Гърнето- време ли е....?

  • 1 057
  • 22
Не мога да накарам моята хубавица да седне на гърнето.Само като се докосне до него и започва да се сърди,да реве,протяга ръце да я взема и всичко свършва до там. Някои от вас може да кажат,че й е рано,други че съм закъсняла. Но аз просто незнам как и откъде да започна.Чувала съм че в яслите,например,слагат децата в определени часове да стоят на гърне. Моля ви,разкажете как е при вас!
Виж целия пост
# 1
Засега слагам само сутрин и вечер.Върши си работата.По-натам ще зачестя и така.Започни бавно и постепенно.Първо един път на ден.После 2,3 и така.Не държа повече от 3-4 минути,за да не стресирам детето.Четем книжка и пеем и издаваме съответни звуци.Забелязах,че вече веднага се изпикава като я сложа.За акането малко чакаме.Успех,ще се научи!
Виж целия пост
# 2
Не сяда на гърне. Освен понякога, което е на месец веднъж да речем. Аз най-чинно си я питам ще започне ли да го използва скоро и кога изобщо смята. Тя най-чинно ми отговаря, че няма и толкоз.

Куклите виж редовно биват изпишквани на нейното гърне.  hahaha

От известно време обаче спря да си пази акито като съкровище и вместо да я гоня из стаята, за да й сменя памперса, а тя да крещи "няма акииии" сама идва при мен и казва "Има ако, мамо."

Така е при нас около една година след твоята девойка по възраст. Не мога да ти дам съвет.
Виж целия пост
# 3
и аз още не го слагам,
ще следя темата.
Виж целия пост
# 4
Гърнето?
През колко време на гърнето?
Странен проблем с гърнето.
Кога започнахте с гърнето?
Как да го накарам да ака в гърнето без да се стресира
Отново за гърнето
Как да го приуча към гърнето - споделете ми вашите хитринки
Проблем с гърнето:(
За гърнето.
Конкретни въпроси за гърнето
И аз да се похваля за гърнето
Как привикнахте към гърнето?
Най-после се разбрахме с гърнето!!!
гърнето - един по-различен проблем
Добри вести за гърнето вкъщи
Не ми е ясно... (за гърнето)
Отдавна не е имало тема за гърнето:) Sign Exclamation
Амиии...пак за гърнето - късно приучване (над 18 месеца)  Sign Exclamation
Искам и аз да се изкажа за гърнето !  Sign Exclamation
Гърнето и страха на...майката


И още ...и още.....теми ...
Абе бутонът върши чудеса ... само да има кой да го ползва.
Виж целия пост
# 5
"Време е", когато е психически узряло детето за това. Ако насилваш нещата, само ще удължиш процеса. Моята е на 2.5 и е с биберон, памперс и бутилка с биберон, макар да може да пие от чаша и всякакво шише. Просто все още не е готова да се раздели с тези неща. А това, разбира се, абсоютно нищо не означава за общото й развитие.


Виж целия пост
# 6
"Време е", когато е психически узряло детето за това. Ако насилваш нещата, само ще удължиш процеса. Моята е на 2.5 и е с биберон, памперс и бутилка с биберон, макар да може да пие от чаша и всякакво шише. Просто все още не е готова да се раздели с тези неща. А това, разбира се, абсоютно нищо не означава за общото й развитие.



Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря за мненията на всички,които са ми писали!
Виж целия пост
# 8
И моето зверче не иска гърнето.Т.е. сяда на него и си играе с едни кубчета.Може да седи 20 мин., става и се се изпишка ДО гърнето Crossing Arms
 Преди 20дни тукашната му педиатърка ми каза до 2,5г. да не го слагам на гърне за да не му подтискам психиката Rolling Eyes Twisted EvilТе на 3г. тръгват на училище и с чантата сигурно ще трябва да си носим и гърнето ooooh!
Виж целия пост
# 9
Според мен е мнооого рано  Tired
Виж целия пост
# 10
Рано е още. Изчакай до късна пролет. Не насилвай , детето само ще си покаже.  Успех!:bouquet:
Виж целия пост
# 11
за всяко детенце, времето е различно.
Щом не иска, не я насилвай, че по - късно ще се справите с махане на памперса.
Виж целия пост
# 12
Преди 20дни тукашната му педиатърка ми каза до 2,5г. да не го слагам на гърне за да не му подтискам психиката Rolling Eyes Twisted Evil

Мерси Simple Smile Ще кажа мнението на твоята педиатърка на майка ми. Тя смята, че 2 год. е максимума навсякъде по света. Да се надяваме, че ще отпусне още 1 месец и 3 седмици спокойствие за мен, докато Дариа навърши 2,5 години  ooooh!
Виж целия пост
# 13
Йоана също не бърза да сяда на гърне.Когато е готова ще го направи.
Виж целия пост
# 14
Не го насилвай детето,изчакай.С големия нямах никакви проблеми,на 2 г. сам започна да си казва и от тогава сме нямали инциденти.Докато малкия ми казва когато се напишка и засега сме все още с памперс . Изчаквам  докато започне да осъзнава какво трябва да прави и кога Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия