Докторантурата

  • 357 973
  • 2 261
# 2 160
Здравейте! Учител съм и съм отчислена с право на защита. Имам ли право да кандидаствам за I ПКС или трябва да защитя?
Виж целия пост
# 2 161
Здравейте! Учител съм и съм отчислена с право на защита. Имам ли право да кандидаствам за I ПКС или трябва да защитя?

След като защитите успешно и сте с ОНС доктор заплатата Ви ще се повиши и ще надмине увеличението за 1 ПКС. Просто носите в личен състав на училището си документа с ОНС доктор.

Ако искате да имате документ, на който пише, че сте с 1 ПКС, има процедура по документи за доктори срещу около 100 лв държавна такса.

Попитайте директора си, все пак.
Виж целия пост
# 2 162
Ste22, знаете ли с колко се повишава учителска заплата след докторантура?
Виж целия пост
# 2 163
По наредба са 15 лв. Останалото е по решение на директора вероятно.
В научните организации е различно.
Виж целия пост
# 2 164
В колективния трудов договор е записано, че заплащането за ОНС доктор е 130 лв. То отменя заплащанията за ПКС. Възможно е в конкретно училище заплащането да е по-високо.
Виж целия пост
# 2 165
Здравейте! Имам следния въпрос : след заемане на асистентско място каква е процедурата за зачисляване на докторантура и може ли да бъде редовна форма?
Виж целия пост
# 2 166
Няма как да сте едновременно асистент и докторант редовна форма. Обикновено в такива случаи се избира т.нар. свободна доктурантура -   без стипендия, но и без конкретен срок за защитата.
Виж целия пост
# 2 167
Няма как да сте едновременно асистент и докторант редовна форма. Обикновено в такива случаи се избира т.нар. свободна доктурантура -   без стипендия, но и без конкретен срок за защитата.
Свободната докторантура/самостоятелна форма си има конкретен срок за защита и той е 3 години -точно колкото е и редовната. Задочната е 4 години.
Виж целия пост
# 2 168
Може да е хоноруван асистент и редовен докторант едновременно.
Виж целия пост
# 2 169
Ако започне редовна докторантура, има право на половин щат на другата длъжност.
Виж целия пост
# 2 170
При четене на правилника за изпита по чужд език, срещнах това :
"Кандидатите за докторанти, притежаващи магистърска или бакалавърска степен по чужд език или сертификати от оторизирани за целта институции или организации, се освобождават от приемен изпит."
Въпросът ми е, някой да се е възползвал от това, малко повече информация да има и дали е общоприето за всякъде или за определени университети? И какво би следвало да значи оторизирани институции и организация, понеже аз имам сертификат от езикова школа
Виж целия пост
# 2 171
Можете да попитате в съответния университет дали биха приели точно този сертификат.

Обикновено под "оторизирани институции и организации" се има предвид такива, които провеждат изпити за международни сертификати - TOEFL/IELTS/UCLES/Trinity, DELF/DALF, TestDaF, и т.н. Сертификатът от езикова школа обикновено не е официално доказателство за ниво на владеене на език. Школата може да е упълномощена да провежда изпити за горните международни сертификати, но тогава сертификатът ще е издаден не от школата, а от съответната институция.
Виж целия пост
# 2 172
Здравейте! Сигурно ще ви се сторят тъпи въпросите, особено за тема като тази, но все пак се престраших да питам. Какво всъщност представлява доктурантурата? Един вид надграждане по пътеката бакалавър-магистър и т.н.  ли е? Има ли си семестри и учебни предмети и лекции и упражнения по тях както в предходните степени? Или всичко се свежда до предаване на дисертация? Другото, което  виждам, че тук примерно не са споменати приемни изпити, за които е ставало въпрос в темата: https://www.unibit.bg/apply/apply-ph-d/regular-part-time-phd. Или трябва да търся информация за това на друго място из сайта им?
За магистри знам, че като записваш има донякъде значение дали си учил в същия ВУЗ и специалност в същото направление. При доктарантурите така ли е? Това, към което съм се насочила е различно от това, което съм учила досега, затова и питах по-горе  надграждане ли е или може да се почне от нулата един вид.
А има ли и университет в БГ предлагащ доктурантура без да има завършена магистърска степен ( при бегъл сърч в гугъл се оказва, че в чужбина е възможно, но в България не - или поне аз не открих такъв вуз).
И сега накратко за мен завърших преди години финанси, но се оказа, че не е моето. Сега се запалих май по програмиране. Казвам май, защото съм още в началото и не знам до къде ще стигна. Но предпочитам да имам образование в областта. Сигурно точно в тази област може да се мине и без официално такова, но все пак в много от обявите за работа го пише като ''препоръчително''. Затова искам да изкарам доктарунтура в областта (има ли смисъл според вас). Относно магистратурата за по-лесно, по-бързо и по-евтино мисля да запиша някоя икономическа специалност (идеята добра ли е или да си търся нещо с програмиране).
Какво ниво на знания по програмиране са нужни, за да се запише докторантура? Не ми се кара още един бакалавър - разглеждах програми и хич не ми изглеждат като предизвикателство и ми се струва, че всичко може да се усвой и самостоятелно и/или в някоя от частните академии от типа на СофтУни.
Виж целия пост
# 2 173
Здравейте! Сигурно ще ви се сторят тъпи въпросите, особено за тема като тази, но все пак се престраших да питам. какво всъщност представява доктурантурата? Един вид надграждане по пътеката бакалавър-магистър и т.н. ли е? Има ли си семестри и учебни предмети и лекции и упражнения по тях както в предходните степени? Или всичко се свежда до предаване на дисертация? Другото, което е виждам, че тук примерно не са споменати приемни изпити, за който е ставало въпрос в темата: https://www.unibit.bg/apply/apply-ph-d/regular-part-time-phd. Или трябва да търся информация за това на друго място из сайта им?
За магистри знам, че като записваш има донякъде значение дали си учил в същия ВУЗ и специалност в същото направление. При доктарантурите така ли е? Това, към което съм се насочила е различно от това, което съм учила досега, затова и питах по-горе  надграждане ли е или може да се почне от нулата един вид.
А има ли и университет в БГ предлагащ доктурантура без да има завършена магистърска степен ( при бегъл сърч в гугъл се оказва, че в чужбина е възможно, но в България не - или поне аз не открих такъв вуз).
И сега накратко за мен завърших преди години финанси, но се оказа, че не е моето. Сега се запамалих май по програмиране. Казва май, защото съм още в началото и не знам до къде ще стигна. Но предпочитам да имам образование в областта. Сигурно точно в тази област може да се мине и без официално такова, но все пак в много от обявите за работа го пиче като ''препоръчително''. Затова искам да искарам доктарунтура в областта (има ли смисъл според вас). Относно магистратурата за по-лесно, по-бързо и по-евтино мисля да запиша някоя икономическа специалност (идеята добра ли е или да си търся нещо с програмиране).
Какво ниво на знания по програмиране са нужни, за да се запише докторантура? Не ми се кара още един бакалавър - разглеждах програми и хич не ми изглежда като предизвикателство и ми се струва, че всичко може да се усвой и самостоятелно и/или в някоя от частните академии от типа на СофтУни.
С толкова много правописни грешки, ще Ви е трудничко да се справите с доктората. Относно въпроса Ви : докторантурата е следваща стъпка след магистратурата и е желателно да е в направлението, в което е магистратурата. Пишете дисертационен труд в обем 180-200 страници, участвате с доклади в поне 5 конференции, държите изпити, ако сте в редовна форма на обучение.
Виж целия пост
# 2 174
С толкова много правописни грешки, ще Ви е трудничко да се справите с доктората.
Написах го от телефона и бързах. Те и грешките са такива, че е очевидно, че са допуснати по такива причини, а не от незнание. Заяждането е излишно ми се струва. Все пак благодаря за отговора Ви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия