Някой знае ли защо българите кимат наопаки?

  • 9 126
  • 24
Някой знае ли защо българите кимат наопаки?
Виж целия пост
# 1
Аз незнам.Но че кимаме наопаки си е факт.На мен доста проблеми ми създаде това докато бях в Лондон  Sad
Виж целия пост
# 2
   Не знам, обаче е хубаво да влезем в крак с другите, че има да патим.Преди години, когато учех в Москва и беше един глаааад, в стола даваха допълнително понякога.Та дежурния минава покрай масата с българките и пита дали искаме допълнително.Ние започваме да кимаме енергично- да, да...а той ни отминава Joy.И си останахме гладни.Интересното е , че не слушат какво им говориш, а гледат само как кимаш.От тогава си научихме урока Embarassed
    Затуй викам да си оправим посоките, че да не станем зян ся у Еуропата Laughing
Виж целия пост
# 3
Навремето са го измислили, дане ниразбират турците!

 Joy Joy Joy
Бъзикам се,ей сега го измислих Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Грешка!
Другите кимат наопаки, не ние.
Виж целия пост
# 5
Аз мисля, че въртенето на глава за съгласие настрани се вързва по-добре с съгласяващото се Ъ-ХЪ, кое то използваме. Опитах да кажа ъхъ като кимам надолу, но не става. А българската психология в продължение на много векове е била такава, че е предпочитала двусмисленото мънкане, а не ясното и категорично ДА. Това обаче е само моя версия. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
А според мен има общо четири вида кимане, но не мога да го обясня онлайн. когато клатиш глава настрани, това е "не", обаче когато я клатиш настрани, все едно си приближаваш ухото до рамото, това е "да". Все е клатене на глава, но има различно значение. С кимането е същото, ако кимнеш от нормално положение надолу, това е потвърждение, а нагоре е отхвърляне.
Виж целия пост
# 7
Навремето са го измислили, дане ниразбират турците!

 Joy Joy Joy
Бъзикам се,ей сега го измислих Mr. Green

Смееш се ти , но...Аз знам за една легенда , в която се разказва , че българите измислили кимането наопаки , за да може като са им сменяли вярата да кимат в съгласие за пред турците , а в сърцето си и пред бог да излиза несъгласие.
Виж целия пост
# 8
Навремето са го измислили, дане ниразбират турците!

 Joy Joy Joy
Бъзикам се,ей сега го измислих Mr. Green

Смееш се ти , но...Аз знам за една легенда , в която се разказва , че българите измислили кимането наопаки , за да може като са им сменяли вярата да кимат в съгласие за пред турците , а в сърцето си и пред бог да излиза несъгласие.



Аааааааааа, брей имам шесто чувство Thinking
Виж целия пост
# 9
Навремето са го измислили, дане ниразбират турците!

 Joy Joy Joy
Бъзикам се,ей сега го измислих Mr. Green

Смееш се ти , но...Аз знам за една легенда , в която се разказва , че българите измислили кимането наопаки , за да може като са им сменяли вярата да кимат в съгласие за пред турците , а в сърцето си и пред бог да излиза несъгласие.
Това го знам и аз. В добавка ще кажа, че им слагали нож на гърлата, та да си ги прережат, ако случайно кажат не Wink . Та за това са започнали да кимат на обратно.
 
Виж целия пост
# 10
Навремето са го измислили, дане ниразбират турците!

 Joy Joy Joy
Бъзикам се,ей сега го измислих Mr. Green

Смееш се ти , но...Аз знам за една легенда , в която се разказва , че българите измислили кимането наопаки , за да може като са им сменяли вярата да кимат в съгласие за пред турците , а в сърцето си и пред бог да излиза несъгласие.
Това го знам и аз. В добавка ще кажа, че им слагали нож на гърлата, та да си ги прережат, ако случайно кажат не Wink . Та за това са започнали да кимат на обратно.
 

Да, и аз го знам това, от историка ни в училище..
Виж целия пост
# 11
Питам ви защото прочетох това, а наистина не съм чувала легендата!

 http://www.slweekly.com/editorial/2006/missionary_2006-12-28.cfm



eto i statiata, poprevedena i poosakatena ot men za netolkova vladeeshtite angliiski Simple Smile
V BG horata klatiat glavi otliavo nadiasno kato kazvat "da" i kimat nagore i nadolu za "ne". Otivat niakolko meseca dokato sviknesh na tova i posle oshte niakolko meseca kato se priberesh u doma, da otviknesh. Tova e zashtoto kogato balgarite bili pod tursko robstvo,turcite opirali noj pod bradi4kata na popovete i gi pitali  dali viarvat v Hristos ili ne. Ako kimnat s glava nadolu za "da" (kakto e po-cial sviat)..tova zna4i noja da im sreje garloto. Popovete v Rilskia manastir vzeli  kletva/molitva da klatiat glavi otliavo nadiasno za "da" i taka hem da zapaziat jivota si i saotvetno religiata.
Виж целия пост
# 12
Хех  Grinning

Преди 5-6 години гледах филм точно за кимането и въртенето на глава. Имаше показано в цяла Европа къде как се показва 'да и не'. Според изследването има граница в Южната част на Европа от където надолу е на обратно. Показваха в южната част на Италия, в Гърция и прочие...

Филмът завършваше много интересно, а именно, че има една държава в Европа, където не само чужденците, но дори и самите жители не се разбират кой как кима за 'да' и кой как за 'не'. Изненада - държавата е България. Имаше кадри от пазар за зеленчуци и как хората, кимат, поклащат глава на ляво и дясно... и изобщо какво ли не.

Филмът беше Английски мисля.
Виж целия пост
# 13
Щот` сме уникални-как що.
Виж целия пост
# 14
Индииците кимат като нас също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия