Нощно напикаване

  • 242 650
  • 973
# 165
Здравейте, всички,
не успях да изчета всичко по темата. Искам и аз да се включа. Синът ми е на 4г3м и се напикава нощем. Според доктора е рано за притеснения, но аз не съм спокойна и не мога да стоя и да чакам просто да отмине. Както е писал Александър и според мен при голяма част от децата проблема е психологически. От няколко дни започнах даването на чай птиче просо. Миналото лято изпробвах системата със слънчицата и облачетата - рисуваме ги в един скицник съответно при мокри и сухи нощи. Мога да кажа, че тази система имаше известен ефект. Значително разредихме тогава мокрите нощти, но за жалост не елиминирахме тогава проблема, зимата дойде и отново сложихме памперса. Препоръчаха ми също Бах есенции, но не съм наясно много с тях. Откъде се купуват. Коя точно есенция да избера. Другото, което съм чела е за действие на ароматерапия - вечерна вана с 2 капки етерично масло от ела, 1 капка масло от кипарис, 1 капка масло от бергамонт. За жалост не мога да намеря етерични масла от ела и кипарис в нашия град. Това и от мен, че и без това стана много дълго! Моля, пишете конкретни съвети, рецепти и всичко, което сте чули или изпробвали, за да бъде този форум ефективен.
Виж целия пост
# 166
i az ne pro4etox cqlata tema,no mislq,4e moga da vi pomogna.Moita da6terq(12 god.) ima6e sa6tiq problem i s edni kapki sprq bez prioblem.Utre 6te potarsq kak se kazvaxa i 6te vi gi napi6a.Ima samo edin problem 4e niq jiveem v Ispaniq i ot tuk gi kopuvax.Ne sa i praveni nikakvi izsledvaniq(makar,4e moje6e da e nasledspveno ot ba6ta i),kazax kakav e problema i mi gi prepisaxa,deteto ne pie6e te4nosti sled 19.00 ve4er i kapkite i : xop problema iz4ezna.  Crazy Utre 6te vi kaja kak se kazva6e i uspex.
Виж целия пост
# 167

tsvetanka75 - пиши наистина , да видим . граници в Европа вече няма
Виж целия пост
# 168
Здравейте, мами! Ние за два дни сме с две различни мнения за нощното напикаване на дъщеря ми. В медицински център "Детско здраве" свързват проблема със Спина бифида, назначиха ни лечение с режим, календар и ако няма резултат следва Минирин. Прегледа я и д-р Гайтанджиев. Според него става въпрос за нестабилен пикочен мехур. Също назначи лек ограничителен режим и ни предписа дриптан. Личната лекарка обаче е категорично против. Насочи ни към д-р Лилова за трето мнение. Честно казано не знам вече какво да си мисля...
Виж целия пост
# 169
miki-mama Здравей. Аз имам същият проблем с моята дъщеря - тя е почти на 7г. Първоначално я следеше д-р Гайтанджиев. Неговите предписания между другото са доста смислени. Как така свързаха проблема със спина бифида - само като предположение ли?
Питам защото и при нас изказаха това съмнение - но недоказано. Аз водих Мария в Токуда, но не при Лилова, а при уролог за възрастни. И първото му предположение беше същото, но с основен въпрос, защо след като така и така е правена микционна снимка и детето е облъчвано, не е снимана и за спина бифида? (Ние имахме и други проблеми които още преди 2г, д-р Гайтанджиев ни увери че сме израстнали, подвърдиха го и в Пирогов.) Мария пи дриптам, първоначално, и се отразяваше зле, и бързо го спряхме. Започна да го пие отново прди няколко месеца, сега нямаше проблеми с приема, но почти без ефект. Пие го и си се напикава. Сега са ни изписали Баклофен. Аз още не съм го купила защото от един месец насам Мария е горе долу добре, има само 3-4 изпускания, което си е постижение.
Виж целия пост
# 170
Здравей, marychery! Пожелавам ви да преборите и тези 3-4 изпускания!!! Спина бифида я установиха на базата на стандартна рентгенова снимка. Д-р Гайтанджиев каза, че спина бифидата е с размер на косъм и след като детето се контролира през деня веригата не е прекъсната. Прегледа я и много обстойно с ехограф. Записах час при Лилова, но отсега имам опасения да не чуя трето, различно мнение... При всички положения дриптам ми се струва по-приемлив вариант от минирин. Вие как редуцирахте изпусканията?...
Виж целия пост
# 171
Ами незнам точно. Мария е на периоди - има месеци в които е кошмар, мокра е всяка вечер независимо от лекарствата, и периоди както сега в които се напишква 3-4 пъти в месеца, не пие лекарства и е добре. Ние нямаме снимка за спина бифида, само предположение. Но аз принципно съм много доволна от Гайтанджиев, той дава много добри съвети.
Аз също се въздържах от Минирина. В края  на януари се бях побъркала вече, Мария си се напикаваше всяка вечер, увеличихме дозата на дриптана безрезултатно и като връх се изпускаше по малко и докато стигне до тоалетната.  Обадих на доктора който я следи, в Пирогов и той каза, минавай на Минирин. Аз се ядосах, спрях всичко лекарства и започнах всяка вечер да я изпишквам към, 12-1ч, намалихме течностите и сладките неща вечер, и тя в даден момент спря да се напикава. Сега ни изписаха баклофен, защото се оказа че има голямо количество остатъчна урина в пикочният мехур след като е пишкала, но утре сме за второ мнение в Пирогов и тогава ще го купя.
Виж целия пост
# 172
Mnogo se izvinqvam na vsi4ki,no mai sam izxvarlila belejkata s imet na lekarstvoto Banghead.V 4etrvartak 6te go potarsq pak (togava po4ivam,a rabotq po 9.5 4asa),ako ne go namerq v petak 6te otida do doktora za da go vzema( OBE6AVAM da ne vi izlaja).Do sabota 6te vi go napi6a.O6te vednaj se izvinqvam. newsm51
Виж целия пост
# 173
От всичко изчетено до тук в Интернет разбирам, че няма единен подход към проблема. И понеже не съм специалист в тази сфера диаметрално противоположните мнения на лекарите ме объркват. Според личната ни лекарка трябва да се придържаме към ограничителен режим и съзнателно изпишкване към 01 часа. При дъщеря ми съзнателното изпишкване по това време е невъзможно, тя има много дълбок сън. Така или иначе до четвъртък съм в изчакваща позиция. Ще чуя мнението и на Лилова, все пак свободния прием не е никак евтин и се надявам да ни обърне подобаващо внимание. Струва си да опитаме с режим и евентуално дриптан. За минирин имам няколко отрицателни мнения от медицински лица. Но трудните решения май тепърва трябва да се взимат. Благодаря за куража, marychery! Успех утре и да пишеш после как е минало, при нас положението остава такова поне до четвъртък.
П.С. някъде из форума попаднах на родители на деца с подобен проблем, доволни от продуктите на Аква сорс. Моля, споделете кои точно са въпросните добавки.
Виж целия пост
# 174
miki-mama,az sam ot tezi maiki koito IMAXA tozi problem,no za 6tastie vsi4ko mina.Imam dvama bratq(bliznaci) i te bqxa sas sa6tiq problem,a da ne vi kazvam 4e i biv6iq mi maj be6e s no6no napikavane(a tova go razbrax sled kato se nanesox u tqx  ooooh!).Polujenieto se vlo6i sled kato se rodi i vtorata mi da6terq ujasa be6e ogromen s 3 bebe ta v ka6ti:edno novorodeno,edno na 3,5 god. i edno na 25 god.6tqx da poludeq.Maikami be6e namerila na4in da pomogne na moite bratq,no svekarvami ne se be6e pogrijila po vaprosa.Sled kato razbrax za da6terqmi(4e moje da e i tq taka) se natresox v kabineta na doktora (stava vapros kogato deteto doide pri men) i prosto kazax 4e deteto se napikava no6tem toi mi izpisa tezi kapki i sled 1 mesec krai newsm78.    Napisax vi vsi4ko tova za da vi kaja 4e sam MNOGO sapri4asna kam vaprosa i za6toto moga da pomogna(dokolkoto moga).Utre cpeciqlno v obednata po4ivka 6te izti4am do bolnicata,ako moga da xvana doktora 6te e super.OBETAVAM da vi go dam,dori ako moga da vi pomogna po drug na4in mi pi6ete. Two Hearts
Виж целия пост
# 175
 smile3555 zabravix da vi kaja,4e nikakvi izsledvaniq ne  sa ni praveni.Ot ni6to ne se e li6avala samo 2 4asa predi lqgane spira te4nostite.Kapkite ne bqxa mnogo skapi nqkade kam 50 evro(tova moga da vi go kaja utre),no ve4e 2 god nqmame problemi.
Виж целия пост
# 176
  bouquet благодаря за съпричастността, tsvetanka75 !!! Ще чакаме да кажеш капките, когато ти е удобно, не се притеснявай Simple Smile
Виж целия пост
# 177
Здравейте!
Само да споделя! По-горе писах, че започнах даване на чай птиче просо. Но наблюденията са ми, че положението се влоши - всяка сутрин памперса прелива просто. Чудя се дали не трябва чая да се дава през деня.  newsm78 Защото аз го давам след вечеря преди лягане по половин чаша. Има ли някой впечатления от този чай? Споделете!
Виж целия пост
# 178
Здравейте момичета, конкретен съвет не мога да ви дам, но ще споделя историята на моя син.Дано ви насочи.Та той беше на 2г.,когата спря да се напишква нощем и дори сам ходеше в тоалетната.Започна да се напишква отново на 4,5г.,когато се разведохме с баща му.То не бяха изследвания,психолог,хомеопатия,нощо не помогна за постояно.От медицинските изследвания поне се успокоих,че проблема не е физически.Не помогна и буденето посред нощ или вече беше напишан или сутринта пак беше мокър.Сетих се за памперс чак когато родих дъщеря си и започнах да слагам и на двамата,по-скоро той сам се обслужваше и то в банята,защото вече беше на 8г.На лагер го изпратих миналата година с памперси,които скрито си слагаше в тоалетната и над тях по-големи боксерки да не се вижда памперса.Нямаше проблеми.
Спря да се напишва преди 6месеца,т.е. на 11.6год.ей така от самосебе си,голяма мъка беше,но мина,не изпаднах в паника,защото на две години му правех изследвания и просто чаках малкото ми момче да порасне
Виж целия пост
# 179
Petia:-) не съм ползвала чая, но всички специалисти в областта препоръчват 2 часа преди лягане да се ограничат течностите. Може би трябва да го даваш по-рано, не преди лягане Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия