СУ - минимални балове 2024

  • 18 091
  • 161
# 150
Знаете ли дали ще се попълнят всички полета - минимален бал и място в редицата
Виж целия пост
# 151
Да минимален бал и място в редицата ще се попълнят. До 1-2 часа би трябвало да са излензали. Така беше и при редовния прием.
Виж целия пост
# 152
Според мен няма да ги въведат, защото баловете ще са много ниски и това е удар върху името на СУ! Да се похвалим и ние- приети сме на първо желание в допълнителния прием!
Виж целия пост
# 153
Ще ги въведат. Това не е удар върху името на СУ, а една проста статистика. Минималния бал се определя от приетия с най-нисък бал. А една птичка пролет не прави. СУ е един от малкото университети в България с горе-долу запазено реноме. Пък и нивото на образованието в България е достигнало такава критична точка, че просто няма как да се очакват високи балове и огромна конкуренция за едни 80% от специалностите.
Виж целия пост
# 154
Миналата година на доп.прием за някои специалности балът беше по-висок и от на първо класиране, така че… Няма какъв удар да се понесе.
Виж целия пост
# 155
Минимален бал за Медицина - жени - 33,16 държавна поръчка и 31,26 платено
Виж целия пост
# 156
Минимален бал за "Фармация" - 32.33,  а за платено - 24.20 .
Вижда се, че изобщо не е паднал балът за държавна поръчка, приблизително такъв беше и при второто класиране.
Виж целия пост
# 157
Някой може ли да сподели за обучението във факултета по химия и фармация? Натоварено ли е, как се колаборира с преподавателите, обръща ли се индивидуално внимание, правят ли се практически опити - като цяло на какво ниво е образованието там в сравнение с ХТМУ примерно? Би ми било полезно и мнение за специалността екохимия.
Виж целия пост
# 158
Няма студенти.
И в друга тема съм писала. Химиите и физиките са много недолюбвани от учениците в гимназията.
Тази уч.година в спец. Екохимия имаше само един студент в първи курс.
Сега за новата уч.година има записани трима студенти в първи курс.
Иначе обучението на студентите във Факултета е напълно безплатно с изключение на специалност Фармация.
Но както виждате, нищо че е безплатно, студенти няма.
Виж целия пост
# 159
На моя колежка дъщерята записа тази година "Идустриална химиия"  (ако не бъркам името на специалността), това е първо желание на момичето и влезе с почти максимален бал... Бройките също са малко - 20 места.
Виж целия пост
# 160
Няма "Индустриална химия", а  има  "Химия", "Фармация", „Екохимия", „Инженерна химия и съвременни материали", „Компютърна химия", "Ядрена химия", „Химия и английски” и "Химия и информатика".
Виж целия пост
# 161
Вероятно се бъркам с Инженерна химия...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия