Хламидия-как се мори тази гадина?

  • 209 836
  • 1 129
Здравейте, момичета,
въпросът, който ме вълнува е следният:след година и половина неуспешни опити за забременяване си направих изследване за хламидия(ваг.секрет). Оказа се положителен. С мъжа ми 2 седмици пихме Дотур(2х1); след още две-ново изследване, което се оказа пак "+" Sad. Четох много из форума, разбрах,че от първия курс няма голяма вероятност да се излекува; а също така и че Сумамед-а е много по-ефикасен от Дотур-а и се пие само 2 дни.
Та въпросът ми към вас е: след колко време може да се започне ново лечение; и защо изобщо тези доктори изписват антибиотици,които има голама вероятност да не излекуват въпросната гадинка. Един месец дали е достатъчен, или не е необходимо толкова време?
Ще съм много благодарна на всеки ,който ми даде някъкъв съвет.
Виж целия пост
# 1
Ние лекувахме и излекувахме хламидията именно с Дотур. Дозата беше същата 2х1.
Аз мисля че контролното изследване сте го направили твърде рано. Някъде четох че са необходими поне 6 седмици. Аз отидох след два месеца (че и повече) и резултата беше отрицателен Simple Smile

Не знам след колко време може да се започне ново лечение, въобще необходимо ли е да се изчаква?

Виж целия пост
# 2
Аз съм се лекувала със Сумамед и след 3 месеца контролата пак беше положителна, след това взимах Азатрил (двата антибиотика имат едно и също активно вещество). След втория прием тестовете ми са вече отрицателни (ама параноя ме гони и правя тестове поне веднъж годишно). А, какво казва лекаря ти по въпроса?
Виж целия пост
# 3
На нас съшо ни откриха и ни изписаха някакво ново лекарство АЗИТРОКС.
Някой може ли да ми каже след колко време най рано да повторя изследването?При нас хламидията е от тип igG и стоиности при мъжа ми 1:36,а при мен 1:16. Докторката каза че  е минала и не е страшно,но мен нещо ме човърка?Вие на какво мнение сте?
Виж целия пост
# 4
С АБ. Лекар ще ти ги предпише.
Виж целия пост
# 5
По-принцип IgG наистина е показател за стара инфекция, затова обикновено се пуска и IgA или IgM заедно с IgG. Контролното изследване се прави след месец най-рано.
Виж целия пост
# 6
Аз искам да попитам някой знае ли това IgA какво показва? За IgM знам, че ако е завишено е показател за инфекция в момента, ама за другото ..  newsm78

P.S. Питам, защото си чакам моите изследвания днес на IgG и IgA  Praynig
Виж целия пост
# 7
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - протичаща прясна инфекция
IgG - антитела за стара инфекция (отминала)
Виж целия пост
# 8
Благодаря ти peta,

Ще се побаркам от притеснение докато си чакам резултатите (има още 3 часа). Ако IgA е високо това означава ли, че инфекцията трябва да има някакви симптоми вече?

Извинявам се за въпросите ама съм много притеснена   Cry

P.S. Нямам оплаквания направих си профилактични защото планирам бебче
 
Виж целия пост
# 9
Лошото на хламидията е, че много често протича без симптоми, особено при жената. Не разчитай на симптоми за да разбереш дали имаш хламидия.
Виж целия пост
# 10
Лекарят още не съм го посетила-другата седмица чак ще има свободен час.
А през тези два-три месеца как решавате проблема със секса?(с презерватив ли) или това не пречи?
Виж целия пост
# 11
Задължително с презерватив!
Виж целия пост
# 12
Здравей! Нас ни лекуваха с Аатрил. Аз го вземах направо на ударни дози, по предписание 25 дни, съппругът ми по-кратко и в по-малко количество. Повторния преглед ни беше назначен след 3 месеца, а през това време презервативът е задължителен, заради опасността от реинфекция- просто двата организма/ моя и на съпруга ми/ няма как да реагират еднакво на антибиотика, и този, който е по-силен , ще се отърве по-лесно от гадинките, и другият може отново да го "ощастливи".
Виж целия пост
# 13
Момичета на мъжете Ви какви изследвания им правиха за да видят дали и те имат хламидии или направо им изписаха антибиотици?
Виж целия пост
# 14
МДааа, аз нямах симптоми, а гаджето с което бях тогава си беше направил изследване и така разбрахме. Мисля, 4е и ние пихме Дотур, оправихме се след 1 тур  Mr. Green  Не се притеснявай, всичко ще бъде ок!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия