ЧУПЛИВИ ЗЪБИ ПРИ КЪРМАЧЕ

  • 2 674
  • 20
# 15
Първата я правихме ,когато беше на 2 години.Казахме му ,че има червейче в зъбчето и лелката ще го извади.Взе,че му хареса. Simple Smile
Виж целия пост
# 16
Благодаря на всички,които са ми отговорили.
Водих го на зъболекар и тя ми каза,че е липса на флуор. И съответно ми изписа такъв. Но май ще трябва да потърся друго мнение.
По време на бременността си пиех витамини и винаги съм се старала да приемам чрез храната максимум витамини и минерали.
Както Ванилия  е казала той приема и друга храна освен кърмата, казах че е на изключително кърмене,защото все още се кърмим по няколко пъти на ден. Но не съм съгласна, че е от кърмата. Все пак има много дълго кърмени бебета без този проблем.Просто трябва да сменя зъболекаря:)

Виж целия пост
# 17
Но май ще трябва да потърся друго мнение.
Да, определено.
И със сигурност не е от кърменето. Зъболекарката на сина ми е кърмила дъщеричката си 2 години и 4 месеца, вече порасналата й щерка е била с чудесни млечни, а вече и прекрасни постоянни зъби.
Проучвния, свързани с кърмене и млечни зъбки показват същото.
Успех!
Виж целия пост
# 18
До колкото знам все още не са открили точната причина за кариеса при възрастни, а да се твърди, че при децата е например от кърмене или сокчета е неправилно.
Иван не е пил сок или пък сладки неща постоянно, а в рамките на нормалното. Зъбите му са мити откакто са се показали. Никога не е бил на лоша диета. Всеки ден е ял готвено. Не яде нишесте или кексове и други лепкави неща. Но все пак има вече 12 пломби. Явно зъбките му са по - слабо минерализирани. 
Ако на детето са му почернели зъбките и се разрушават според мен само прием на флуор няма да помогне. Пък и има една тема за деца, които са приемали и последиците върху постоянните им зъби.
Най - добре детето да го види добър детски стоматолог. Като се сетя нас колко ни въртяха в началото само защото беше на година и половина. Да ги почистваме с еди какво си,нарушен емайл било и така до безкрай. Когато направи първият абсцес в следствие на "лечението" се намери стоматолог, който отвори зъбчето, лекува го и го пломбира. Но не ми побира ума, защо трябваше да чакаме да стане най - лошото.
При нас беше следното. Първо потъмняха от вътрешната страна. После забелязах, че уж излизат, а не се показват. Тоест каквото беше излязло се "изтриваше", а и парченца се отчупваха. Това се случваше в рамките на няколко месеца. През цялото време ми се говореше, че най - доброто, което мога да направя е да почиствам редовно. Stop И "лечението" беше препоръчано не от един зъболекар.
Виж целия пост
# 19
Сетих се, че може да има връзка с водата - не само това, че на места се флуорира, но и на други нейни характеристики. Аз на 18 години имах 1 пломба. Преместих се да живея във Варна и за 12 години се сдобих с 10 пломби. ooooh! От 5 години живея в друг град и нямам нито една нова пломба, при все че имаше утежняващи положението на зъбите фактори - бременност и дълго кърмене.
Виж целия пост
# 20
Ванилия Канелска , Плевен водата също не е много хубава и затова избягвам да му давам от нея. Купувам му изворна вода.Почти не яде сладко и въпреки всичко проблемът е на лице.
Благодаря на всички,които споделят опит и мнение, за мен те са много ценни!


Честит празник на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия