Болки в мъдреца при бременност

  • 15 264
  • 18
Много моля, помогнете!
Забременях и след това започнаха болки в левия горен мъдрец, а от вчера вече ми е много зле. Моята стоматоложка звъня на няколко гинеколози и всички й казаха, че не е желателно да ми се бие упойка. Сега съм в 4-ти месец на бремеността.  Какво да правя, няма да изкарам с този зъб до раждането, дори и няма да усъмна до утре - много боли. Спукал се е - гледах го с огледалце. Много ви моля, тези от вас, които са ползвали такива услуги през бременост или имат такива познати, да ме посъветват какво да правя. Страх ме е от помятане, но по-ме е страх от увреждане на плода.
Чакам, че нямам и време - трябва бързо да решавам днес....
Виж целия пост
# 1
Здравей, преди месец-два може би и аз изживях същото,т.е започна да ми расте мъдрец и изкарах една много болезнена седмица докато растеше, за капак на всички отгоре се получи и оток на венеца от външната му част пълен с гной и кръв. През ноща го усетих много болящ и подут и без да искам го натиснах и спуках балончето което се бе образувало на венеца. Уплаших се и още на следващата сутрин отидох при една стоматоложка, която заяви че трябвало да ми изпише антибиотик, тогава бях в 3-ти месец и се противопоставих на това нейно решение, тя ми каза да се посъветвам с гинеколожката си и тогава да решаваме, какво да правим. Това обаче ме притесни страхотно и на другият ден /събота, когато нямаше как да притеснявам гинеколожката си/ потърсих друго мнение от друга стоматоложка, тя го погледна, почисти и каза че ако започне да забира пак щяла да го цепне /венеца/ и да закрепи положението до раждането или до 7-8 месец когато можело да се взимат и други мерки, попитах и гинеколожката си и тя каза че след 3-ти месец можело с локална упойка-лидокаин, ако не се лъжа дори можело да се извади. Е аз за сега се закрепих да чукна на дърво. Не знам какво е точно твойто положение но те съветвам да потърсиш мнение и на друг стоматолог и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го обсъдиш и с наблюдаващият те лекар или стоматолог.
Желая ти успех и лека бременност
Виж целия пост
# 2
Забравих да допълня че и двете зъболекарки ми казаха да жабуря със смрадлика и лайка, от който лайката била по ефикасна.

P.S Допуснала съм грешка накрая.............. искам да кажа да се посъветваш с наблюдаващият те лекар или ГИНЕКОЛОГ
Виж целия пост
# 3
здравей!
това което знам е че упойка по време на бременност не се слага, това не означава може би че е невъзможно, нямам представа какви други възможности има, аз също имах мъдрец за вадене, но го оставих за слад раждането и още не съм отишла да го махнат, но не ме боли, незнам какъв съвет да ти дам, гинекологът ти и стоматолога най-добре трябва да знаят как да постъпят
Виж целия пост
# 4
Не е вярно, че не се слага упойка. Има упойки, които могат да се слагат на бременни. На мен ми биха 4 в период на 1 месец. Знам, че има значение в кой месец си. По- добре е с упойка, отколкото да изпиташ онази болка. За мъдреца специално - и моя стоматолог препоръча да изчакаме ражането. Упойката е местна, пусни търсачката и ще прочетеш че може да се използва. Каквото и да решиш - лека бременност и безболезнено раждане!
Виж целия пост
# 5
zdravei, v momenta sym bremenna v 4-ti mesec, no moje bi po sredata na vtorija imah dosta seriozni stomatologichni problemi. prijateljat mi e stomatolog i napravi dosta seriozni konsultacii s hirurzi i detski stomatolozi, predi da zapochne da pravi kakvoto i da bilo. ta moge da se pravi upoika, tja trjabva da e v malko kolichestvo (na men mi slogi obshto 3 pyti - vse po 1/4 ot dozata) i da ne sydyrja adrenalin, ako ima adrenalin da e v mnogo malko kolichestvo. mejdi 3 i 6 mesec spokojno mojesh da si izvadish mydreca, po problemno e ako si v pyrvi ili treti trimestyr. ako si ot plovdiv, za vadene na mydrec edna ot naj-dobrite v grada e d-r kehaiova - sl. tel.: 65 12 88 i gsm: 0898 98 81 34, bez sybota i nedelja.prijateljat mi kazva, che e naj-dobrata, tja e hirurg. taka, che ne se pritesnjavaj, ne pii obezboljavashti samoi otivaj da go vadish!
Виж целия пост
# 6
Вадих мъдрец 9 дена преди да родя с упойка. Положението просто беше нетърпимо. Първоначално стомат. тръгна да го вади без упойка, от което получих контракции и ми призля от болката. След изваждането му изпитах огромно облекчение, след което не съм имала проблеми с бременността. Посъветвай се с гинеколога си първо и с още някой стоматолог. Успех Peace
Виж целия пост
# 7
Не съм чела другите постинги, ще споделя моя опит. В 5-6 месец започна да пробива един вече подал се и ВИДИМО развален мъдрец. Моята стоматоложка ме накара да си правя гаргари с Елудрил /разтворен с вода 1 към 3/ и после да мажа с гел Пародиум. Това няколко пъти дневно.
Каза,че ако не помогне, ще ми сложи дренове. Само толкова можело на този етап.
След седмица старателно мазане и жабурене се нормализираха нещата, но и мен доста ме беше страх. Спокойно! Потърси и второ мнение от добър стоматолог  Peace
Виж целия пост
# 8
И аз имах такива болки в началото на 3-я месец от бременността. Гинеколожката ми каза, че по- важно е да спрем болката, защото може да предизвика контракции, но и защото плодът също страда в известна степен. Стоматологът обаче отказа да ми прави каквито и да било манипулации, които налагат упойка, освен в краен случай, защото не съм минала третия месец. Изписа ми едно спрейче с лайка, което по принцип се дава на хора, които са сложили протези за успокоение на венците. Помогна ми- за 12 часа само болката утихна, а излизането на мъдреца спря.
Дано и при теб нещата се разминат.
Виж целия пост
# 9
Ох,миличка ,дано се размине. И аз имах проблем със зъб ,а и един от мъдреците ме болеше. За мъдреца ми казаха,че ще го вадят след раждане ,но и болката там отмина.Зъба обаче го работиха - имах пулпит. Тогава възникна въпроса за упойката. Стоматологът се изприщи и се чудеше каква упойка да ми сложи ,а гинеколожката ми каза да я карам без упойка,но без упойка  болката беше нетърпима. Сложиха ми някаква упойка ,която слагали на сърдечно болни.Тя била по-слаба и да ти кажа усещах някаква притъпена болка,но това бе поносимо. Така че има упойки ,които могат да бъдат използвани. А дали  е наложително точно сега да се вади мъдреца ,дали не може да се удържи положението ?!Дано да се размине.
Виж целия пост
# 10
Zdravejte mami i byde6ti mami i az v na4aloto imah mnogo bolki ne v edin ami i s dva madreca,ra6iha da izlizat ednovremenno oba4e tazi bolka be6e za okolo dve sedmici,daje ne mojeh ni6to da sdyv4a kato horata,cialata 4elust me bole6e,oba4e si mina ot samo sebe si,neznam kak. Rolling Eyes Hug
Виж целия пост
# 11
И на мен реши да ми излиза мъдрец, когато бях в 3-я мес....прекрасно знаеш каква е болката и отока Sad-стигна се до там, че ядях само бебешки каши и едва си отварях устата...с упойка ми сцепиха венеца и ми сложиха дренаж...и понеже имаше гной ми казаха, че по-доброто решение е пиенето на АБ...направих консултации и с др. стоматолози и АГ и 5 дни приемах Оспамокс....
Не се притеснявай Stop-все пак има и АБ, които са напълно безвредни за плода Peace....

Виж целия пост
# 12
И аз имах проблеми с мъдреците-3-я и 7-я месец-само жабурене с лайка и смрадлика си позволих. Моята лекарка ми каза да не пия никакви лекарства, още по-малко обезболяващи първия и последния триместър от бремеността, да й звъня да я питам какво ще правя само ако взема да мра. Така, че купувай и кисни смрадлика и това е положението!!!!
Виж целия пост
# 13
Какво стана, разреши ли се проблема с болния зъб? Упойка? Интересно ми е да разбера дали са се решили да ти сложат.
Виж целия пост
# 14
Какво стана, разреши ли се проблема с болния зъб? Упойка? Интересно ми е да разбера дали са се решили да ти сложат.
Да,пиши какво стана!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия