До годинка първо кърма, после друго - как?

  • 514
  • 8
Здравейте мами!
Смятам да спазвам препоръките на СЗО до годинка първо да предлагам да суче, а чак след това твърдата храна. Но се чудя как да стане. Ако оставя бебка да се нахрани - няма да иска да опитва пюрета/каши. Дали да я спирам след няколко минутно сукане, да предлагам другата храна и после да й дам да си досуче, или да предлагам всичко различно от кърма между две хранения?
Виж целия пост
# 1
Аз опитах този вариант,първо сукане,после всичко друго,но не заработи при нас.Затова вече давам първо пюре,каши и т.н. след това дохранвам с кърма,но примерно 30 мин. или час след това.Разбира се,гледам да разпределям различните манджи в по 2-3 хранения.
Виж целия пост
# 2
При нас системата първо сучене, после лъжицата за сега работи без проблем.. В началото на захранването, естествено сучеше повече и хапваше по няколко лъжици друга храна..С течение на времето сам регулира количеството кърма, което изсуква, така че да му остава място и за друго освен кърма:) Такава радост настава като си види купичката и лъжичката, че чак се засягам Simple Smile)) Wink
В момента все още го кърмя 5 пъти дневно и отделно на обяд да речем може да изяде едно голямо пюре от 190 гр. Съвета ми е да пробваш - детето само ще си покаже ще го биде ли  кърмене-манджа или ще бъде обратното  Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви!
Izida, ще пробвам така пък да видим  Wink (Има още време до захранването, ама аз да се подготвя  Laughing)
Виж целия пост
# 4
Мъни, щом кърмиш на поискване, няма да има големи паузи между храненията. Ако детето ти отказва твърда храна веднага след кърмене може да изчакваш половин а ако трябва и един час и тогава да даваш. При нас беше така, дори до ден днешен изчаквам поне час след кърмене защото знам че иначе няма да поеме никаква друга храна.
Виж целия пост
# 5
   Аз предлагам твърдата храна непосредствено след кърмене и засега не срещам отпор Grinning Дребното е много лакомо и все още няма фиксирани часове за твърдата храна (а кърменето си остава честичко денонощно), но гледам да дам твърдата храна на обяд приблизително към 12-14 ч веднага след кърмене.  Ако при вас системата на проработи, пробвай да изчакаш половин -един час след кърмене и тогава да дадеш твърдата храна.
   
Виж целия пост
# 6
 Аз давам твърдата храна между 20 мин и час след кърменето, като гледам що годе да има определени часове за твърдата храна: закуската е между 8:30 и 9, обедът - между 12:00 - 13:00, вечерята между 17:30 - 18:30. При нас това върши идеална работа.
Виж целия пост
# 7
И при нас не работи (то какво ли работи при нас). Ако първо и дам да суче, никакъв шанс в следващите 2-3 часа да дам нещо друго. Види ли цица, източва до края  Laughing
Сега давам първо твърдата храна, после кърменето. Добре,ама се усети че след това ще има цок и сега хапва 2-3 лъжички и започва да ме гледа хищно, като отказва твърдата храна.
Виж целия пост
# 8
Аз давам пюренцето на обяд, преди кърменето и ако е много гладна хапва пет лъжички и почва да губи търпение за цицата. Свалям я от столчето и си дояжда блаженно Simple Smile
Ако не е чак толкова гладна, хапва малко повече и по-спокойно, но винаги завършваме със сучене.
А при нас кърменето е на поискване и денонощно, така че и това е вариант.
Успех с адашчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия