картон на бременната????

  • 10 720
  • 29
здравейте бихте ли ми казали какво представлява тоя картон на бременната понеже в болницата където ще раждам искат такъв картон
моята лекарка която ми следи бременноста ми даде само направление ( в което не е описано нищо) в смисъл не са нанесени нито едни резултати от изследванията а когато я питах за картона ми се скара и каза ВСИЧКО СЪМ ТИ ДАЛА  newsm78
КАЖЕТЕ МИ КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА МОЛЯ ВИ
КАКВО ПИШЕ В ТОЯ КАРТОН
КОЙ ДА МИ ГО ДАДЕ
БЛАГОДАРЯ МНОГО
Виж целия пост
# 1
Предполагам става въпрос за така наречената Обменна карта или както е официалното му наименование НАПРАВЛЕНИЕ НА БРЕМЕННА ДО РОДИЛНО ОТДЕЛЕНИЕ.
Няма такъв картон,или поне аз не съм чувала за него.
Да не става въпрос за Амбулаторна карта?В нея се отбелязват болничните листове.
Виж целия пост
# 2
Естествено,че трябва да го представиш в болницата,където ще раждаш.
Там са описани всички изследвания и тестове,които са ти правени по време на бременноста,както и всички стойности на обиколка на корема,кръвно,тегло и т.н.
Нарича се обменна карта,когато те приемат да раждаш трябва да я носиш,без нея не става.

Успех и леко раждане ( когато му дойде времето )!!!!
Виж целия пост
# 3
Това е т.нар. "Обменна карта", която трябва да ти издаде гинекологът ти...
В нея пише дали имаш алергии, какво ти е кръвното, кога ти е терминът и въобще всички подробности, които биха помогнали на лекарите, ако те виждат за пръв път, когато влизаш да раждаш...
Това й е целта и за това я носиш, като влезеш в родилното...
Виж целия пост
# 4
Това е карта , в която гинекологът ,който е следил бременноста ти е описвал всяко твое посещение.Всички резултати от изследвания,прилагат се ехографски снимки.Въобще цялата информация съпровождала твоята бременност.Преди да отидеш да раждаш гинеколога ти дава картата +направлението.
Успешно раждане Hug
Виж целия пост
# 5
Това е карта , в която гинекологът ,който е следил бременноста ти е описвал всяко твое посещение.Всички резултати от изследвания,прилагат се ехографски снимки.Въобще цялата информация съпровождала твоята бременност.Преди да отидеш да раждаш гинеколога ти дава картата +направлението.
Успешно раждане Hug


БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА ОТГОВОРИТЕ
НО МОЯТА ЛЕКАРКА НЕЩО МИ СЕ ПЪНЕ  #2gunfire
ДАДЕ МИ САМО НАПРАВЛЕНИЕ КАКТО КАЗАХ В НЕГО НИЩО НЕ Е НАПИСАНО ОТ ПРЕГЛЕДИТЕ МИ
ДЛЪЖНА Е ДА МИ ГО ДАДЕ НАЛИ?
ОХХХ НАЧАЛОТО НА ЯНУАРИ ЩЕ РАЖДАМ И МНОГО МИ  Е ПРИТЕСНЕНО
КРЕЩИ МИ И КАЗВА ЧЕ ВСИЧКО МИ Е ДАЛА
Виж целия пост
# 6
mimi7373 добре де ,когато си ходила на всяка консултация докторката не е ли описвала на примерно  килограми,обиколка на корема,кръвно в някакъв картон.Не е ли прилагала резултати от изследвания,снимки от ехографски прегледи.Къде ги е отбелязвала тези неща,тя защо се прави на неграмотна не мога да разбера.Ако там,където си е водила "записките" не го нарича "Обменна карта", а личен картон -нека ти даде него.Все в нещо си е записвала как протича твоята бременност. #Crazy
Виж целия пост
# 7
На мен не са ми давали нещо, където са описани всички прегледи, а само НАПРАВЛЕНИЕ ЗА РАЖДАНЕ, в което пишеше термина, позицията на бебето (че не е седалищно и т.н.), тоновете му, кръвната ми група и разни такива работи, но беше само един лист А4 и нямаше ехографски снимки към него, нито описание на цялата бременност и всички прегледи.
Виж целия пост
# 8
Успокой се...
Даже и да не ти го даде, никой няма да те върне заради това, когато тръгнеш да раждаш...  Wink 
Късмет и леко раждане...
  Peace
Виж целия пост
# 9
mimi7373 Както са ти писали момичетата ДА това е картон в който е описано всичко тегло всеки месец,размери,изследвания,кръвно налягане и т.н.Виждам че си от Бургас а тук практиката на повечето лекари е да не ги извършват тези процедури и винаги съм се чудела как водят картона на една бременна жена.Ако лекарката при която ходиш работи в родилното и си и споменала,че няма да раждаш в Б-с то всичко е ясно,заяждат се и се дразнят,че няма да раждаш при тях понеже се сещаш защо.
Леко раждане.
Виж целия пост
# 10
Спокойно-този картон е е чак толкова важен
Виж целия пост
# 11
Спокойно-този картон е е чак толкова важен


Не знам дали не е чак толкова важен.
Приятелката ми искаха да я държат в изолатора, заради липсата на този картон.
Виж целия пост
# 12
Спокойно-този картон е е чак толкова важен


Не знам дали не е чак толкова важен.
Приятелката ми искаха да я държат в изолатора, заради липсата на този картон.

Този картон е изключително важен, защото обикновено гинекологът, водил ЖК и гинекологът, който изражда са двама различни лекари. И съответно израждащият няма откъде да разбере как е протекла бременността. Той по този картон се ориентира евентуално за проблеми и прочие. Така че авторката да вземе мъжа си за подкрепа и да отива да си търси обменната карта.
Виж целия пост
# 13
Картонът е много важен, разбира се. Там са вписани и всички изследвания, на които си минала като бременна.
Как да знаят лекарите положителен/отрицателен ли ти е хепатита, васермана?... Важно е!
Трябва да ти го даде.
Виж целия пост
# 14
По принцип, това може да не е един формуляр, а копие от амбулаторните листове при посещението в ЖК (когато са на компютър, единия екземпляр е за теб)+резултатите от изследванията. При мен поне беше така - едно топче хартия+личната амбулаторна карта, която си седи при мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия