Помогнете: Променя ли се през бременността вагината!!!???

  • 8 360
  • 10
Притеснена съм защото няколко сутрини имам тежест ниско долу, а лекарката ми е в отпуск,другия ми лекар чак в понеделник ще открия.
В 30та седмица съм и тази сутрин като се къпех усетих че вагината ми е наедряла Shocked даже гледах с огледало и ....не занам какво да мисля-и отвора е стнал по голям !!!! Това да не е разкритие??? Пия но-шпа но до понеделник ще се побъркам.

Кажете това нормално ли е?Възможна ли е такава промяна с уголемяване и по-отворена?
Ако се окаже глупаво питането ми ..............простете Embarassed
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Нормално е подуването, но не при всички се получава. Аз намах никаква разлика, но приятелката ми голяма.След като родиш всичко си става по старо му Peace

Това, че отвора се е разширил не е разкритие, спокойно Peace
Разкритието е когато започва да се отваря шийката на матката, която ти не можеш да видиш, защото е в дъното на влагалището!
Не се притеснявай, тялото просто се подготвя за раждането постепенно, имаш много време Hug
Виж целия пост
# 2
   Това е заради засиленото кръвоснабдяване в областта на таза.
Виж целия пост
# 3
Не се шашкай,спокойно.И аз бях така,но ми мина пук о6те не съм родила:)Казали с ати ,това е заради засиленото кръвоснабдяване.Неприятно е ,но  не е опасно Hug
Виж целия пост
# 4
не се притеснявай и аз съм така.станала е една тлъстичка,но всичко е в кръга на нормалното.
Желая ти леко бременеене до края  bouquet
Виж целия пост
# 5
Нормално е да я усещаш подпухнала и натежала, все пак плодът притиска органите в таза. Няма страшно Peace
Виж целия пост
# 6
И аз бях така през последните месеци,но всичко се оправи след раждането.Нормално е,не се притеснявай.
Виж целия пост
# 7
Това е савсем нормално,хич не се тревожи  Peace
Виж целия пост
# 8
Нормално е да се променя, нормално е и след бременността да не ти е много комфортно. Не  знам как мамите обясняват, че след ражденето си били съвсем същите. Процеса на възстановяване е дълъг... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
И аз бях така през последните месеци,но всичко се оправи след раждането.Нормално е,не се притеснявай.
тялото се подготвя за появата на бебчо на бял свят Peace Peace Peace Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 10
Нормално е подуването, но не при всички се получава.
И аз знам за нещо такова, макар ,че при мен не е имало подобна промяна Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия