Частни училища - информативна тема 29

  • 31 954
  • 792

Анкета

Списъкът на първа страница да съдържа:

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 29 окт 2019, 17:43

# 90
За българчетата, които кандидатстват след 7 и 8 клас има. Те са само "стипендианти", а за да са такива, има изискване за финансова нужда.
Виж целия пост
# 91
Преди НВО и матури има детска градина и начални класове. Още от детската градина трябва да трупат и да развиват паметта, а това става с учене на стихотворения, песнички, факти от околната среда. Дори приказка да разкажат е памет и логика, а дали са разбрали нещо много лесно става ясно с два-три въпроса. Няма такова нещо като липса на мислене у обикновено дете.
Виж целия пост
# 92
За българчетата, които кандидатстват след 7 и 8 клас има. Те са само "стипендианти", а за да са такива, има изискване за финансова нужда.
Сега им погледнах сайта. Ами не виждам изискване за доход под някаква сума. Да, искат удостоверение за доходите на семейството, но до там. Мога само да предполагам, че при равни други условия ще изберат по-бедните.
Виж целия пост
# 93
Да, няма изискване за максимална сума. Дава им гъвкавост Simple Smile. Представяш данъчна декларация за предходната година и те преценяват дали детето става за стипендиант...
Виж целия пост
# 94
Едва ли е  имало изискване  родителите  да доказват финансова нужда ( в процеса на кандидатстване  вероятно вече би играло роля финансовото положение, особено при съпоставка на двама кандидати с едно академично ниво), тоест да е  поставен някакъв фиксиран праг, под който човек да се води нуждаещ се. Казвам го, не защото съм се интересувала и съм навътре в нещата (не съм), а просто защото родителите на въпросните две  деца си имаха частен бизнес, достатъчно добре развит, да, едва ли обаче достатъчен за покриването на такива такси за две деца, както и едва ли позволяващ им да се вместят в графата нуждаещи се.
Виж целия пост
# 95
Съученичка на голямата ми дъщеря беше приета след 7-ми клас в ААУ на пълна стипендия. Със сигурност семейството не може да се вмести в каквито и да е критерии за финансова нужда. Но пък това беше през 2013-та, може да има промени.
Виж целия пост
# 96
Няма смисъл  да ги обсъждаме, при положение, че няма публикувани прагове по доход, както публикуват частните университети в Щатите. В годината, в която моят син се опита, от неговия клас подаде документи момиче, чийто по-голям брат вече беше стипендиант.  Преди 7 кл. в БШ тя била учила  в Св. Георги (а там таксите дори тогава бяха много високи). Тя беше допусната до изпит, на който е изкарала много нисък резултат и не е приета. Явно си имат някакъв таргет, който гонят и ние не сме попаднали в него.
Виж целия пост
# 97
Понеже не съм от най-редовните в тази тема, може да съм изтървала обсъждането:
https://m.capital.bg/biznes/kompanii/2019/10/04/3968434_rodni_br … ecata_da_misliat/

По този повод се присетих за Ежковите вълнения как настъпват чужденците като скакалци. Някой да има инфо за Рептън? Дори на сайта на ВМ Груп са ги поизтрили.  https://m.dnes.bg/obrazovanie/2018/07/27/britanskite-uchilishta-reptyn-podpisaha-sporazumenie-za-sytrudnichestvo-s-vm-finans-grup.383467 Коригирам се. Има ги в новини. От структурата на групата са ги изтрили.

И още нещо. https://www.marica.bg/plovdiv/obrazovanie/britansko-uchilishe-v- … avq-svoq-direktor


От миналата година търсят партньори:
https://www.manager.bg/biznes/novost-v-chastniya-obrazovatelen-s … tpva-v-blgariya-s

Това което знам за Рептън е, че искат да се позиционира ценово между ААА и ААУ. А дали все още е на дневен ред проекта за собствениците не знам. Ще се опитам да разбера.
Ох, не мога да смогна с четенето...
Виж целия пост
# 98
изобщо не мисля, че финансовата нужда е определящата там, за да бъде поканен някой за стипендиант, от известните личности на Цветан Цветанов дъщеря му е била стипендиантка , а всички знаем, че по това време и съвсем официално той много удобно намираше по няколкостотин хиляди, забравени от тъща му, в разни чекмеджета у дома му
Виж целия пост
# 99
Е, това наистина дава отговор. Аз съм си nobody.
Виж целия пост
# 100
Приказки под шипковия храст. Какво му е толкова хубавото на това ААУ?
Виж целия пост
# 101
Вероятно нищо освен името.
Виж целия пост
# 102
IB и преподаване изцяло на английски, плюс не-МОН-ска диплома.
Виж целия пост
# 103
Не-МОНската диплома в ЕС не е нищо друго освен минус. Голям минус според мен.
IB върши работа само при семейства, които често се местят между различни държави, иначе не представлява на практика нищо; и Златарски, и Увекинд имат IB и какво от това? Нито едното, нито другото са нещо особено като обучение.
Преподаването изцяло на английски го има примерно и в АК, а английски може да се научи на много места, включително хората с опит казват, че може и в кое да е ДУ плюс курсове.

Т.е. няма абсолютно нищо, което да оправдава тази такса.
И не вярвам, че ей така някое обикновено семейство са го приели на пълна стипендия. Ето на Шарки са й отказали, а на друг известен човек - не са.
Виж целия пост
# 104
Ние се пробвахме като план Б, в случай че не мине летвата в АК, аз даже разпитвах за ААУ тук, във форума. На пробен изпит за АК в началото на февруари младежът се беше стреснал (за сефте!!!), та започнахме да обмисляме план Б. План С ни беше Златарски, там се яви на първата възможна изпитна дата (уикенда след изпита за АК), изкара две шестици на тестовете  и беше приет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия