2-ра Лятна магрибско познавателна, чувстве

  • 26 223
  • 290
# 150
Кате, сериозно, не си внушавам, ами колкото пъти се наканиме за никях и все става нещо, което да ни попречи, кога хора, кога някаква някаква случка   Confused
Да, не му беше добър българския на пазача, ама така каза, идете в Ислямския институт  Rolling Eyes  А и други хора имаше,толкова ли никой не знаеше да ни упъти....  Sick  Такъв ми е късмета, като ме кълнат  Cry


Аха , миналия Рамадан, сутринта имах път към Халите и видях, че имаше хора, много хора кланяха отвънка, не е стигало място вътре явно. Но жени не видях  Simple Smile


Свеар , морката  Hug  помагай със съвети и рецепти
Виж целия пост
# 151
кате шиланке, ами мабрук да викаме май се о4ертава, щом сте го решили и няма против от сирийската агитка, то явно ония са кандисали, я колко армагани са пратили! видял какво се казва форумска поддръжка, колко промени има при тебе! понякога и така става да стигнеш до пътя, по малката пъте4ка! Praynig Peace
светле, радвам се ,4е ти свърши уикенда, 4е да се разпишеш! горките либийци!
аз много уважавам мароканските сайтове,има и блогове и форуми ,абе кеф са ми готварските прояви и на о4и поне да се насладя, 4е както е тръгнало пак съм като река дунав, нагоре след разтапянето на снеговете на пролет! Mr. Green
Виж целия пост
# 152
Марси, не бе душа, не са кандисали, напротив,все така против са. Ама не ми се ще да мисля за тях, гнева е харам,пък сега искам рамадан да пазя, да съм добра и смирена,  а те други чувства не будят в мен  Embarassed  Иначе арамаганите не са от тях разбира се , досега 1 дъвка не съм видяла от тях   Mr. Green  А те намазаха от мен както винаги, този път  цяла торба с шампоани и бои за коса, половин заплата ми отиде, хем се бях зарекла, че няма да им пращам нищо, ама нейсе   Confused
Виж целия пост
# 153
Кате, и аз казвам Мабрук, че кандисаха да се жените, ама и ти си добра душа- виж как пак им пращаш армагани. Те нали знаеш нашите роднини си обичат подаръците, да са живи и здрави. Ама ето, другите се сетили за тебе, момчето и то. Аз имам сума мляко - от това на прах, НИДО, в Мароко има една фабрика, доста добре работи, по френски маниер, козе сирене - в кутии де и арган - ядки и паста за мазане, жълта леща, кус-кус с 8 кила маслини, добре фурми не са пратили. Имам и гранола - доста правят на юг  -това е като карамелизирана захар, сусам, ядки, сироп от арган и меден сироп - става като карамел с ядки и се яде или с мляко - кисело или с прясно, или хуууубаво го смесват с данон, халва от семена на лен - това колко е взривяващо във всяко отношение, понеже е богато на анти-оксиданти и на омега мастни киселини. По физиологични причини, е добре да се хапва след залез слънце.  luvbed

Имам с 2 кила марокански чай с дива мента.  Само чакам някой да ме покани на гости да споделя чудесийките. Имам и дадени пари - специално за ананас и авокадо. Що съм ги наредила такива еротомански яденета - нали бебеправим активно!!                   
Виж целия пост
# 154
Момичета, преведете пожеланията за Рамадан, за да не ги повтарям като папагал, ами да разбирам какво ви пожелавам  Blush "Мубарак" какво е? "Рамадан Карим" да не би да означава да е прохладен рамадана (асоциация от един друг език, съжалявам, ако е неуместно)
(сега да не се окаже, че и за това е писано и аз пак съм пропуснала ooooh!)
Виж целия пост
# 155
mubarak  означава "Честит"


Кате, момичета, то ние отдавна сме кандисали, нали затова се събрахме уж под един покрив, след 2 месеца ухажване  Laughing  Та кво стана, 6та зима вече ще подкараме, а родата му, йок, та йок, живи и здрави да са, ще дойде време от мен хляб да ядат  Sunglasses
Виж целия пост
# 156
Еййййййй, Ментааааа,  Hug Party newsm51 newsm03 newsm44, виж какво посрещане ти организирам. Това мубарак значи "честит, благословен".

Криси, как си, мамче? Успокои ли се вече? Как се чувстваш. Аз си мислех, че нашата Яшби - пак се моли на бебко да изчака още мъничко, но тя виж я как пише!!
 
Виж целия пост
# 157
А в Рамадан Карим, "карим" е "щедър", "за всички" 
Виж целия пост
# 158
Спокойна съм Кате само дето на моя хубостник му е хрумнало декември да ме води за 4 дни в Париж-честно казано много ще ми дойде...
Виж целия пост
# 159
Аз   пък  си  мисля  че  мабрук   е  честит   ,а  мубарак    идва  от  барака   баракат  табарак
  newsm78

ако  благодариш  на  някой   казваш  баракалауфик     т  е   Аллах  да  ти  дава  барака за  това че ми  помогна 

рамадан    мубарак  т е  дава  ти  от  бараката  т  е  благословията  ,печалба   и благодат   на този  месец   тъй  както  Катето  вече  обясни  че това  е  месец  изпълнен  с  благодат  и  рахма  ,милост   от  Бог


може  и  да  не  съм  права   Wink  но  мисля  чу  смисъла  е близък


А  Мента    имаше  един  от  вашите  министри  Яхуд   Барак    ,какво  пък  е   значението  барак  у  вас    newsm78   Hug


още  сетих  се  че  Петя  пишеше  ,че  за  алкохола  имало  отделни  щандове    ами може  и   добре  да  не  съм  го  обяснила аз  от  бързане 

По  супермаркетите  има  отделни  отдели  както  и  за  други  стоки  ,но  алкохола  се  плаща  в  определена  каса    ,която   е  и  обща  за  другите  стоки    а  що  се  отнася  за  анбалажа    има  отделен  вход  от  към  паркинга 

При  започването  на  рамадана   този  отдел  за  алкохол  се  закрива до  празника

въпреки че  алкохола  се  продава  по  супермаркетите  ако  те  забележе  полицай   че  носиш  алкохол    на  улицата  може  да  те  прибере    до  6   мес  затвор    Outta Joint

 
Виж целия пост
# 160
Добро утро, момичета!

Опитах се цяла нощ да не спя, но придремвах на някакви интервали и сега мъничко ще дремна до 6.30, че се усещам, че мозъка ми спи. Направо не мога да напиша и една дума от текста за Рамадан в града Агадир, където живее моето семейство. Само да кажа: вече се приключи с храната и течностите до довечера след 20.10 часа. Ако не съм в темата, или пиша много, то това са моите начини да се справя с липсата на вода.
Желая ви приятен и енергичен ден!!       
Виж целия пост
# 161
Щедър и благословен Рамадан  Hug и добро утро   bouquet на всички !
Катета - в ОАЕ по време на джумуа и тарауих молитвите, редовно има мъже и жени, молещи се отвън, тъй като няма място вътре. Мъжете се молят от страната на входа за мъже, а жените - от страната на женския вход. И на мен се е случвало - особено в т.нар. англоезични джамии , където хутбите са на английски. Те са пълни с конверти, които не сме много  културно-обременени . В крайна сметка, щом се печеш на 48 градуса жега, значи много искаш да се молиш и Аллах ще го оцени. Но в много страни мюсюлманки молещи се пред публика е напълно невъзприето  - в такъв случай, не е препоръчително да станете обект на негативизъм. Ако всички наоколо ви зяпат сякаш сте НЛО, надали е лесно да се концентрирате в намаза. Не съм виждала софийската джамия и не мога да дам мнение. Но дано Аллах изпълни молитвите ви, независимо дали се молите в група или сами, иншаалла!
Чувала съм, че Пророка САС е позволил обедната и аср молитвата да се обединят. Мисля, че това е подходящо за работещите в България.  Peace След аср в нормалното и време, казвате кадаан и продължавате с 4те раката на Аср.
Моята софра за довечера включва - фурми, таратор, шопска салата с българско сирене, яхния с пилешко и зеленчуци, желе от вишни. Wink И кипърски натурален сок - единия от касис, другия от грейпфрут. Flutter

Всички сладурани, благодаря ти че ви е грижа за мен. Криси, как е бременността, започна ли се с гаденето или пък може би ти да си от късметлийките иншаалла.
Моя момък ще постои още на топло, навреме хванахме проблема  Peace Приемам хормонално лечение и антибиотик та да го задържим до след 37ма гестационна седмица. Определено има подобрение  Simple Smile Нощеска се притеснявах да не пропусна времето за сухур, но бе малко вероятно. Малкия бе превърнал вътрешните ми органи в топка за игра и през половин час се намирах в тоалетната... Crazy Сори за детайлите ...
Нашия ифтар идва към 18,40 - а мъжа ми работи до 15,30 ч! Късметлийка съм нали?
Лек ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 162
RAMADAN MUBARAK арабски момичета....


Виж целия пост
# 163
Благодаря ти, Наде!!

Сега искам да отворя приказка за "обществения дух" в толкова южен град с консервативно прави като Агадир. Доста мароканци ми казват, а и аз виждам - деверът на Мароко бурно се развива - строителство, инфраструктура, фестивали, модерност. В Агадир - казахме, туристически град, 350 слънчеви дни в годината, водни спортове, концерти на открито, соларни инсталации, области под егидата на ЮНЕСКО, скъпи хотелски вериги, разголени чужденки и наред с това - обикновени хора, които си живеят живота и си гледат семействата.
Обаче има нещо много типично - случвало ми се е в детството, когато половината рода не бяхме по чужбина и повечето от възрастни, а и по-млади са били живи, а именно - участието... В какъв смисъл: това жена от рода, стара или млада, да дойде на помогне с нещо, ако има нужда. Това "нещо" може да е - отглеждането на детето - от последните месеци на бременността, когато съчетаваш още работата, искането на тялото, спи ти се, хормоните бушуват, до времето, след което бебенцето се роди и имаш нужда от сън и най-вече от подкрепа, че няма да си сама. Още повече, от мъжът де очаква, ако работата му е свързана с пътуване, да намери решение съпругата му да не е сама.

Другото такова проявление - споменах вече-  доста много хора сме в Агадир - братовчеди, деца, семейства. В темите вече стана на въпрос - сладкишите за Рамадан не са шега работа и не всеки може да ги приготви. Може да ги купи от един от двата големи пазара в града, при това - леееко скъпи, по все пак - на добра цена. А без сладкиши не се остава - тръгват гостите след Залез. Но как се учудих вчера, свекърва ми, която е вече на години - не работи, и сестрите и други млади жени от семейството правиха тава след тава сладкиши, защото по-младите жени от родата, които работят не могат да отделят време или няма да ги улучат.

Оказа се, че не само моето семейство има такава традиция - има даже работещи жени, които се договарят с познати по-възрастни, за определена скромна сума и продуктите, да им направят така важните и неизменни за Рамадан сладкиши. 
А у нас беше така по празници с баниците, точени на ръка и с козунаците и други питки и празнични менюта. Баба беше майстора - за цялата рода.                         
             
Виж целия пост
# 164
 Малко късно, но сега влизам - благодаря за отговорите  за брака !

 Барак  ( בָּרָק‎ ) значи  светкавица , svear .

 По какъв начин официално човек си  сменя религията към мюсулманство и има ли разлики при мъже и жени?Възможно ли е това в БГ ?Зная , че  е въпрос на "сърце" , но ме интересува официалната смяна - курс  ли е , разговори ли са , какви документи се оформят. Конвертналите се  момичета да споделят ако искат.


Леки пости на всички !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия