А ноктенцата на крачетата как режете?

  • 1 941
  • 66
Здравейте мамчета!
Голям проблем ми е това рязане на ноктите на краченцата. Не ми дава да я пипна, слагам я легнала и давам нещо да се заиграе но пипна ли я почва да се върти  и да се сърди. Пробвахме и варианта двамата с таткото - аз я заигравам и забавлявам а той да ги отреже но пак не става щом и хванат крачето забравя всичко и почва да се дърпа, да се върти и да реве. айде рева мога да го изтрая, но много ме е страх като почне да се върти- да не би да я нараним нещо с ножичката или пък да се усуче и да си направи нещо на крачето. Пробвах и докъто спи но се събужда и става още по зле - хем кисела че се мъча да и изрежа ноктите, хем кисела че е събудена и познайте какво ми се случва до вечерта.  Praynig помагайте - дайте ми някакъв акъл че такива орляци са ни станали ноктенцата! Вие как процедирате?
Виж целия пост
# 1
Държа здраво,може да се включи още някой в държенето и действам бързо.Успех!
Виж целия пост
# 2
Миличка,как ми се ще да можех да то отговоря....Ама не мога,при нас проблема е същия !
Ако дойдат от Гинес да ни видят ноктите,ще влезем в книгата,повярвай Sad
Не става по никакъв начин.Не дава да я докоснем там,даже едва и чорапките и обувам.И на сън не става,ама хич.
Така че ще следя темата,дано някой даде добра идея....
Виж целия пост
# 3
И ние така,държа здраво кра4ето и съм много бърза newsm62
Виж целия пост
# 4
Пробвай докато спи дълбоко - когато е била много изморена и вече се е предала,обикновено вечер са толкова изморени.Аз моичкия така го работя - и при нас трудно става работата ако е буден и предпочитам да спестя емоциите на всички.
Виж целия пост
# 5
И ние по бързата процедура действаме.Успех newsm10
Виж целия пост
# 6
Слагам го да седне в мен и режа с нокторезачката като му говора и показвам:" Ето едно пръстче, хайде още едно" и тн. Пробвала съм и иначе, ама така с добро, много говорене и отвличане на вниманието най-лесно става. Успех!
Виж целия пост
# 7
ralid,ако щеш вярвай,но до преди 10мин.се борих с моето диване за да му изрежа ноктите и си мислех и аз ще пусна една тема да питам пък може и да има някой тактики.Е така като гледам май няма.Аз го слагам да седне в мен,стискам здраво и действам колкото е възможно по-бързо. newsm53
Виж целия пост
# 8
уф, много ми е трудна тая. още повече, че напоследък започна да си хака краката някъде и се оказва, че ноктите на палците най-редовно са отчекнати съвсем отдолу. сигурно я боли, милата, ама как да й помогна. чорапи има, обувки има и пак на рани. а другите нокти - трудно ми е, ама се справям. само палците са ми дерт.
Виж целия пост
# 9
Четох в една книга един малко краен вариант -майката си играе с крачето, лапва пръстчето и докато го забавлява изгризва по малко от нокътчето. И така...10 ноктенца. Дано другите съвети помогнат, че този наистина ми се струва краен  Grinning
Виж целия пост
# 10
Държа здраво крачето, но тя постоянно рита, опитва се да се завърти, бута ми ръцете. Режа бързо, но в същото време и внимавам. Понякога успявам само на едното краче да отрежа ноктенцата. След малка почивка режа и на другото.
Виж целия пост
# 11
Все едно за моето дете става въпрос.При нас проблема е и с ноктите на ръцете.Опитвала съм всякакви тактики и нищо не помага.Най-успешната е да го стисна и много бързо (като внимавам ,разбира се)да ги изрежа.
Виж целия пост
# 12
Някъде четох, за идеята на една майка да рисува ноктите на краката и ръцете с черен молив за очи, като личице. Там където трябва да се изреже, рисува косичка и обяснява на детето, че трябва да подстриже косата. Помагало. За по-големи дечица, които разбират става, но за малки, нищо не ми хрумва. Аз на мойто калпазанче, ноктите на краката ги режа много рядко и обикновенно по един на ден, като започвам от най-големия...  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 13
Режа, когато заспи вечер, някъде към първия час сънят му е най-дълбок. Поритква малко, но не се буди
Виж целия пост
# 14
Същия проблем. Вече пробвах да го държа в мен, зад мен, само на главата си не съм го качвала, е не ще и не ще..... Може би няма да ми удобно като е заспал, защото няма как да се надвеся над решетките, за да режа ноктенца, но като гледам май само това не съм пробвала. Ще споделя утре  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия