Да пътувам ли в 23 г.с

  • 1 390
  • 34
Здравейте мами,
 Искам да Ви запитам дали би могло едно пътуване да навреди на бебо в 23 г.с.  Сега съм в 20 и ходих на преглед лекарката ми каза че няма проблем но да си преценя пътя и часовете. Искам да отида на екскурция до гърция, но ми е малко притеснено все пак. От време на време ме боли корема като че да ми идва но много по слабо и усещам може би беббо как са движи едно като стягане на мускул в корема. Каже те ми вие пътували ли сте? Много е изгодна екскурцията и ще бъдеме с тетето направо за без пари , но и бебо ми е важен. От друга страна лекарката каза че съм ок.
 Пътя е около 350 -400 км. в лусозен рейс и ме увериха че ще спираме ако имам проблеми.

  Поздрави
Виж целия пост
# 1
Аз си пътувам, а съм в 21-ва г.с. Имах проблем ( отлепяне на плацентата вив 2-ри 3-ти месец), но от 1 месец съм добре и пътувам. Но аз говоря за около 100 км с кола. Все пак е по-близо и по-комфортно. Жената на брат ми също пътуваше много и през трите си бременности и то из цяла България и всичко си е О.К. Но все пак мисля, че е индивидуално. То ако има проблем може да не е от пътя, но в такава ситуация цял живот ще си мислиш , че е от това. А докато сте там ако имаш проблем има ли към кого да се обърнеш? Все пък в чужбина не като у дома. Ех... ама и аз много ти помогнах. Уж ти казах нещо като "пътувай смело", а после... "ама умната". Лично аз мисля, че пътуването не може да навреди на една бременност, ако тя протича нормално.
И така , ако решиш да пътуваш cow newsm01 лек път, хубави моменти и като се върнеш - ще разкажеш.
Виж целия пост
# 2
Изобщо няма какво да му мислиш-Щом се чувстваш добре ходи си.После нали се сещаш,че вече ще ти е по трудно.Докато можеш сега възползвай се.Успех!
Виж целия пост
# 3
Точно по това време-няма обективна опасност,стига ти да се чувстваш добре
Виж целия пост
# 4
Щом и лекарката ти казала, че няма проблеми - значи наистина няма защо да се притесняваш...
Ако караш спокойна бременност, нямаш контракции или някакви проблеми - значи смело напред и приятно изкарване Grinning
Виж целия пост
# 5
аз ходих на море в 6-тия месец /не помня вече седмиците  Embarassed/. преди да тръгна се консултирах с моя доктор и той както и твоя ми каза, че всичко е наред и няма причина да се притеснявам, да си пътувам спокойно и да си прекарам приятно! а като се върнах и отидох на преглед бях толкова добре, че доктора ми каза, че ще си праща всички бъдещи майчета на море или на почивка.  Joy

успех и приятно изкараване изпълнено с много хубави спомени, които да разказваш на бебчо!
Виж целия пост
# 6
Аз до края на 8-мия месец си пътувах и нямах проблеми.
Ако се чувстваш добре, без притеснения би могла да отидеш на екскурзията, даже ще ти се отрази чудесно.
Лек път и приятно изкарване!
Виж целия пост
# 7
Ако всичко е наред и нямаш някакви оплаквания не виждам никаква причина да не пътуваш. След като си се консултирала и с лекар не виждам защо се притесняваш. Освен това приятните изживявания и доброто ти настроение от едно такова пътуване ще се отразят добре и на бебчето. Лек път!
Виж целия пост
# 8
Аз също много пътувах през цялата бременност до последно.Ако се чувстваш добре няма проблем,когато на теб ти е хубаво е хубаво и на бебо ,така че приятна почивка! Wink
Виж целия пост
# 9
Аз в 20 г.с. пътувах със самолет. Полетът беше 2 часа и 1/2 и почти през цялото време имаше турболенция. Като събереш висенето по аерогарите се събира доста повече часове. Е наистина не ме е друсало през цялото време, но щом автобуса е хубав не мисля, че ще има проблем. Няколко дни преди да замина отидах на преглед, за да се уверя, че с бебето и мен всичко е наред. Докторът каза - излитай от тук, няма никакъв проблем  Sunglasses  Бая трамбовахме из Рим и се чувствах чудесно, имало е дни, в които не се прибирахме в хотела. Беше страхотно. Възползвай се щом докторите казват, че няма приблем.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз в 30 г.с. летях със самолет от София до Лондон,и след това още близо 3 часа до в къщи-и нямах никакъв проблем,ако не ти е проблемна бремеността не се притеснявай.
Виж целия пост
# 11
По всяко време на бременноста ми пътувах(240-300км) и даже не се замислях,защото мама е далече и няма как да не ме види 2 в 1.Така,че не се притеснявай,щом бременноста ти е нормална...  bouquet.Даже според мен ще предадеш доста положителни емоции на бебчо,а това няма да му навреди!!!

Вивиан много обича да пътува Crazy Crazy Crazy!!
Виж целия пост
# 12
В края на бременността не е препоръчително да се пътува.
Спокойно можеш да си пътуваш Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Защо не? Сега ти се е паднало.
Виж целия пост
# 14
Пътувах няколко пъти  австрия българия и обратно с кола и не съм имала никакви проблеми.За мое успокоение пиех но6 па и магнеzий 3 по 1. Приятна по4ивка.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия