Ябълков сладкиш с канела и бисквити

  • 129 185
  • 462
Преди няколко дни пробвах страхотен ябълков сладкиш - най-лесния и вкусния на света. Стана ми много любим и го споделям с вас.

Продукти:
1 пак. масло, 1 пак. чаени бисквити, 5-6 ябълки, 4 яйца, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. брашно, канела.

В тава се разтопява маслото и върху него се нареждат бисквитите. Отгоре са разпределят ябълките, обелени и нарязани на кубчета. Поръсва се с канела.
От яйцата, захарта и брашното се забърква тесто, което се изсипва върху ябълките и се разпределя равномерно. Пече се в предварително загрята фурна на 180 градуса.
Виж целия пост
# 1
Към всякакъв ябълков сладкиш добавям винаги и карамфил, счукани 3-4 зърна, добавен към канелата. Става чудесна комбинация от аромати. Peace
Виж целия пост
# 2
  chefИ на на с ние любим ,а и дъщеря ми която е на 12 г.вече сама си го прави.  chef
Виж целия пост
# 3
Към всякакъв ябълков сладкиш добавям винаги и карамфил, счукани 3-4 зърна, добавен към канелата. Става чудесна комбинация от аромати. Peace

а карамфила не оцветява ли сладкиша? доколкото знам пускаше някакъв червен цвят newsm78
Виж целия пост
# 4
А набухвател някакъв не се ли слага?
Виж целия пост
# 5
Обожавам канела. Бих го пробвала с удоволствие. Хайде, ако имате снимка да покажете как изглежда,  Praynig.
Виж целия пост
# 6
Ето го сладкиша и още веднъж.

Набухвател не се слага. А за карамфила - ще пробвам. Харесвам всякакви подобни аромати - канела, карамфил...
Много е лесен сладкишът - няма как да не стане. Важно е да са меки бисквитите - последния път го направих с обикновени и не става толкова хубаво. А това му е чарът на този сладкиш - бисквитите поемат маслото и като се запече става страшщно вкусно и хрупкаво.
Виж целия пост
# 7
Много ми харесва на вид, добре звучи и на вкус. Като го пробвам ще се отчета!
Виж целия пост
# 8
Преди час го приготвих.
За съжаление нямам снимки, понеже много бързо свърши.
Страхотен сладкиш  Heart Eyes
Благодаря ти, Фукла
Виж целия пост
# 9
И аз много го обичам този, страхотен е на снимките  Crazy
Виж целия пост
# 10
Фукла-благодаря за рецептата,обичам сладкиши с ябълки,непременно ще пробвам и твоя. Hug
Виж целия пост
# 11
Направих го и преди малко го опитахме- много е хубав,ама нали сме си по сладичкото и го поръсих отгоре с пудра захар
Ще кача снимки по- късно,че нямам ток в апаратчето Crazy
Благодаря за рецептата- бърза и вкусна Hug
Ето го:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=34
Виж целия пост
# 12
Със сигурност ще го пробвам  Grinning
Виж целия пост
# 13
Радвам се, че ви харесва.  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
И аз го направих снощи ,стана супер Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия