането по корем след 2-3 месец. Не обясни кой знае колко подробно защо, но каза, че снабдяването на бебето с кръв, а от там и с кислород се затруднява много, когато жената лежи по корем, а в по-късните месеци и по гръб. Най-добре било на една страна и то особено на лявата. Аз го спазвах това правило.
Не че не може да се изтегнеш за малко по гръбче, но да не е дълго.
Абе всеки си знае, но по корем пък въобще не съм лежала.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Аз въобще не съм лягала по корем  Naughty още от момента, в който разбрах че съм бременна започнах много да се пазя ! Както са ти казали най-добрата поза при лежане е на лявата страна, макар че на мен корема ми беше огромен и имах чувството че ще се преобърна  Joy
като се обръщах на една страна !
Лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 4
Няма никакъв проблем от медицинска гледна точка да лежиш по корем / особено в по -ранните месеци , после става невъзможно / , тъй като плодът първо е много малък , второ се намира в кухина , трето в мехур и четвърто плува в околоплодна течност . А относно спането изобщо - всяка бременна знае в коя поза се чувства най- комфортно , така че не приемам препоръки от сорта на " спи на ляво " , " спи на дясно " . Аз например получавам доста сериозни смущения в ритъма на сърцето лежейки на ляво , задух и тежест лежейки по гръб / поради притискането на долна куха вена / , и се чувствам най- добре на дясно и на " полу -корем " - т. е . корема в дясно , със свит високо десен крак . Ти сама ще си определиш как ти е най- удобно с напредването на бременността , а ако на бебчо не му е комфортно той си дава достатъчно ясни сигнали !

Лека бременност !   
Виж целия пост
# 5
Моя гинеколог категорично забранява лежането по корем след 2-3 месец. Не обясни кой знае колко подробно защо, но каза, че снабдяването на бебето с кръв, а от там и с кислород се затруднява много, когато жената лежи по корем, а в по-късните месеци и по гръб. Най-добре било на една страна и то особено на лявата. Аз го спазвах това правило.
Не че не може да се изтегнеш за малко по гръбче, но да не е дълго.
Абе всеки си знае, но по корем пък въобще не съм лежала.  bouquet
Tочно така е, свързано е с кръвопритока на кръв към бебето. В по-късен етап на бременността е добре на лявата страна, но и аз с тази бременност малко трудно лежа така. Така, че сменям страните. Незнам ve4erniza дали коментира като вещ в областта ( в смисъл не знам дали не е медицинско лице), но до сега при който и лекар или акушерка да съм ходила, а и мои познати винаги се обяснява, че лежането по-корем и по гръб въобще не е желателно да не кажа забранено. Мен това ми стига за да спазвам това правило.
Виж целия пост
# 6
Няма никакъв проблем от медицинска гледна точка да лежиш по корем / особено в по -ранните месеци , после става невъзможно / , тъй като плодът първо е много малък , второ се намира в кухина , трето в мехур и четвърто плува в околоплодна течност . .....Ти сама ще си определиш как ти е най- удобно с напредването на бременността , а ако на бебчо не му е комфортно той си дава достатъчно ясни сигнали !

Лека бременност !   

Правилно!!!  Peace
Лично аз си спях по корем до 8-мия месец - така ми беше най удобно. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Не би трябвало да се увреди, но по-добре започни отсега да свикваш да спиш настрани, че след няколко месеца ще ти се наложи.
Виж целия пост
# 8
Може и да няма проблем, но на мен не ми стискаше да спя по корем. Още откакто разбрах че съм бременна, спрях да спя по корем, а ми беше любимата поза.
Виж целия пост
# 9
Моята лекарка ми беше казала, че няма проблем да спя по корем до 5-ия месец, след това вече не е препоръчително. Та аз си спях по корем до последния възможен момент Peace
Виж целия пост
# 10
И аз знам, че е препотъчително на ляво да се спи, но точнопоследните месеци не можех да спе по друг начин, освен по гръб. Родих здрава, права мома -4050гр, 52см. - както виждате не е страдала от лош приток на кръв! Peace Така че...всеки да спи, както му е удобно.  Laughing
Виж целия пост
# 11
Няма никакъв проблем от медицинска гледна точка да лежиш по корем / особено в по -ранните месеци , после става невъзможно / , тъй като плодът първо е много малък , второ се намира в кухина , трето в мехур и четвърто плува в околоплодна течност . А относно спането изобщо - всяка бременна знае в коя поза се чувства най- комфортно , така че не приемам препоръки от сорта на " спи на ляво " , " спи на дясно " . Аз например получавам доста сериозни смущения в ритъма на сърцето лежейки на ляво , задух и тежест лежейки по гръб / поради притискането на долна куха вена / , и се чувствам най- добре на дясно и на " полу -корем " - т. е . корема в дясно , със свит високо десен крак . Ти сама ще си определиш как ти е най- удобно с напредването на бременността , а ако на бебчо не му е комфортно той си дава достатъчно ясни сигнали !

Лека бременност !   

И аз съм на същото мнение Peace Аз до 6-ти месец си спях по корем, а след това докрая - на полукорем. Амо то аз до 6-ти месец почти нямах коремче - след това почна да расте с всички сили и започна малко по малко да ми пречи Wink
Спането по корем в късните месеци на бременността не е препоръчително - мога да се съглася, ама чак пък забранено Stop
Виж целия пост
# 12
Аз си спях по корем докато можех. То тъй или иначе към края на бременността  става невъзможно да си по корем, а и по гръб не е удобно тъй, че щеш не щеш спиш на една страна. Grinning Напълно съм съгласна с ve4erniza.
Виж целия пост
# 13
До към началото на 4ти месец си спях по корем, но сега преди няколко дни тръгнах да оправям леглото и както се сещате трябваше да легна по корем , за да опъна чаршафа, обаче имах чувството че имам топка в корема и ме позаболя, съответно от тогава не съм правила опити даже да се преобръщам през корема . Не ми е особено приятно, а иначе преди само по корем спях. ooooh!
Виж целия пост
# 14
Моят доктор ми казваше,че мога даспя по корем стига да ми е удобно.И аз до 5-тия месец спях само по корем.После и да исках не можех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия