Мъжът и жената интимно

  • 10 232
  • 52
Долу-горе повечето членове на форума сме едно поколение. Тази книга я има във всяка една домашна библиотека наред с "Квартеронката", "Книга за всеки ден и всеки дом", "Аз ремонтирам Жигули".... все класики Simple Smile Научихте ли нещо от нея и съответно приложихте ли го на практика? Или иначе казано от къде почерпихте първоначална информация за секса и технологичното му изпълнение.
Виж целия пост
# 1
Спомням ли си вече?!  Grinning
Леле, наистина не си спомням.  Crazy
Виж целия пост
# 2
Бях на осем, когато я открих в домашната библиотека, прилежно подвързана с обикновена магазинерска хартия. Сигурно за да не се вижда заглавието.  Grinning Прочетох я с голям интерес. Мисля, че за мен беше полезна по онова време. Особено в частта за отклоненията.
Виж целия пост
# 3
Нямахме я в домашната библиотека. За нея прочетох във "Васко Да Гама от село Рупча".  Laughing Майка беше купила една немска книга, луксозна, с много красиви илюстрации за деца - как се правят и раждат бебетата и такива неща.
Виж целия пост
# 4
Имахме я тази книга, даже сега след като видях темата се сетих, че още е у нас, но съм я захвърлила на тавана.  Laughing
Ами не знам за какво точно са я купували майка и татко, но определено не е било с цел да образоват мен и брат ми. Чели сме я тайно, но бяхме доста по малки от възрастта, в която можеш да прилагаш каквото и да било от там на практика.
Аз повече обичах един Атлас по анатомия на човека, руски, със страшни илюстрации.  Laughing Embarassed
Виж целия пост
# 5
Майка ми е биолог. Още от най-ранно детство(предполагам когато е преценила, че е момента), ми беше дала въпросната книга. Първо само я разглеждах, а тя обясняваше, после и сама съм я чела. Освен към нея, проявявах интерес и към други нейни книги и учебници за кръвните клетки, за птичките и пчеличките, еуглените и чехълчетата и за човешкото тяло като цяло.

Не помня много от нея, обаче. Повече помня, когато намерих Кама сутра. Струваше ми се, че все едно съм открила забранено съкровище някакво. Като разбра майка ми, уви не се оказа толкова забранено, просто ми беше обяснено, че за тази книга (и илюстрациите към нея  Laughing ) ми е още малко рано  Wink
Виж целия пост
# 6
така и не я прочетох, но имахме две книжки от една френска авторка (не мога да си спомня цялото име, но мисля че беше Мари-Клод...) с обяснения и прекрасни рисунки за разликите между момиченцата и момченцата, как се зачеват бебетата и как се раждат. картинките бяха големи и наистина много красиви, а обясненията - невероятно простички и разбираеми. ако можех да намеря такива книжки, бих купила непременно, представяха нещата много красиво  Hug

п.п. имаше и една "Книга за жената" мисля, тя ми беше много полезна.
Виж целия пост
# 7

п.п. имаше и една "Книга за жената" мисля, тя ми беше много полезна.
Тази още ми седи в библиотеката.  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
И ние имахме въпросната книга.Както и "Тайните за мъжа, който всяка жена трябва да знае" на Барбара Де Анджелис Flutter.
Виж целия пост
# 9
Малко е смешно, но споменът ми от тази книга е, че в нея се описват предимно хора със сериозни проблеми и на които все нещо им пречи. Един нормален пример нямаше там.
Виж целия пост
# 10
И ние имахме въпросната книга.Както и "Тайните за мъжа, който всяка жена трябва да знае" на Барбара Де Анджелис Flutter.


Ехее...Тази книга е с едно 20 години по-млада от другата  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
мдаааам, имаме я таzи книга, помня Че сьм я раzглеждала, ама дали сьм я Чела- нямам спомен.  newsm78
ОЩе стои в родителската библиотека, наред с някой класики на Джек Лондон, Майн Рид и... "Аz ремонтирам москвиЧ"  Laughing
Виж целия пост
# 12
Хаха. Открих я, тарашейки един шкаф като малък.  Shocked  Все се чудих, какво имат жените в гащите преди това. Там имаше някакви непохватни чертежи. По това време видео даже нямаше, а филмите с целувка се водиха еротични.
Виж целия пост
# 13
ООО чела съм я като малка(мъжът и жената интимно),намерих я аз и пусто му любопитство Joy
Виж целия пост
# 14
О, и аз тази Америка открих, беше ми първата образователна литература по въпроса, но аз си бях задръстена де, добре, че после съдбата ме прати в руско училище и там пропуските в сексуалната ми култура бяха наваксани по подходящ начин.
Виж целия пост
# 15
Настолното четиво на дядо ми беше таз книжка на другаря Шнабл Laughing На млади години нямало таквизи книжки и му беше интересна на чиляка. Разлиствала съм я,чела съм части от нея, но не смятам,че по някакъв начин ми е била полезна.
Като малка първо започнах с книжки като "Бебе на нулева възраст",минах и през онези деликатните за пубертета, имах и една "Момиче,девойка,жена", а иначе останалата теория я научих от по-словоохотливи партньори в процеса на практика .
Виж целия пост
# 16
Чела съм само една глава от нея, най-важната  Mr. Green, няколко пъти в ранните си тийн години.
Виж целия пост
# 17
Не четох като я намерих, само разгледах. Не ми харесаха графиките. После четох, но пък дето казвате все проблеми в тази книга. След това си купих черно-бяла,  само в снимков материал и малко думи. Представете си медицински, образователен обаче, филм, изгледан на стоп кадри във всеки възможен начин.
А малко преди да се омъжа си купих "Как да се усъвършенстваме за мъжа в леглото", джобен формат. Научих я на изуст! Mr. Green Ами бях само на 19, предстоеше ми да се омъжа за мъж с доста опит, на 28... трябваше да съм съвършена Flutter
Виж целия пост
# 18
"Аз ремонтирам Жигули".... все класики Simple Smile

Виж, този хит не сме имали удоволствието да притежаваме.

По темата - нямам спомен /старост - нерадост/, но май практически се запознах с нещата, а не научно.
Виж целия пост
# 19
помня че имаше разрез на двойка в мисионерска поза .... голямо зверене и дискусии беше кое какво е ....
добре, че малко по-нататък намерихме по-образователни списания със снимков материал.

а иначе и книгата за жигулуто имахме ...
Виж целия пост
# 20
така и не я прочетох, но имахме две книжки от една френска авторка (не мога да си спомня цялото име, но мисля че беше Мари-Клод...) с обяснения и прекрасни рисунки за разликите между момиченцата и момченцата, как се зачеват бебетата и как се раждат. картинките бяха големи и наистина много красиви, а обясненията - невероятно простички и разбираеми.
А, точно тази книжка (не знам защо съм решила, че е немска newsm78).
По онова време такива красиви издания бяха голяма рядкост.
Сега се сетих, че се казваше (май) "Истината за бебетата".
Виж целия пост
# 21
Спомням си,че я срещах в библиотеката ни,но не съм я чела.Сега ще взема да се разровя и да видя какво съм пропуснала.
Като  ви чета ,явно е била нещо като голям хит,то няма човек който да я няма у тях.
Виж целия пост
# 22
"Истината за бебетата" си я купих лично на по-късен етап от живота си, далеч след прочитането на "Мъжът и жената интимно". Въпросната книга се озова "случайно" на много видно за мен място някъде около дванайсетата ми година.
Виж целия пост
# 23
Разбира се, че "Мъжът и жената интимно" присъстваше в библиотеката на родителите ми. Никога не е била крита, нито пък ми е била пробутвана "случайно" да я чета. Казвам присъстваШЕ, защото  след  години  я дадох на един познат да я чете и той повече не ми я върна. Crossing Arms
Величко, ако четеш това да знаеш, че си искам семейната соц. ценност обратно!

Наред с "Мъжът и жената интимно" у нас се намираше също и "Настолна книга на семейната/младата  двойка"  както и споменатата по-горе "Истината за бебетата" на Мари-Клод Моншо. Също и "Аз възпитавам детето" на Лоранс Перну, но и "Домашен майстор".
Виж целия пост
# 24
Такива книжки съм чела и разглеждала като малко по-голяма.А когато бях на около 5-6 год.помня,че братовчедка ми ме ограмоти и светна по тези въпроси.На нея бяха дали такова четиво и понеже й беше интересно -с кой друг да сподели наученото ако не с мен. Mr. Green
Виж целия пост
# 25
Кампари, аз само изглеждам застреляна Crazy
Иначе си я бях прочела отдавна. Но явно майка ми в този момент прецени, че ми е време.
Виж целия пост
# 26
Там имаше някакви непохватни чертежи.
Баш тия чертежи, особено в частта 'преди' и 'след' Sick ме отказаха от всякаква мисъл за нормално раждане, комай и от раждане изобщо.
Виж целия пост
# 27
Де Ваня, аз нямах предвид теб.
Явно по онова време е било честа практика да се побутне книгата на видно за детето място с идеята да я прочете. Само дето бележка не са слагали вътре "Прочети я!"
Имам три приятелки, с които сме говорили и те, и трите споделиха, че точно така са им я подхвърлили небрежно.  Laughing
Виж целия пост
# 28
не помня заглавията вече  ooooh! но бяха много красиви рисунки и едни чаровни момиченца и момченца, явно тази ще да е била: "Истината за бебетата". ако я намеря, веднага ще я купя  Simple Smile
Виж целия пост
# 29
"Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст"  на Мари-Клод Моншо.  Grinning
Бях в гимназията, когато една моя роднина, акушерка и майка на две малки деца, ми ги показа. Влюбих се в тези две книжки и я помолих да ми ги купи (струваха стотинки тогава). Пазих си ги години наред, докато ми потрябваха да ограмотя малкия си син. Междувременно ограмотиха и доста други деца.
"Мъжът и жената интимно" съм купувала два пъти - веднъж за брат ми, втори път за сина ми. Както и други книжки, вадя ги една по една, когато реша, че им е дошло времето.
Наскоро дойде за "Радостта от секса".  Laughing
Виж целия пост
# 30
Вярно култова книга на "онова" поколение  .... нашето  Laughing
"Мъжът и жената интимно" .... ако не я бъркам наистина с "Книга за жената" беше изключително полезно да притежаваш  Peace
За мен лично в частта където бяха описани проявленията на различните модели венерически болести : бактерии, гъби ... до най-страшните.  Grinning
В ония ми ти времена, ми беше най-лесничко да се консултирам с книжката .... вместо с майка ми / ходи обяснявай .... така и така ще ме засили на лекар, друго си е да отидеш при него все пак поуспокоена , че не е трипер ... например  Mr. Green/.

П.С. Въпросната книга беше с лилаво-бяла корица с графика на жена отпред .
Виж целия пост
# 31
Да и в нашата библиотека я имаше, но не помня да съм я чела, но съм я разглеждала.
Виж целия пост
# 32
"Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст"  на Мари-Клод Моншо.  Grinning
Тези книги ми дадоха първите уроци и на мен. Много бяха сладки.

А в "Радостта от секса" има готини илюстрации, пък и полезно инфо за това-онова. Прочетох я в гимназията.
Виж целия пост
# 33
така и не я прочетох, но имахме две книжки от една френска авторка (не мога да си спомня цялото име, но мисля че беше Мари-Клод...) с обяснения и прекрасни рисунки за разликите между момиченцата и момченцата, как се зачеват бебетата и как се раждат. картинките бяха големи и наистина много красиви, а обясненията - невероятно простички и разбираеми.
А, точно тази книжка (не знам защо съм решила, че е немска newsm78).
По онова време такива красиви издания бяха голяма рядкост.
Сега се сетих, че се казваше (май) "Истината за бебетата".

Да, тази книжка я имаме в 2 екземпляра, страшно красива и сладка е Heart Eyes Heart Eyes

А когато открих "Мъжът и жената интимно" в нашата библиотека, беше неотваряна, очевидно аз й бях първия читател. Mr. Green Имаше още една, май "Азбука на семейния живот".

"Книга за жената" с лилавата корица я четох като бременна и на места звучеше страшничко. Като цяло, обаче, ми беше интересна и полезна за медицинските обяснения и термини.

От "Книга за дома" имахме 3 различни издания, като най-старото беше от 50-те или 60-те години. Е, какви бисери имаше там, не е истина. ooooh!
Виж целия пост
# 34
"Истината за бебетата" и "Бебе на нулева възраст"  на Мари-Клод Моншо.  Grinning


дали ги има още, виждали ли сте ги да се продават  newsm78 бих потърсила и в интернет ако някой ми напише как е изписано името на авторката, фамилното най-вече  Praynig
Виж целия пост
# 35
Помня, че я имахме, май Rolling Eyes Но не помня да ми е представлявала интерес. Образовах се с други книжки, мама ми ги беше купила. А също и с учебника по биология за осми клас, когато се учеше анатомия. А после минахме на практиката и до тази ценна книга боя се, че не стигнах Laughing
Виж целия пост
# 36
И за жигулката, и за мъжа и жената, и цялата поредица "Световна класика" имаше навремето във всяка домашна библиотека.

И въобще - имаше си домашни библиотеки.
Виж целия пост
# 37
Името в оригинал се пише така: Marie-Claude Monchaux

А ето тук една добра душа е сканирала цялата книга! Да е жива и здрава!   bouquet

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=244090&view=1&photo=1
Виж целия пост
# 38
Първо една добра кака ме светна за практиката, по-късно минах теорията.
Книжката е хубава за тийнове, нещо като инструкция за експлоатация на връзката.
А за бебетата, "Ало мамо, ало татко, ало всички, аз съм тук". Поглед отвътре, така да се каже.
Виж целия пост
# 39
Не си спомням да съм намирала книга "Мъжът и жената интимно", но в 5-6 клас си купих едно много хубаво книжле - "Да си поговорим, девойчета". По-скоро ставаше дума за пубертета и промените, които настъпват с идването му, но определено ми беше полезна...
Виж целия пост
# 40
http://vira111.files.wordpress.com/2008/06/bebe1.gif
Виж целия пост
# 41
Как' Сийка , много ти благодаря!   bouquet ех, че мило ми стана като ги видях картинките  Hug сега ще си я запазя цялата   Heart Eyes
Виж целия пост
# 42
Явно аз не съм от това поколение,защото никога не съм виждала в домашната библиотека на родителите ми тази книга.
Но като бях 3-4 клас майка ми ми купи книжка за мъжа и жената,но доста модерна и цветна.Още я помня.
Виж целия пост
# 43
Книгата би била актуална и днес, ако се добави една глава за спин.
Виж целия пост
# 44

Вълк, благодаря че ми припомни книжките на Вили Брайнхолст!  bouquet
Подарих ги на леля ми преди раждането на братовчедка ми и си вкарах автогол - половината нощ от долния етаж долитаха зверски смеховки. Mr. Green
Виж целия пост
# 45
Хайде, ще си призная, нали е анонимно.... Разбрах от "Кръстника", стр. 19, не помня коя героиня обясняваше как на Сони Корлеоне му бил толкова голям, че вътрешностите и станали на макарони... ужас!

А бях голяма, 6-ти клас май, и доста се шокирах като осъзнах как всъщност ставали децата .... Явно родителите ми е трябвало да купят "Мъжът и жената интимно" все пак.
Виж целия пост
# 46
И аз съм я попреглеждала тази книга, в тинейджърската си възраст, но вече не помня за какво идеше реч. Всъщност нямаше много източници на информация - предимно от практиката сме се учили.
Виж целия пост
# 47
Горките деца и тийнове, неведоми са пътищата по които получават информацията,
от която им светва, а също и изкривяванията по тия пътища.
Мишка, щом си запомнила и страницата,  Shocked
Виж целия пост
# 48
Бях на 7-8, когато вече знаех как става тая работа. От къде го знаех, обаче не помня  newsm78 Смешното беше, че не знаех за съществуването на "другата дупка" и си мислех, че всичко става там, откъдето се пишка  Grinning

В по-късен етап набарах някаква книжка на нашите за различните пози и т.н. в стил Кама Сутра. И се дообразовах теоретично.
Виж целия пост
# 49
Да и у нас я имаше тази книга,но не съм я чела!
Истината е че бях доста задръстена, и си спомням
че в 7 клас разказвах пред съученичките си, как
мъжът и жената се целуват и на сутринта тя се
събужда с подут корем, в който има бебе(от една
целувка) Embarassed!!!Нали се сещате и те колко знаещи
са били щом толкова ми вярваха Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 50
.... Разбрах от "Кръстника", стр. 19, не помня коя героиня обясняваше как на Сони Корлеоне му бил толкова голям, че вътрешностите и станали на макарони... ужас!

Как ?!  Laughing Stop
"Кръстникът" беше култово - образователно четиво  Sunglasses ... особено откъм 19 стр .  Mr. Green
Събирахме се на групи у някоя съученичка, заключвахме и четяхме .... с надеждата да има и други 19ти страници  hahaha
"Птиците умират сами" ... също имаше какво да каже по въпроса  Peace
Виж целия пост
# 51
Аз понеже си имам сестра започнах с  "Да си поговорм девойчета" - имаше илюстрации на голи девойки. До преди това и аз твърдях, че децата са плод на целувка. Там митът падна. Не бях разочарован де по-скоро бях възбуден Simple Smile После кварталното кино - семки, дигнати крака по облегалките на предните редове, "Индиана Джоунс" и разтропана какичка позволяваща да и пипам ц..те Simple Smile ..... Мъжът и жената интимно взе да ме интиргува на малко по зраяла възраст Simple Smile
Виж целия пост
# 52
"Лъки Шанскове", "Завръщане в Рая"...все образователни четива  Grinning
Иначе и аз имах "Да си поговорим девойчета" и някаква "Момче и момиче", която ми стана адски интересна след като ми дойде за 1 път.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия