Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

КЛАЦИД и проблеми с езика

  • 215
  • 4
Здравейте, беше ми назначено лечение с Клацид 500 мг на 24 часа за 7 дни. По време на приема усещах сухота в езика а след приема езика ми стана ето така.Какво според вас е това? За първи път ми се случва. В страничните ефекти пише, че е възможто появата на гъбички.
Виж целия пост
# 1
Да, възможно е появата на гъбички, но не става въпрос за езика. Обърна ли внимание на това:

Стомашно-чревни нарушения

Нечести - възпаление на лигавицата устата и езика, гастрит, запек, сухота в устата, оригване, газове, гастроезофагеална рефлуксна болест, болка в ректума

Неизвестна честота - остро възпаление на панкреаса, промяна в оцветяването на езика и зъбите
Виж целия пост
# 2
Демек да е възпаление, а не гъбички така ли?
Виж целия пост
# 3
Появата на гъбички също е инфекция/страничен ефект от приема на това лекарство. Най-добре е пряка консултация с лекуващ лекар, за уточняване на вида инфекция. Вероятно и да е, поради сухота в устата. Езика изглежда наистина обложен.
Виж целия пост
# 4
Прилича на гъбички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия