Неспокойно бебе

  • 1 322
  • 20
# 15
Не виждам как захранването ще промени неспокойството?... Дори точно обратното.. Бебето е на 4м и 20 дни! Доста е подходящо да му дава пюрета докато е легнало .. 😒
Не съм написала , че захранването ще намали неспокойството, а че може да помогне за нахранване....на детето явно не ми е достатъчно ам, щом след час отново е гладно....смятам че и доктор би го предложил като вариант. Плюс това след 4 м. При положение, че е на АМ е съвсем в норма да започне захранване според която и да е здравна организация.
Това е доста дълъг процес и не трябва да се бърза. Повечето педиатри препоръчват ранно захранване ( незнайно защо ). Докато стигне до етап наяждане, бебчето ще е минало през тази гладна " криза ". За мен не е ок да се захранва в 4м. , но това си е мое мнение. Освен неспокойството което е в момента, ще се възвърнат и коликите и ще стане доста тежко..
Виж целия пост
# 16
Един "гол" зеленчук на пара как ще спомогне за нахранването не ми става ясно... Като кашля сигурна ли сте, че е заради слюнка,тих рефлукс? На 4 месеца и 20 дни по 200 мл на хранене не е ли много, да не би да се натоварва коремчето нещо? Гледам тук и 230-250 мл се предлага за почти 5-месечно,което е адски много.
Виж целия пост
# 17
Незнам защо първото ,което си помислих е ,че е възможно и да са колики. По снимката  не ми се вижда да са “тръгнали” зъбите ,венеца не е бял ,няма подуто,но пък на дъщеря ми сега и излязоха долните два зъба и също не е имало подуване или побеляване. За мен лично захранването изобщо няма да помогне в този момент щом детето е изнервено,по -вероятно е на се раздразни още повече ,ако го болят венците или дори ако има колики. Да не говорим ,че захранването е един много бавен процес ,бебето няма да се наяде от едната лъжица пюре ,която ще му се дава. Добър съвет са ви дали и за смяната на млякото ,ако смятате че това не го засища. ,гушкайте се ,слагайте го в люлка ,шезлонг и все такива неща ,които биха помогнали за успокояването. Успех.
Виж целия пост
# 18
От личен опит - ей така дъщеря ми имаше неспокоен период и аз си мислех , че са зъби. Първите зъби избиха на 1 година :д така че няма гаранция , докато не видите пробил зъб. Бебетата минават през различни периоди. Има и т.нар. скокове в растежа, когато са видимо изнервени и неспокойни. Търсете и другаде причината. Моят личен съвет е да направите опит да въведете някакъв режим. Децата се чувстват по-сигурно и добре, когато има някаква дневна рутина.

Абсолютно! Скоковете в растежа се свързват и с увеличаваща нужда от храна, а когато нямате режим, вие не знаете за какво реве детето. За памперса ли, гладно ли е, зъбите ли? Хубаво е да има рутина, не само заради детето, а и заради майката. И педиатрите понякога грешат, по принцип майката знае и разбира най-добре нуждите на рожбата си, но ако сте за първи път родител, по-разумно е да се вслушвате в педиатъра, но и да не спирате да търсите причините.
Виж целия пост
# 19
Бяхме при редиатърката 3 пъти заради кашлицата. Не е зачервено гърлото, всичко е на ред според нея. Тези дни взе да пие по около 400-500 мл за 24 часа. Страшно много плаче и на сън и през деня, когато не спи. Колики почти не сме имали, но не е невъзможно да са се появили. Първо дете ми е, доверявам се на педиатърката, че всичко е наред и ще чакам да мине и този период.
Виж целия пост
# 20
А според мен може да е един от осемте ревливи периода,които всяко бебе преминава.                                                    Ето какво пише тук:
Скрит текст:
19 СЕДМИЦИ СЛЕД ТЕРМИНА
Дължина на периода – обикновено около 5 седмици, но може да варира от 1 до 6 седмици

Промени /нови неща – пълно развитие на плавните движения, особено разбиране и изпробване на поредици движения

Реакция – стандартна, плюс хаотичен режим на сън, стеснителност, иска повече внимание, иска да поддържате главичката по-често, не иска да губи физически контакт с вас, яде по-лошо, лесно се разсейва. Кърменото бебе играе със зърното, иска да го държи в уста, но не суче. Променливи настроения, по-спокойно на моменти. Развитието изглежда спряло; някои бебета проявяват много силна воля в желанието си да изследват, сграбчват всичко, което е в обсега им; други нараняват майката – например хапят на гърдата.

Какво ще се промени – започва да повтаря движения, например по няколко пъти да удря дадена играчка, прехвърля играчка от едната ръка в другата, разглежда играчката от всички страни, променя позицията на тялото си, за да достигне нещо – всичко това в едно плавно движение. Звуците, които издава, също стават по-плавни. Може да чува поредица от двуци и се заинтригува. Може да проследи кратка серия от плавни движения, например топка, която подскача нагоре-надолу по пода.

Реакция на майката – изтощена, раздразнена, чувства, че й е дошло до гуша, чуди се дали не разглезва детето.

Как да помогнем на бебето:

помогнете му да се преобръща, да „пълзи“,

да упражнява ръчичките и пръстите си с играчки,

да изследва света; някои бебета обичат да изследват дребни детайли;

пускайте му музика или му пейте;

дайте му възможност да ви наблюдава, докато правите нещо;

играйте, докато бебето седи в скута ви;

дайте му да търси нещо, например скрийте пред него играчка под парче плат.

бебето започва да разбира първите думи и да харесва книжки. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия