Любов

  • 6 547
  • 100
След като разнищихме секса (шегувам се) от гледна точка на мъжете, да минем на любовта (подчертавам, че става дума основно за "романтичната любов", не към дете, родител, приятел и т.н.).

Любовта е всепроникваща тема в живота на хората поне последните 1-2 века (преди това не е много ясно, поне според някои автори от областта на психиатрията/психологията и т.н. - в една друга тема споменах, че един френски психиатър описваше колко странно е било до сравнително скоро съпруг и съпруга да се обичат и как за мъжа любовта е била само заниманието с проститутките, а жена му е имала съвършено друга функция - после се появява една книга, в която се говори за съпружеска любов и настъпва нова мода)

Масовата култура внушава, че това е най-великото нещо на света, но същевременно и най-неуловимото, някакво тайнствено усещане, което никой не може да обхване изцяло, само може да се чувства късметлия, ако изобщо някога се докосне до него ("по-добре да си обичал и да е свършило зле, отколкото никога да не си обичал" и други подобни "мъдрости") - толкова филми и книги са напраени по темата и всички целят да изпаднеш в благоговение пред "незнайното" нещо.

(Забележете, че ако замените думата "любов" с "бог", ще получите класически постановки от християнството - все пак Бог е Любов (и други религии) - двете неща имат доста общо.)

Само че това, което хората наричат любов, се оказва сравнително просто нещо.

Любовта (като човешки феномен) има две основни измерения:


Биологично - животът като цяло представлява просто размножаване, всичко друго, което изглежда сложно в него, просто подпомага въпросното размножаване. Значи всичко, което е живо, съществува, за да се размножава, а откакто гените бяха открити и подложение на щателно проучване, се разбра, че това са просто едни репликатори, които "целят" единствено размножаване и използват хората, животните и т.н. като обикновени приносители, за които хич не им пука (след като бъдат пренесени).
Аналогията с компютърен код не е много далеч от истината (в този ред на мисли хипотезата, че сме просто нечий проект, не е чак толкова странна, но да приемем, че засега нищо не се знае със сигурност, още повече, че е възможно кодирането да е изобретено от хората просто защото животът е кодиране, т.е. връзката да е обратната)

Неслучайно след появата на първото дете и двамата родители като цяло започват да губят от формата си - вече гените им не ги пазят толкова, защото са си свършили работата ( това е различен ефект от обикновената умора и изхабяване, които съпътстват отглеждането на дете, да не говорим, че много мъже изобщо не ги усещат, основно го отнасят жените).


Та така, гените карат човека да иска друг човек с цел размножаване. а феноменът любов е това, което се е развило, за да подпомага този процес. Т.е. пръкнало се е въпросното усещане някога някъде и впоследствие се е оказало, че хората, които го практикуват, се размножават по-успешно, съответно накрая са оцелели основно такива хора.


Т.е. на въпросното биологично ниво любовта просто подпомага секса и следователно в някакъв смисъл си е чист секс. При това хората (и много малко на брой видове животни) са развили секса и като начин за удоволствие (и изливане на агресия - две в едно), освен чистото размножаване (нещо, което пък религиите като цяло не одобряват - на тях им трябват последователи, т.е. колкото повече хора се родят, толкова по-добре).


Другото измерение е

Психично/душевно - всеки човек/индивид, ако има време да остане сам със себе си, чувства в един момент екзистенциалната самота.
 С колкото и хора да е обграден, колкото и приятели да има, има моменти, в които много ясно осъзнава изолираността си (Аз-ът е най-самотното нещо във Вселената). Това е може би най-големият когнитивен дисонанс у човека.

Много хора (донякъде успешно) се опитват да потискат въпросното усещане чрез работа или чрез други хора. Има такива, които просто не понасят да стоят сами и за минути, и винаги трябва да има някой около тях, който да ги "разсейва" - предполагам, че всеки ще се сети за подобни.

На работата (като друг човешки феномен) пък като цяло май това е основната й функция - не толкова да се изкарват необходимите материални блага, нужни за съществуването, или пък да се вършат полезни/добри дела за другите - а просто да потушава "вика на самотата", който струи от Аз-а, когато е тихо.
Неслучайно Волтер в "Кандид" прокарва идеята, че само работата оправя нещата (като се заровиш в работа, нямаш време да мислиш глупости).

Но най-силният метод (към момента) за справяне с този проблем е любовта (все пак е пълно с мързеливци, но пък всички искат любов Simple Smile ).

Двама души започват да мислят един за друг постоянно и вътрешната самота изчезва, неслучайно наричаме другия "половинка" (Платоновия мит за хората с 2 крила, които били разделени на две, та после двете половинки цял живот страдат един за друг и се търсят по света)

Просто влюбените се оглеждат един в друг и това е прекрасно, животът е хубав, сексът пък е физическата проява на любовта и т.н., всеки "знае" за какво става дума.

Някои от съвременните психолози пък разглеждат любовта като двойно желание - т.е. започваме да желаем някого, да си мислим за него и самото това нещо ни харесва, кара ни да се чувстваме добре. Накрая се оказваме пристрастени не толкова към конкретния обект на желание, а към самото желание, т.е. искаме самото искане.
И когато нещата се срутят, на практика не страдаме толкова за другия човек, а за това желание, което сега няма обект.
Намерим ли си нов обект - всичко пак е наред (страхотно, а? Simple Smile)


Обаче технологиите се развиват, някои неща започват да се проследяват в дълбочина, изследват се мозъци на всякакви хора, вкл. влюбени и какво се оказва - любовта е най-обикновена зависимост ( и вече е класифицирана като такава на някои места).
Състояние, при което нивата на серотонина (отговарящ за настроението) са ниски, а на допамина (отговарящ за усещането за награда) са високи. Затова, когато го няма любимия (и нямаш надежда скоро да си с него), изпадаш в лошо настроение, понякога се стига до чиста абстиненция, а заедно ли сте - всичко е вълшебно, та дори и само да се надяваш скоро да го видиш.
На практика влюбените са конкретен вид наркомани, а наркоманите са влюбени (в конкретната дрога, от която са зависими).


Изследванията показват и защо някои хора са по-способни на любов (в смисъла на грижовност, близост, не секс) от други  - критично важно се оказва отношението на майката към детето в ранно детство. Ако е обгрижвано добре, рецептори за съответните невротрансмитери и хормони (като окситоцина при жените и вазопресина при мъжете) се развиват и после то е "нормално" в това отношение. Децата, на които им липсват тези изначални нива на близост (поради липса на майка или поради лоша майка), като възрастни не са особено способни на подобни чувства (важи основно за мъжете, но донякъде и за жените).

Също се знае и защо някои хора са по-промискуитетни (поддържат връзка с няколко партньори, не са склонни към привързване, изневеряват лесно и т.н.) от други - пак не опира до някакви особености на ума/характера, а на броя рецептори за окситоцин при жената и за вазопресин при мъжа. Тези с по-малкото такива рецептори не са добри за връзка, тези с повечето - са. Лошото е, че към момента трудно може да ги тествате и да разберете отрано Simple Smile

Да живее любовта! Simple Smile



Едно допълнение към темата, за да не обременявам форума излишно с нови теми:
Защо повечето връзки не вървят и в крайна сметка се сриват.

В света/живота ни има много неща, които зависят от много фактори (с по-малка или по-голяма тежест).
Някои от тези неща са ОК само когато всичките фактори са ОК, т.е. един да е зле, ще разруши всичко.

Е, оказва се, че  романтичната любов/връзката между двама души е от тях.

Факторите с голяма тежест, които й влияят са например сексът, материалното благополучие, вярванията, възпитанието на децата, отношенията с родителите, с приятелите....

Учените го наричат ефект "Ана Каренина" - не заради съдържанието на романа, а заради началото му (че всички щастливи семейства си приличат, а всяко нещастно е нещастно посвоему).
Идеята им е, че щастливите си приличат просто защото всичките важни фактори при тях са ОК, докато нещастните са нещастни посвоему просто защото при всяко се дъни различен фактор (един или повече).

Чисто вероятностно, ако приемем, че има примерно 5-6 такива важни фактора и за всеки имаме две възможни състояния (ОК и Не ОК), общият брой на състоянията за дадена връзка е 2 на съответната степен (ако са 5 фактора, значи 2 на 5-а = 32). Грубо казано, излиза, че 31 от 32 връзки ще се издънят (един или повече фактора няма да са ОК), а 1 на 32 ще е ОК (ако са 6 фактора, отиваме на 1 на 64 и т.н.).

Та така с връзките.

(Също така психолозите са оборили разни митове по темата, в случая най-важен е "митът за истинската любов" - който има отношение със споменатия Платонов мит за половинките по-горе, за търсенето на сродната душа и т.н., изобщо идеята, че за "всеки влак си има пътници" и рано или късно всеки човек намира "истинската любов" - стига да я търси упорито, разбира се Simple Smile
Т.е. ако не си я намерил, не си я търсил достатъчно - аналогично в религията, ако молитвите ти не са успели, не си се молил, както трябва! Или пък си грешен Simple Smile
Така се успокояват хората.
Обаче се оказва, че няма такова нещо като "истинска любов" (както няма и "истинско зло", но това е друга тема) и всичко са масови заблуди и желания/надежди по въпроса. Нещата опират до компромиси и сближаване на позициите по ключовите фактори.
Де факто човек може да осъществи поносима връзка с много хора, няма единствен, който да му пасне.
Чисто вероятностно може да има все по- и по-близък човек до Вас (такъв, който споделя все повече от Вашите виждания), но вероятността е толкова малка, че може да се  е родил преди векове или да се роди след векове и никога да не го срещнете. )
Виж целия пост
# 1
 Стигнах до тук: "Т.е. на въпросното биологично ниво любовта просто подпомага секса и следователно в някакъв смисъл си е чист секс."

Сложих щипка сол в карамела, следователно крем карамелът ми ще е солен...?! .... или аз не разбирам причинно–следствените връзки, които си извел.
Виж целия пост
# 2
Стигнах до тук: "Т.е. на въпросното биологично ниво любовта просто подпомага секса и следователно в някакъв смисъл си е чист секс."

Сложих щипка сол в карамела, следователно крем карамелът ми ще е солен...?! .... или аз не разбирам причинно–следствените връзки, които си извел.

1. Това е само едно от измеренията - някъде да виждате да твърдя "любов = секс"?

2. Познавам мъже и жени, за които наистина "любов=секс" (другото не го признават и си го заявяват), т.е. има дори такива (вероятно не са малко, щом само аз познавам няколко).

Ако обсъждам "посолен крем карамел" и после изброявам негови компоненти, ще се учудите ли, ако една от тях е "солта"?
Виж целия пост
# 3
Мога да направя цялостен дискурсивен анализ на изказването, но ще ми е необходимо повече време. Не разполагам с такова и в интерес на дискусията ще се огранича, доколкото ми е възможно.

В изказването "Т.е. на въпросното биологично ниво любовта просто подпомага секса и следователно в някакъв смисъл си е чист секс" има няколко понятия биологично ниво, любов, секс, смисъл. Понятия от първостепенно значение, подлежащи на сравнение са "любов" и "секс", затова ще се огранича до тях, а другите съвсем съзнателно ще изтикам встрани, за да не ми печат.

Последователно са изведени са две твърдения: 1. любовта подпомага секса и 2. любовта е секс. Второто твърдение се основава на първото.

Някъде между твърденията се мъдрят паразитния израз "в някакъв смисъл" и "чист секс". Само в паразитния израз има загатване за изключение, съдържащо се в неопределителното местоимение "някакъв". Само това те спасява, за да ми твърдиш после, че не си казал любов=секс, когато си казал точно това.



Виж целия пост
# 4
Първо тема за диети. После темата "Секс" . Сега дойде и темата "Любов". Коя ще е четвъртата? Авторът да намине да ръсне акъл и в Кърмаческия раздел hahaha Crazy
Виж целия пост
# 5
Ако толкова дълго, и с подобни размисли и страсти, си разшифровате нещото наречено "любов", не е учудващо, че смятате, че не съществува.

Общите разсъждения на тема любов обикновено са безкрайно досадни. Това е нещо лично, интимно като изживяване и затова се получават хубави разговори, когато се споделя от личен опит.
Иначе, чели сме и научна, и художествена литература по темата. И психолози, и какво от това. На вас лично като знаете толкова много информация по темата (за мен напълно излишна) какво ви е помогнало? Станали ли са изживяванията ви по-богати, по-наситени, по-истински. Или, обратно – по-циничен и прибран сте, запазен от оглупяването, наречено "любов"

И друго. В дългият пост ми убягна за любов, която се случва на ментално ниво (между личности отвъд физиката и обществените нагласи), набляга се на хормони, пристрастявания, обществени клишета и нагласи. Тогава спокойно можем да кажем, че някои хора откриват любовта си за цял живот – алкохол, цигари, дрога. А останалите са бездушни роботи, които се омъжват/женят по сметка и да се реализират чрез дълга си към обществото – деца.
Чиста работа – любов няма.

Е, да, ама не. И слава Богу.
Виж целия пост
# 6
Някъде между твърденията се мъдрят паразитния израз "в някакъв смисъл" и "чист секс". Само в паразитния израз има загатване за изключение, съдържащо се в неопределителното местоимение "някакъв". Само това те спасява, за да ми твърдиш после, че не си казал любов=секс, когато си казал точно това.

Ако твърдях, че любов = секс, щях да напиша точно това. Опитите Ви да пренесете дискусията на логическо ниво са плачевни Simple Smile

На биологично ниво любовта помага за размножаването, толкова (както виждате, може да се каже и без споменаването на секса, който явно толкова Ви притеснява Simple Smile ).
На психично е съвсем друго, затова е и интересна самата любов като явление.


Това е нещо лично, интимно като изживяване и затова се получават хубави разговори, когато се споделя от личен опит.

Така де, за това става дума. Вярващите по абсолютно същия начин оправдават вярата си.
Т.е. много хора, когато не могат да обяснят защо правят/чувстват/вярват нещо, казват "Ооо, това е субективно, не може да се обобщава, не ме занимавай!" (и с това решават, че са решили "проблема").
Добре, че има и други, които задълбават в нещата.
Виж целия пост
# 7
Ако можеш да опишеш любовта с думи то значи това не е любов, беше казал някой но не си спомням кой Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Според мен следващата тема трябва да е за биохимията на влюбването. Все пак любов и влюбване не са едно и също нещо.
Виж целия пост
# 9
След като разнищихме секса (шегувам се) от гледна точка на мъжете, да минем на любовта (подчертавам, че става дума основно за "романтичната любов", не към дете, родител, приятел и т.н.).

Любовта е всепроникваща тема в живота на хората поне последните 1-2 века (преди това не е много ясно, поне според някои автори от областта на психиатрията/психологията и т.н. - в една друга тема споменах, че един френски психиатър описваше колко странно е било до сравнително скоро съпруг и съпруга да се обичат и как за мъжа любовта е била само заниманието с проститутките, а жена му е имала съвършено друга функция - после се появява една книга, в която се говори за съпружеска любов и настъпва нова мода)

Масовата култура внушава, че това е най-великото нещо на света, но същевременно и най-неуловимото, някакво тайнствено усещане, което никой не може да обхване изцяло, само може да се чувства късметлия, ако изобщо някога се докосне до него ("по-добре да си обичал и да е свършило зле, отколкото никога да не си обичал" и други подобни "мъдрости") - толкова филми и книги са напраени по темата и всички целят да изпаднеш в благоговение пред "незнайното" нещо.

(Забележете, че ако замените думата "любов" с "бог", ще получите класически постановки от християнството - все пак Бог е Любов (и други религии) - двете неща имат доста общо.)

Само че това, което хората наричат любов, се оказва сравнително просто нещо.

Любовта (като човешки феномен) има две основни измерения:


Биологично - животът като цяло представлява просто размножаване, всичко друго, което изглежда сложно в него, просто подпомага въпросното размножаване. Значи всичко, което е живо, съществува, за да се размножава, а откакто гените бяха открити и подложение на щателно проучване, се разбра, че това са просто едни репликатори, които "целят" единствено размножаване и използват хората, животните и т.н. като обикновени приносители, за които хич не им пука (след като бъдат пренесени).
Аналогията с компютърен код не е много далеч от истината (в този ред на мисли хипотезата, че сме просто нечий проект, не е чак толкова странна, но да приемем, че засега нищо не се знае със сигурност, още повече, че е възможно кодирането да е изобретено от хората просто защото животът е кодиране, т.е. връзката да е обратната)

Неслучайно след появата на първото дете и двамата родители като цяло започват да губят от формата си - вече гените им не ги пазят толкова, защото са си свършили работата ( това е различен ефект от обикновената умора и изхабяване, които съпътстват отглеждането на дете, да не говорим, че много мъже изобщо не ги усещат, основно го отнасят жените).


Та така, гените карат човека да иска друг човек с цел размножаване. а феноменът любов е това, което се е развило, за да подпомага този процес. Т.е. пръкнало се е въпросното усещане някога някъде и впоследствие се е оказало, че хората, които го практикуват, се размножават по-успешно, съответно накрая са оцелели основно такива хора.


Т.е. на въпросното биологично ниво любовта просто подпомага секса и следователно в някакъв смисъл си е чист секс. При това хората (и много малко на брой видове животни) са развили секса и като начин за удоволствие (и изливане на агресия - две в едно), освен чистото размножаване (нещо, което пък религиите като цяло не одобряват - на тях им трябват последователи, т.е. колкото повече хора се родят, толкова по-добре).


Другото измерение е

Психично/душевно - всеки човек/индивид, ако има време да остане сам със себе си, чувства в един момент екзистенциалната самота.
 С колкото и хора да е обграден, колкото и приятели да има, има моменти, в които много ясно осъзнава изолираността си (Аз-ът е най-самотното нещо във Вселената). Това е може би най-големият когнитивен дисонанс у човека.

Много хора (донякъде успешно) се опитват да потискат въпросното усещане чрез работа или чрез други хора. Има такива, които просто не понасят да стоят сами и за минути, и винаги трябва да има някой около тях, който да ги "разсейва" - предполагам, че всеки ще се сети за подобни.

На работата (като друг човешки феномен) пък като цяло май това е основната й функция - не толкова да се изкарват необходимите материални блага, нужни за съществуването, или пък да се вършат полезни/добри дела за другите - а просто да потушава "вика на самотата", който струи от Аз-а, когато е тихо.
Неслучайно Волтер в "Кандид" прокарва идеята, че само работата оправя нещата (като се заровиш в работа, нямаш време да мислиш глупости).

Но най-силният метод (към момента) за справяне с този проблем е любовта (все пак е пълно с мързеливци, но пък всички искат любов Simple Smile ).

Двама души започват да мислят един за друг постоянно и вътрешната самота изчезва, неслучайно наричаме другия "половинка" (Платоновия мит за хората с 2 крила, които били разделени на две, та после двете половинки цял живот страдат един за друг и се търсят по света)

Просто влюбените се оглеждат един в друг и това е прекрасно, животът е хубав, сексът пък е физическата проява на любовта и т.н., всеки "знае" за какво става дума.

Някои от съвременните психолози пък разглеждат любовта като двойно желание - т.е. започваме да желаем някого, да си мислим за него и самото това нещо ни харесва, кара ни да се чувстваме добре. Накрая се оказваме пристрастени не толкова към конкретния обект на желание, а към самото желание, т.е. искаме самото искане.
И когато нещата се срутят, на практика не страдаме толкова за другия човек, а за това желание, което сега няма обект.
Намерим ли си нов обект - всичко пак е наред (страхотно, а? Simple Smile)


Обаче технологиите се развиват, някои неща започват да се проследяват в дълбочина, изследват се мозъци на всякакви хора, вкл. влюбени и какво се оказва - любовта е най-обикновена зависимост ( и вече е класифицирана като такава на някои места).
Състояние, при което нивата на серотонина (отговарящ за настроението) са ниски, а на допамина (отговарящ за усещането за награда) са високи. Затова, когато го няма любимия (и нямаш надежда скоро да си с него), изпадаш в лошо настроение, понякога се стига до чиста абстиненция, а заедно ли сте - всичко е вълшебно, та дори и само да се надяваш скоро да го видиш.
На практика влюбените са конкретен вид наркомани, а наркоманите са влюбени (в конкретната дрога, от която са зависими).


Изследванията показват и защо някои хора са по-способни на любов (в смисъла на грижовност, близост, не секс) от други  - критично важно се оказва отношението на майката към детето в ранно детство. Ако е обгрижвано добре, рецептори за съответните невротрансмитери и хормони (като окситоцина при жените и вазопресина при мъжете) се развиват и после то е "нормално" в това отношение. Децата, на които им липсват тези изначални нива на близост (поради липса на майка или поради лоша майка), като възрастни не са особено способни на подобни чувства (важи основно за мъжете, но донякъде и за жените).

Също се знае и защо някои хора са по-промискуитетни (поддържат връзка с няколко партньори, не са склонни към привързване, изневеряват лесно и т.н.) от други - пак не опира до някакви особености на ума/характера, а на броя рецептори за окситоцин при жената и за вазопресин при мъжа. Тези с по-малкото такива рецептори не са добри за връзка, тези с повечето - са. Лошото е, че към момента трудно може да ги тествате и да разберете отрано Simple Smile

Да живее любовта! Simple Smile



Едно допълнение към темата, за да не обременявам форума излишно с нови теми:
Защо повечето връзки не вървят и в крайна сметка се сриват.

В света/живота ни има много неща, които зависят от много фактори (с по-малка или по-голяма тежест).
Някои от тези неща са ОК само когато всичките фактори са ОК, т.е. един да е зле, ще разруши всичко.

Е, оказва се, че  романтичната любов/връзката между двама души е от тях.

Факторите с голяма тежест, които й влияят са например сексът, материалното благополучие, вярванията, възпитанието на децата, отношенията с родителите, с приятелите....

Учените го наричат ефект "Ана Каренина" - не заради съдържанието на романа, а заради началото му (че всички щастливи семейства си приличат, а всяко нещастно е нещастно посвоему).
Идеята им е, че щастливите си приличат просто защото всичките важни фактори при тях са ОК, докато нещастните са нещастни посвоему просто защото при всяко се дъни различен фактор (един или повече).

Чисто вероятностно, ако приемем, че има примерно 5-6 такива важни фактора и за всеки имаме две възможни състояния (ОК и Не ОК), общият брой на състоянията за дадена връзка е 2 на съответната степен (ако са 5 фактора, значи 2 на 5-а = 32). Грубо казано, излиза, че 31 от 32 връзки ще се издънят (един или повече фактора няма да са ОК), а 1 на 32 ще е ОК (ако са 6 фактора, отиваме на 1 на 64 и т.н.).

Та така с връзките.
Поредната стена с дрън-дрън и копи/пейст от съмнителни статии.
Виж целия пост
# 10
Опитите да ме метнете на кълката "защото пък така искам и усещам", типична за една определена категория жени, са несъстоятелни.Simple Smile

Което още повече иде да каже, че нямате лични впечатления от различни любови. Но пък явно сте бил разочарован. Лошо няма да се търси рационално обяснение за повечето явления в живота ни, това дава опора на душевното и психическо състояние, но по никакъв начин не означава, че щом не можете да вкарате даден емоционален процес в описание, той не съществува.

Релакс, уикенд е.
Виж целия пост
# 11
Ако можеш да опишеш любовта с думи то значи това не е любов, беше казал някой но не си спомням кой Simple Smile

Заменете "любов" с "бог" и ще цитирате много от християнските апологети.


Според мен следващата тема трябва да е за биохимията на влюбването. Все пак любов и влюбване не са едно и също нещо.

Хората наричат така различни стадии от процеса (например зарибяването с въпросния наркотик е влюбването, повечето си падат именно по него, а любов е на по-късен етап, когато са развили вече известна резистентност и имат нужда от по-големи дози Simple Smile )

Поредната стена с дрън-дрън и копи/пейст от съмнителни статии.

Някои хора не четат нищо, други четат съмнителни статии, трети четат "несъмнителни" статии, четвърти  - съмнителни книги, пети - "несъмнителни" книги Simple Smile

Ако всичко в темите ми Ви се струва "съмнително", става ясно какво четете по принцип.

Опитите да ме метнете на кълката "защото пък така искам и усещам", типична за една определена категория жени, са несъстоятелни.Simple Smile

Което още повече иде да каже, че нямате лични впечатления от различни любови. Но пък явно сте бил разочарован. Лошо няма да се търси рационално обяснение за повечето явления в живота ни, това дава опора на душевното и психическо състояние, но по никакъв начин не означава, че щом не можете да вкарате даден емоционален процес в описание, той не съществува.

Когато някой ръси някакви не много популярни неща, това да е "разочарован, самотен и т.н." е само едно от многото възможни обяснения.
Т.е. Вие приемате на сляпо много на брой допускания (съществуването на истинска любов, намирането й и т.н.) и решавате, че хората се делят на такива, които я имат, и такива, които я нямат.
Друга възможност е, че тя не съществува и има хора, които вярват в нея и във връзката си, други, които вярват в нея, но не и във връзката си, трети, които не вярват в нея и съответно не страдат грам Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Я! Клуб "Литературно четене"! Абе, Мен, друга работа нямаш ли? Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Имам малко свободно време за убиване и затова се разписах, вероятно няма да продължи дълго, спокойно Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Имам малко свободно време за убиване и затова се разписах, вероятно няма да продължи дълго, спокойно Simple Smile


Обещаваш ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия