Градинарство - моето хоби 30

  • 36 672
  • 756
# 750
мулчиращата косачка е допълнителен риск, както и аератора. всичко, което са закачили от пирея се разнася и в останалата част на полянката. ако наистина е на петно, защо не опитате да го унищожите с тотален хербицид? петното и около 10-15см около него. и когато се убедите, че е изчистено да си възстановите райграса.
за унищожаване на трева във фугите на плочките съм писала и аз. но при нас е мързелива работа Wink не купихме специален уред, а използваме пистолета за горещ въздух, който така или иначе вече е купен. за мен върши работа.
Виж целия пост
# 751
В нашата ливада се появи нещо подобно - кокоше просо -то е с пълзящи по земята стъбла и задушава тревата.
Плевя го ръчно и редовно косене за да не прави семена, само това е спасението Sad  едногодишно е. Тоталният хербицид не е решение - семената ще си оцелеят и пак ще се появят.
Виж целия пост
# 752
Добри,близко до логиката с мулчиращата косачка ,но не се бях сетила .
За съжаление е из целия двор ,а площта е малко над 1дка .Вчера окосих двора ,трябваше да го снимам преди това .После ще добавя снимка.
 FB, може и това да е нашето по описание .Не съм му виждала семената .

Ох ..и си мисля ,че като го кося редовно(на 5 дни) ,няма да върже семена .Има си доста даже ,но доколкото виждам са два вида .




Видът от първата снимка ме притеснява .Ето го .



Благодаря ви за съветите .Ще си скубя ръчно и следващата година ще докладвам .
Виж целия пост
# 753
Сз Пт няколко дни водя борба с едно, което прилича на Бабини зъби, но е е. Поне няма плодчето. Между паветата е тръгнало и от там по края на поляната се е прехвърлило. Та яко скубане
Виж целия пост
# 754


И още един въпрос за къпините. Режат ли се и при тях клоните, които са дали плод като при малините? Имам 2 вида и двата без бодли, на по 1г, но започнаха да пускат дълги клони и да раждат дори, иска ми се да ги пусна по оградата, но не знам изобщо трябва ли да ги режа, кога и как. 

Режат се втората половина на август, но само тези клони, които са плододавали- до земята.Издънките от тази година ще дават плод през следващата, от тях трябва да се оставят. Изрязаното веднага изнасяш и изгаряш.
      За изправените  и полуизправени ако сорта ти е с клони над 1.80м., също може да ги скъсиш на 1.60-1.70м. , такасе образуват повече разклонения, клоните надебеляват, залагат повече плодни пъпки. Броя клони, които се остявят зависи от сорта- дали е  изправена или полуизправена къпина. На изправенорастящите и силноразклоняващи се сортове се оставят 3 до 5 издънки. На полуизправените и слаборазклоняващи се- 5-6 издънки. През ноември е хубаво да направиш влагозапасяваща поливка(освен ако се случат обилни дъждове, тогава нама нужда да наливаш още). Пролетта в началото на вегетацията след като проличат измръзнали, повредени клони отново се прави резитба за прореждане.
     За стелещи и полустелещи е по-различно рязането.
Първата година растат свободно без да ги привързваш към конструкция. Пролетта оставяш няколко най-добре развити, останалите махаш до основи и ги изгаряш. Там живеят миналогодишни гъби, яйца, ларви и всякакви болести и ако ги оставиш, заразяваш здравите части. Тези клони се оставят по-дълги от 2м. до 3.50м. защото плододават по цялата дължина.
  Хубаво е да знаеш какъв сорта или поне какъв тип отглеждаш защото има специфични разлики в поливане, резитба, торене и т.н. обгрижване.
Виж целия пост
# 755
Здравейте,
Искам да попитам от къде упувате луковици за лалета на по-нормални цени ?
Виж целия пост
# 756
Момичета, хайде в новата тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1472525.new#new
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия