Питане за квартал Редута - град София

  • 6 377
  • 9
Ако може да ми дадете повече инфо за този квартал ,дали има добра инфраструктура, паркове и площадки за деца, както и магазини и училища? А близо ли е до центъра на София?
Интересуват ме най-вече мнения на живеещи там, защото ще ставаме съседи Grinning
Виж целия пост
# 1
Софианки къде сте? Защо никой не пише по темата ми? Много ми се искаше някакви мнения относно този квартал, пък дори да не живеете там Simple Smile
Виж целия пост
# 2
редута е много красив квартал. близо е до центара има ниаколко градинки сашто и малк парк за сагаление ниама много магазини но тои продалжава да се развива.в момента на всиакаде се строиат нови блокове .
Виж целия пост
# 3
За мен Редута беше хубав квартал.. В момента е ужасно застроен и продължават да строят. Градинки почти не са останали и от коли не можеш да се разминеш. Сравнително близо е до центъра, но ако си с кола. Градския транспорт е един единствен автобус който е доста нередовен. Ние също бяхме решили да си купуваме жилище там / имаме доста приятели от квартала/, но се отказахме поради гореизброените причини + това че няма ТЕЦ.
Виж целия пост
# 4
Живяла съм там почти 30 год. Душата ми още живее там  Sad
Сега наричат квартала "малкия Лозенец". Вместо някогашните къщурки обаче има мастодонти на по 6 етажа, завзели тротоара, тесни улички, непригодени да побират толкова автомобили....
Има хубав парк, но от блокове и заведения почти не се вижда  Confused
Има три ясли и страхотна детска градина  Peace
Няма ТЕЦ и топла вода  Tired
Авобусът, който минава през квартала е един, близо е до Гео Милев, Плиска, Ситняково, Подуене, Слатина....
Виж целия пост
# 5
Много благодаря !!!
Виж целия пост
# 6
Много е красив, но наистина много застроен, вече има проблеми с паркирането на автомобил. Но ако си се насочила към края на Редута към Подуене, е там все още е малко по-спокойно.... Засега.

Майната им на градинките, гледай транспорта. Особено ако нямаш автомобил! Naughty Макар че все още в Редута има градинки...

А ако държиш толкова на градинките и на отвореното пространство си купи къща в Мрамор или при Теца на Дружба. Извини грубия ми тон  bouquet
Виж целия пост
# 7
Има голям, хубав парк Simple Smile Наистина, много почнаха да строят там, но кооперациите са хубавки Simple Smile  А ако знаеш по коя улица да минеш, направо ти се пълни душата- тихо и чисто. Автобус 72 минава оттам- не е ЧАК толкова нередовен, автобус №9 минава ПОД квартала, ама той е съвсем зле. Мисля, че няма ТЕЦ, но пък това вече не е такъв голям проблем. Може би зависи в коя част се намираш на Редута. Аз, понеже имам навик да се прибирам пеша и го минавам целия, мисля, че е много хубав квартал Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Не е вярно че в целия квартал няма ТЕЦ. Има в тази част - горната, по която се изкачва 72 идвайки от центъра - в дясно. И в някои нови кооперации също има.
Виж целия пост
# 9
квартала е супер, макар че наистина доста се застрои.аз съм там от 10год. и тогава като се нанесохме не се налагаше да бърша прах по цяла седмица.Простирах си прането от към улицата, пиехме си кафето на блакона с кеф, докато сега вече се затворих херметично(имам предвид че сложих PVC дограма). Основния проблем който ще трябва да решиш, ако си харесате да живеете на Редута е отоплението.Ние дълго време бяхме на дърва и на ток.От тази зима мислим да сме на климатици.
успех в избора!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия