Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Трудова борса и обезщетения - 2

  • 61 951
  • 729
# 705
Здравейте, днес се регистрирах в НОИ след изтичане срока на обезщетението по чл.222 .След проверката,която направих с ПИК кода си,се оказва ,че не ми е въведен стажа за 2002 г.
Имам го вписан в Тр.книжка имам и УП-2 .През 2013 отново съм била на борсата,тогава ми е признат с приложените документи,как сега го няма!?!
Писах в НОИ и приложих УП то както ме посъветваха от контактния им център по телефона,понеже фирмата не съществува от 2003г.
Има ли шанс да ми го признаят защото това е стаж от 08.2001 до 07.2003г все пак
Виж целия пост
# 706
  Да, след като представиш документи ще си го въведат. ММ също два пъти си носи документите за двете години, в които е работил в системата на отбраната.
Виж целия пост
# 707
Оф дано...защото отначало ми говореха нещо да съм се свържела с фирмата,да подадат те...
Че къде да ги търся от 2002!
Достатъчно  ли е само моето УП- служителката по телефона ме увери ,че нищо друго да не прилагам ,като пиша на сайта им за проблема и да чакам...
Ама мен ме притеснява...
Виж целия пост
# 708
  Ами то при него в по-особена ситуацията, понеже Министерство на отбраната не подава такава информация, ходи до поделението да си взима някакви документи, но не съм много сигурна какви бяха. Но първият път, преди 5 години, уж ги нанесоха, миналата година пак липсваше информацията, добре че ги пазеше.
  Защо не отидеш на място в НОИ, ще ти нанесат стажа веднага.
Виж целия пост
# 709
Че те нали го имаха от 2013 ? И книжката ми снимаха....
По телефона казаха да чакам отговор на запитването...
Ако не отговарят до седмица отивам.
Виж целия пост
# 710
Здравейте, съкратиха ме по чл. 71, ал.1 от трудовият кодекс, но счетоводителката спомена че имало скоро промени  и не се знаело какво обезщетение и колко месеца ще взимам. Можете ли да ми съдействате с актуална информация, имам 10г трудов стаж, обезщетението как ще се смята - 18месеца назад, за колко месеца ще бъде и тн? След понеделник ще ходя и до БТ, но да се подготвя Simple Smile Предварително благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 711
Съкращение може да има само по чл.328. По чл.71 се прави освобождаване. Добре е да проверите кое от двете точно е основанието. И в двата случая имате право на пълно обезщетение, но ако сте съкратена, обезщетението ще започне да се изплаща един месец по-късно, защото за първия месец след съкращаването ще получите обезщетение то работодател. Ако сте освободена, а не съкратена, тогава ще започнете направо да си получавате обезщетение от НОИ.
Виж целия пост
# 712
Обещетението как се изплаща, когато се отписваш от трудовата борса и НОИ, месец за месец ли? Мисълта ми е, че близък човек се регистрира на 08.06, на 15.07 й преведоха 191.20. Отписа се от борсата и НОИ с новия й трудов договор на 12.07. Тези пари са за целия юни и дните от юли или сега на 15.08 ще й преведат парите за тези 5   работни дни от юли,  през които се е водела на трудовата борса? П. С. Трудовият договор е подписан на 08.07.
Виж целия пост
# 713
За календарен месец.
Да, на 15.08. ще ѝ преведат за дните от месец юли.
Виж целия пост
# 714
За календарен месец.
Да, на 15.08. ще ѝ преведат за дните от месец юли.
Благодаря!
Виж целия пост
# 715
Здравейте!
Въпроса ми е следния. Моя близка получаваше обезщетение за безработица, оставаха и още 4м., но започна работа по програма за период от 18м. Сега изтече програмата и договора и беше прекратен. Има ли право отново да получи обезщетение? Трябват и още няколко месеца до пенсия и стажа и е важен в момента?
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 716
Има право, но само на минималното - 9лв./ден, за 4 месеца.
Онзи остатък е изгорял.
Виж целия пост
# 717
Моля кажете колко месеца трябва да си работил, за да получаваш обезщетение за безработица. Сестра ми не е работила от март 2015, 2016, 2017 и 2018 год. Преди това има 15 год. трудов стаж. Работи на трудов договор от април месец 2019г. Кога ще има право на обезщетение, ако я съкратят, че в тяхната фирма са на кантар нещата. Нещо не върви.
Виж целия пост
# 718
Моля кажете колко месеца трябва да си работил, за да получаваш обезщетение за безработица. Сестра ми не е работила от март 2015, 2016, 2017 и 2018 год. Преди това има 15 год. трудов стаж. Работи на трудов договор от април месец 2019г. Кога ще има право на обезщетение, ако я съкратят, че в тяхната фирма са на кантар нещата. Нещо не върви.
Трябва да е работила 12 месеца през последните 18 месеца.В нейния случай още поне 8 месеца (на пълен работен ден).
Виж целия пост
# 719
Благодаря, Деси!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия