Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

"Старт в кариерата" 2019

  • 32 883
  • 354
# 345
Здравейте! Пиша до тези от вас, на които са предложили постоянна работа след края на програмата. Предвид обстоятелството, че към момента са спрени конкурсите за държавни служители заради предстоящото приемане на нова наредба, какви начини прилагат работодателите ви да ви назначат? Благодаря за отзивчивостта предварително! Simple Smile
служебното правоотношение не е единствения начин да останеш на работа в държавна администрация. може да си и на трудов договор, на граждански или по постановление на министерски съвет. даже в много институции има  повече персонал на трудов договор, защото по този начин държавата е повече на сметка, грубо казано. иначе на какъвто и договор да си, заплатите са мизерни :/

Да, знам за договорите, но не са ми удобни по различни съображения, затова ме интересуваше само по служебно правоотношение.
Виж целия пост
# 346
Добро утро на всички! Искам да попитам дали някой знае по кой член ще ни освободят от програмата,защото предполагам има значение,ако след това се запишеш в НОИ за полагаемото обезщетение?
Виж целия пост
# 347
Здравейте на всички, днес ми прекратиха договора. В трудовата ми книжка пише, че трудовите взаимоотношения се прекратяват на основание чл. 325 , ал. 1 т. 3 от Кодекса на труда. Аз имам един въпрос, преди да започна програмата имах трудов стаж от 52 дни, като добавим към тях и тези 9 месеца от програмата, имам ли право на обезщетение за безработица?
Виж целия пост
# 348
Мисля, че трябва да имаш 12 месеца трудов стаж, за да имаш право на обезщетение.
Виж целия пост
# 349
Да, сега прочетох в една статия по темата. Доколкото разбрах от прочетеното, дори и да има човек 12 месеца стаж, възоснова на основанието на което прекратяват договора по програмата, човек не може да получава обезщетение. Може и да греша, най-добре всеки да прочетете сам за себе си или да пита в ДБТ, за да не стават недоразумения.
Виж целия пост
# 350
Не мисля, че няма да се има   право на парично обезщетение щом са внасяни и осигуровки и се счита за стаж.
Виж целия пост
# 351
Ако имате 12 от последните 18 месеца стаж, имате право на обезщетение.
Виж целия пост
# 352
Ако някои е ходил в Бюрото по труда след прекратяване на договора, може ли да напише какво са казали.
Виж целия пост
# 353
ами прочетете го тоя член от Кодекса де, естествено че имате право на обезщетение....
Виж целия пост
# 354
Какви впечатления  имате след края на програмата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия