Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 6 тема

  • 79 932
  • 740


Виж целия пост
# 1
Първа съм. Благодаря за темата, Моренкаbouquet

Днешното меню го написах в края на предната тема обаче.
Виж целия пост
# 2
Благодяря за темата!
Късно се включвам днес, но пък и кутията ми не е ученическа, а за мен си. Първокласникът е болен и до края на седмицата ще си е вкъщи.
За себе си сложих:
Обяд - филе от бяла риба, с царевица, нахут и маслини;
Сл.З. - тиквен пай, нектарина и круша.
Скрит текст:

Виж целия пост
# 3
Днес кутията за училище беше пълна със сандвич с крема сирене и пуешка шунка, маслини и манго
Виж целия пост
# 4
    Моето дете още не се е възстановило от почти четиридневното стомашно  неразположение и затова менюто е по-бедно:

Закуска - препечена филийка с много малко сирене; сварено яйце с шарена сол; чаша кефир.
Снакс - банан (половината бе върнат).
Обяд - половин тортила на тиган с мнооого малко чедър; печени картофки и краставица.




Виж целия пост
# 5
Чери домат, маслини, краставица, печено пиле с печен картоф. Пека пилето и картофа върху хартия, картофа на половини
Виж целия пост
# 6
Добро утро и благодаря за новата тема  bouquet
Ние днес сме пак на :
2 банана , обикновени бисквити и този път вместо препечена филийка -сухари.
Виж целия пост
# 7
Добро утро! Благодаря за новата тема! Hug
Вчера училището ни имаше празник и малчугана не беше на училище!
Но за днес ще се отчетем:
Вкъщи закуска : принцеса с шунка и кашкавал с чаша топло мляко
За кутията: двоен сандвич с филаделфия, пуешко филе и домат; краставички, парченца сини сливи и за десерт поиска злоядото човече едно барни. Сложих му и един не сниман банан.
Успешна и усмихната седмица на всички!
Виж целия пост
# 8
Прекрасна нова темичка -  благодаря, Морена.
Днес сме на филийка с масло и чубрица, пълнена чушка със сирене, краставица и морков.
За големия между филийките има и луканка.
Скрит текст:
Моренка, от години е със синузит за което нееднократно съм се обвинявала ( мисля си, че някъде във времето нещо съм сбъркала и съм му докарала този проблем). Ние лекуваме с геломиртол. Иска ми се да му дам нещо профилактично след като отмине това, за да го предпазя от следващи подобни . Този синупред служи ли като профилактика?
Виж целия пост
# 9
Добро вторнишко утро! Simple Smile

Днешната  кутия/чантичка съдържа:
Междинна закуска - грозде и сирене
Обяд - грахова крем супа; дом. лимецов хляб; "солети" - морков и краставица; моцарела и авокадо
След обяда - йогурт "ягода"


клик


G..D..
Скрит текст:
За профилактика не знам, като ми започне хрема, веднага действам със Синупрета, много добре ми действа. На мен също ми бе препоръчан.  Евентуално виж Инфлуцид за профилактика, аз него давам на щерката (от скоро на 10г.)   Иначе недей толкова се обвинява, сигурна съм, че тогава си правила възможно най-доброто за момента.  Hug
Ирка,
Скрит текст:
по мое разбиране плодовете не са подходящи при стомашно разстройство)
.
И аз ви благодаря, Криси, G..D..! Hug
Виж целия пост
# 10
Привет и в новата тема !  bouquet

3акуската вкъщи - Принцеса с кашкавал и мляко с какао. За училище:
З - Омлет с пил. филе и кашкавал; краставица и червена чушка на пръчици
О - Пилешко с много зеленчуци и нудълси по китайски; круша
Виж целия пост
# 11
Добро утро.

Закуска - сутрешна и следобедна: мъфин, 2 сливи, чепка грозде
Обяд: запеканка с карфиол, бекон на кубчета, пилешка пържола и кашкавал

Алисса,
Скрит текст:
какво значи твоят подпис? Имам някакви предположения, че за щурци говорят, ама какви са тези думи?
Виж целия пост
# 12
Привет и от мен в новата темичка Grinning
днес: З: за сина ми кисело мляко с домашно сладко от ягоди, за дъщеря ми- палачинка със сладко от ягоди
О- кетъринг в училище
СЗ: плодове- ябълка, грозде и кокос на кубчета
Виж целия пост
# 13
Благодаря за темата!  Hug
За днес:
о - по 2 готови хотдога от Била и плодово млекце;
сз - банан и мляко за пиене.
Виж целия пост
# 14
Обяда е много е важен за едно дете. Затова трябва да бъде добре подбран. Той е най-важното ядене през деня.  Слагам месо задължително - пилешко не слагам, ако не е домашно, свинско или риба. Картоф или задушени зеленчуци. Ако има картофи не слагам пърленка, ако няма , слагам 1/4. Задължително плод според сезона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия