Хашимото. Алтернативно лечение? Тема 2

  • 45 336
  • 486
# 75
Добре, бихте ли споделили какъв е този хранителен режим и добавки, които изписват на децата?
Виж целия пост
# 76
Добре, бихте ли споделили какъв е този хранителен режим и добавки, които изписват на децата?

Всичко е според конкретното състояние на детето, не така по презумция на деца с проблем с щитовидна този режим и тези добавки. Проблема с щитовидна може да е различен, може да има ИР, може и да няма, може да има дефицити на витамини и минерали, може и да няма деца са всички до 18г, мисля че разликата е голяма при едно дете на 7 и едно на 15.

При моя син конкретно имахме куп изследвания, открихме непоносимости и т.н. и е на сериозна диета изписана от гастроотделение в последствие. Но преди да стигнем до там ендокринолога препоръча да спрем глутен, по възможност млечни и всичко пакетирано.
Добавките пак говоря за моя син бяха - вит. В12, желязо и Д(след установени дефицити), омега 3, както и антиоксиданта който посочих по-горе.
Виж целия пост
# 77
Аз водих моята при трима. Не точно за щитовидната, но и за други проблеми, като се надявах да назначат изследвания. Едната беше проф. Стоева. Пусна едно изследване и после не пожела изобщо да коментира резултата. Явно целта беше да си запиша и платя отново час.
При Гайдурков сме ходили като беше по-малка и сме правили 3 пъти диетата. Сега е абсурд да я накарам. Пробвах да спрем глутена, но постоянно го нарушава.
Виж целия пост
# 78
Трудно е при децата с диетичното хранене. Миналото лято заведох дъщеря ми при проф.Байкова. Исках да ни насочи към режим, за да контролираме теглото. Тогава аз още не знаех, че имам хашимото и изобщо не се бях замисляла за изследвания, хормони и т.н. за детето. Ходехме през три седмици, издържахме само два месеца. Хранителният режим не беше нещо непознато - повече зеленчуци, месо, плодове умерено и преди всичко разделно хранене. В началото й действаше мотивиращо, дори свали 5 килограма и после сякаш загуби интерес.
Виж целия пост
# 79
 Здравейте! След ехографско изследване при мен се установи нетоксична полинодозна гуша с два възела, които ще се проследяват на 6 месеца. ТСХ е 1,41. Друго по отношение на щитовидната жлеза не съм изследвала, тъй като посещението ми при ендокринолога беше свързано с паращитовидните жлези.

Имам оплаквания, на които търся произхода и затова искам да попитам възможно ли е при тази диагноза и ТСХ в норма, ФТ3, ФТ4 и антителата да са извън норма и да създават неразположенията ми?
Ендокриноложката не ми е предписвала никакви лекарства.
Виж целия пост
# 80
.......
Имам оплаквания, на които търся произхода и затова искам да попитам възможно ли е при тази диагноза и ТСХ в норма, ФТ3, ФТ4 и антителата да са извън норма и да създават неразположенията ми?
Ендокриноложката не ми е предписвала никакви лекарства.

Да, възможно е. ТСХ е хормон на хипофизната жлеза, важните хормони са Т3 и Т4 те са на щитовидната и техните нива са важни. Виждала съм достатъчно изследвания на добро ТСХ и недобри Т3 и Т4. Антителата показват дали има автоимунен процес (т.е. Хашимото), ако са завишени това означава че някъде в организма има - възпаление, бактерия, инфекция...
А иначе зависи и от оплакванията ти, може да са от дефицити на витамини и минерали  Peace (вит.В12, вит.Д, желязо) , които са чест спътник на хора с проблеми с ЩЖ
Виж целия пост
# 81

mibobo, много благодаря за разяснението. Но си мислех, че Хашимото е автоимунно заболяване, касаещо щитовидната жлеза.
Правилно ли те разбирам, че е възможно възпалителният процес да бъде в друг орган или система?
Виж целия пост
# 82

mibobo, много благодаря за разяснението. Но си мислех, че Хашимото е автоимунно заболяване, касаещо щитовидната жлеза.
Правилно ли те разбирам, че е възможно възпалителният процес да бъде в друг орган или система?


Да, правилно си мислиш, така е Хашимото е автоимунно и антителата атакуват щитовидната жлеза. Но самите антитела се образуват и повишават поради друга причина - възпалителен процес, бактерия (Хеликобактер, кандида, ешерихия, стафилокок....), някои вируси (Епщайн, Цитацитомегаловирус) и много други и могат да бъдат в цялото тяло. И всъщност ако се открие първопричината и се отстрани, както и подходящ хранителен режим, попълване на дефицити и заболяването може да се вкара в ремисия и антителата да влязат в норми.
Има книги по темата на български където е обяснено много добре, мисля, че ги цитирах по горе (Тиреоидит на Хашимото: Първопричината, Протоколът Хашимото, Автоимунен ПАЛЕО протокол. Овладейте автоимунните заболявания и излекувайте организма си. )
Виж целия пост
# 83
Здравейте момичета,
Вчера изпратих дъщеря ми с баба ѝ при личната, да покажат резултатите от хормоналните изследвания и да помолят за консултация с ендокринолог. Докторката казала, че ТСХ около 6 не било толкова завишено и препоръчала ендокринолог за възрастни. Дъщеря ми е на 15 години. Отидаха и ендокриноложката я гледала на ехограф. Казала, че всичко е наред, изписала е селен и препоръчала зимата пак да пуснем изследвания. Джипи-то освен талон за специалист е пуснала и пълни кръвни изследвания и днес взехме резултатите. Според вас 5,5 захар не е ли много за дете?
Виж целия пост
# 84
Не е много, нито за дете, нито за възрастен, скоро имах консултация по този въпрос за точно тази стойност и със специалист, който определено заслужава доверие. Но мен лично такава стойност ме напряга, мисля я дали няма да расте още. Оптимизирайте храненето. Без бяла захар (или силно ограничена, ако е голяма драма да се спре напълно) и повече белтъчини, за сметка на въглехидратите. Само за месец с леки корекции в храната върнах стойността от 5,5 на 4,0-4,5, което вече е една напълно безопасна зона.
Виж целия пост
# 85
Оле и моята КЗ е 5,45 .Къде ли не съм се ровила, едни, казват, че е Ок, други, че е висока. Сега, обаче се успокоих, че наистина е Ок и че има шанс да се свали.
Ще пробвам да намаля плодовете, колкото и да ми е трудно, особено с тези дини, че за мен те са единствения по-сериозен въглехидрат.
Благодаря, Соул!
Виж целия пост
# 86
Шанс за сваляне винаги има  Wink

Но независимо, че е в норма  все още (повечето лаборатории дават горна 5,9-6,1)  захар над 5,5 вече не е добре. Но наистина с корекция на храненето нещата се регулират. Има и хора, чиято захар на гладно е малко по-висока принципно.
Въпросът е, че преди да се появи потенциално проблем със кр.захар, се появява проблем с инсулин. Обикновено инсулиновата резистентност предшества диабета, затова е хубаво да се направи проверка на кр.захар заедно с инсулин на гладно. Но и там да има проблем, решението и за двете неща е храненето - спиране на бяла захар и по възможност ограничаване на бързите въглехидрати.

Аз бях с кр.захар 5,9 и инсулин на гладно 8 (границата е до 25, но е много завишена, резултат над 6-7 не е добре особено и ако захарта е височка). По ред причини минах на режим без захар и ниски въглехидрати, отслабнах (имах си нужда Wink ) и след 6м резултатите ми бяха кр.захар 5,4 и инсулин 4,7  Simple Smile


lorika тсх 6 хич не е малко, но зависи какви са Т3 и Т4 те са по-важните показатели. Този селен дето го изписват под път и над път всички ендокринолози, се приема след изследване дали има нужда. С него може да се предозира човек и най-безобидния симптом е обилен косопад  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 87
За селен по-добре бразилски орех. Много е богат, а селенът в него е органичен и каквото не е нужно, тялото ще го изхвърли. Синтетичен селен не е толкова добра идея заради токсичността при предозиране, а и не върши чудесата, които лекарите му приписват.
Виж целия пост
# 88
Дискутирано е, че и бразилския орех, продаван тук, не е богат на селен. Поради района на внос мисля беше.
Така или иначе при деца не се почва веднага хормон, но и детето не е малко, хормоните вече се понаместват, при тези стойности задължително следете най-много на 6 месеца, може и по-често. Другия път си пуснете всички показатели за ЩЗ и освен кр. захар, поне гликиран хемоглобин. Следете гликирания хемоглобин и показателите на ЩЗ редовно
Виж целия пост
# 89
Аз бях на 16г когато ми започнаха лечение.
Но наистина не трябва да се бърза не само при деца а и по принцип, първо се пробва - режим на хранене, попълване на дефицити (при проблем с ЩЖ винаги почти има такива - В12, Д, желязо...), ако се влошават нещата обаче в крайна сметка лечение е нужно, защото това влияе и на забременяване и износване/развитие на плода и на хиляди други неща.

Относно селена, вече неведнъж чета, че е силно преувеличена и даже недоказана ползата му за ЩЖ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия