7-месечния Константин се нуждае от нашата помощ!

  • 14 454
  • 179
Здравейте,
Обръщм се към всички с молба за помощ.

История   
Константин Николов е на 1 годинка и 3 месеца, от гр. Бяла.
Когато се ражда, майка му веднага забелязва, че лявото оченце е по-притворено от дясното. Лекарят в родилния дом й обяснява, че това се дължи на оток от раждането, безобидно е и ще се оправи.
Но не се оправя. С времето разликата между двете очи става все по-видима.
 
След 3 месеца лекарите потвърждават, че наистина се касае за микрофталмия (по-малка очна ябълка) на лявото око и насочват бебето към Александровска болница в София (епикриза):
„Там ни пое д-р Галина Димитрова, тя прегледа детето и назначи дата за прием за преглед под упойка. След прегледа д-р Димитрова ми съобщи, че в България не може да се проведе лечение на детето заради спецификата на окото, което е недоразвито още в ембрионален стадий и ме посъветва да търсим вариант в чужбина.”

Родителите започват да търсят информация и подходящи клиники в чужбина и скоро, с помощта на друга майка, достигат до проф. Клеменс от университетската клиника в Грайфсвалд, който изпраща покана с дата за преглед и операция, както и оферта.
На 20 април 2012 год. родителите на Константин подават документи за финансиране във фонда за лечение на деца, но получават отказ. Причината: според експерта по детска офталмология „след оперативна намеса не се очаква желания резултат”.

Родителите започват спешна кампания за набиране на средства за лечение в Грайфсвалд. С помощта на форума бг-мама успяват да съберат около 2500 евро. Останалата сума набавят сами и на 10 юни 2012 год. заминават за Германия.
При операцията проф. Клеменс установява, че вътреочното налягане е повишено, затова отстранява лещата на лявото око, почиства стъкловидното тяло от мътнините и мобилизира ретината (доклад, стр. 1 и стр. 2).

Резултатът е много добър – кривогледството намалява и детето започва да движи очите успоредно. Професорът назначава упражнения за мързеливо око и дата за преглед през септември.

„За прегледа успяхме да финансираме ходенето си с наши средства. След прегледа се установи, че за жалост ретината не е прилепнала сама, както се надявахме всички, но думите на лекаря бяха: "все пак окото е здраво като орган и няма други проблеми".


Кампания
"Сега имаме насрочена нова дата за преглед и евентуална операция - през месец април 2013. Сумата, необходима този път, е 3180 евро за операция и за моя престой там.
По стечение на обстоятелствата, към момента отглеждам детенцето си сама и не мога да си позволя тези пари. Силно се надявам обаче, че с ваша помощ на 15 април ще успеем да бъдем в болницата при професор Клеменс и че лечението ще даде резултат и Коце ще вижда и с лявото си оченце, може би не толкова колкото ми се иска, но все пак...”


Обявяваме кампания за набиране на 3 180 евро за лечение на Константин в офталмологичната клиника в Грайфсвалд, Германия.


Дарителска банкова сметка:
Константин Димитров Николов
IBAN: BG26PRCB92301043393812
BIC: PRCBBGSF


Допълнителна информация за кампанията - http://www.save-darina.org/content/view/782/1/

Блгодаря на всички отзовали се!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Побутвам темата с молба да се закове!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Побутвам темата с молба да се закове!   bouquet
Присъединявам се към молбата. На страницата на електронния регистър с входящ номер 1223/20.04.2012г. можете да видите отказа:
http://www.cfld-bg.com/
Виж целия пост
# 3
Побутване и от мен.
Виж целия пост
# 4
Дано да се закове темата, побутвам и аз!
Виж целия пост
# 5
Аз ще помогна и се надявам до 12-ти да се съберат средствата. Чакаме добри новини за Коце!!!
Виж целия пост
# 6
И аз побутвам и се моля по- бързо да се съберат паричките за Коцето!
Виж целия пост
# 7
Гали  Hug
Виж целия пост
# 8
Малко по-късничко ще вляза да разясня точно за какво става въпрос! Сега обаче няма да мога.
Само минавам да благодаря на, Цвети за темичката
Виж целия пост
# 9
Хайде дано да помогнем на Коце заедно! Praynig
Виж целия пост
# 10
Едно рамо ще имате и от мен утре!  Peace
Виж целия пост
# 11
Гали  Hug, много целувки за Коце  Simple Smile Имаш малка помощ и от нас.
Виж целия пост
# 12
 Hug
Виж целия пост
# 13
 Hug за Коце!!! Дано успеем да съберем сумата, всяко левче е от значение!!
Виж целия пост
# 14
Момичета, аз съм от декемврийските майки. Вярвам, че всичко ще се развие добре за малкия Константин и които имаме възможност, ще помогнем според личните възможности. Успех и късмет на детенцето и семейството му!  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия