"Подаръци ще има за всички от сърце и най-много за АВГУСТовското дете"

  • 11 415
  • 307


Как да кача и надпиша снимка за колажа?
1. Влизате тук http://www.snimka.bg/
2. В дясната страна на екрана пише "Вход". На потребител пишете: augustinki2008; на парола : 2008
3. Намирате албум озаглавен "Фотоколаж" и го избирате.
4. След като сте избрали албума, в горната лява част на екрана излиза надпис "Вие избрахте", името на албума и титулна снимка. Под снимката излизат 3 опции: 1. Организирай албума; 2. Качи снимки; 3. Изпрати на приятел. Избирате опция 2.
5. Качвате снимката
6.Връщате се  в албума
7.Цъквате на албума (да го маркирате )
8.После кликвате на Организирай албума (това се намира в ляво където се показва избраният от вас албум)
9.След като ви отвори албума над всички снимки в дясно има едно бутонче Опиши снимките натискате го ,
отивате на вашата снимка, цъквате на нея, пишете си описанието и давате потвърди.
10.МОЛЯ качвайте само по 1 снимка в албума като  в описание да има името на бебето и никът на мама!






"Боже, Създателю на всички твари, Ти ме направи достойна да стана майка на семейство, Твоята благост ми дари деца и аз дръзвам да кажа: те са Твои, защото Ти си им дарувал битие, оживотворил си ги с безсмъртна душа, чрез кръщението си ги възродил за живот, съобразен с Твоята воля, осиновил си ги и си ги приел в недрата на Своята Църква. Изпрати ми Твоята благодатна помощ за тяхното възпитаване за слава на Твоето име. Дай ми необходимите за тази цел търпение и сили. Научи ме как да насадя в сърцата им корена на истинската мъдрост -страха Господен, та през целия си живот да треперят и да пазят Твоите слова. Открий им да разбират Твоя закон. Нека до края на живота си да действат, като чувстват Твоето въздесъщо присъствие. Насади в сърцата им отвращение от всякакво беззаконие, нека бъдат непорочни в своите пътища. Ти, Праведни Съдия, Който наказваш децата за греховете на техните родители, не ги наказвай заради моите грехове, но ги поръси с росата на Твоята благодат. Отче Небесни, устрой съдбата на моите чеда според Твоето благословение, през техния живот не ги лишавай от насъщния хляб, навреме им изпращай всичко необходимо за придобиването на блажената вечност. Бъди милостив към тях, когато съгрешат пред Теб, не им вменявай греховете на тях¬ната младост и незнание, наказвай ги и ги милувай, но не ги отблъсквай от Твоето лице. Не отвръщай лицето Си от тях в дните на тяхната скръб, та да не ги постигнат изкушения, по-големи от силите им. Покривай ги с Твоята милост, нека Твоят ангел да ходи с тях и да ви пази. Не оставяй моите чеда, Господи, и им дарявай полезното за спасението, амин!"




"Преди раждането си дете попитало Бог: Не знам защо ще се появя на този свят? Какво трябва да правя? Бог казал: Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб. Той всичко ще ти обясни; -Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?; -Той ще те научи на своя език и ще те пази; -А как е името на моят ангел?; -Не е важно как се казва, ти ще го наричаш МАМО!"

ИМАМЕ СИ 77 МОМЧЕНЦА И 56 MОМИЧЕНЦА

НАШИТЕ БЕБЕТА

14 Юни



11 Юли



13 Юли
Денис - 3000гр. - Janet80 - първа бременност, Бургас (термин 04.08.)
Румен - 3200гр. - zvezdi4ka_12 - 21г. - първа бременност, Разград (термин 07.08.)



16 Юли
Момчил - - marymadye - (термин 01.08.)


21 Юли
     


22 Юли
Александра - 2530гр., 44см. - deizy13 - първа бременност, (термин 11.08.)


23 Юли
Никола - 3850гр. – ver4eto32 - 33г. - втора бременност, Варна (термин 01.08.)
Ребека - – chapla - 37г. - втора бременност, Варна (термин 07.08.)



24 Юли
Теодор - 3550гр., 51см. – Baduizm - 19г. - първа бременност (термин 04.08.)



27 Юли



28 Юли

Наталия - 3900гр., 55см. – kristina82 - 26г. - трета бременност, София (термин 05.08.)
Карина - 2300гр. и Максим - 2600гр. – rosalin - 26г. - първа бременност, Варна (термин 15.08.)

Калоян - - beba_bebeshka -София (термин 14.08.)
Алесия - 3550гр., 49.5см. - Rossy32 - първа бременност, Италия (термин 08.08.)


29 Юли
Стоян- гр. - ^kasiopea^ - 36г. - първа бременност, Хасково (термин 08.08)
     


30 Юли
Ралица 3050 гр. 48см - albena1970 - г. - втора бременност(термин 08.08.)
     


31 Юли
Анна-Мария - 2800гр., 48см. – nuni_3 - 27г. - втора бременност, София (термин 17.08.)
   


1 Август
Дениз - 3020гр., 50см. - snejana01 - 28г. - първа бременност, Турция (термин 25.08.)
Кристиан Белин - 3200гр., 50см. - ondina - 30г. - втора бременност, Бургас (термин 25.08.)

 


2 Август
 


3 Август
Лора - 3000гр., 49см. и Емануила - 2880гр., 48см. - magy_m78 - 30г. - трета бременност, Гърция (термин 28.08.)
Милена - 3000гр., 48см. - meranda - 28г. - първа бременност, София (термин 01.08.)
 


5 Август

   


6 Август
Сабина - 3050гр., 50см. и Максимилиан - 3200гр., 52см. – emily_r - 35г. - втора бременност, София (термин 10.08.)
Габриела - 3300гр., 49см. – morskafeia - 24г. - първа бременност, София (термин 12.08.)




7 Август



8 Август
Миа - 3000гр., 50см. - ira_d - 28г. - втора бременност, Лондон/Пловдив (термин 03.08.)
Йоана - stelliana_ - първа бременност, София (термин 16.08.)

   


9 Август
   


10 Август
Димана - 3350гр., 47см. - buba_85 -  23г. - първа бременност, Враца (термин 10.08.)
     


11 Август
Владимир - 3220гр., 51см. - gitsa - 34г. - втора бременност, Пловдив (термин 06.08.)
     


12 Август

Дария - 3150гр., 52см. - agramd - втора бременност, Стара Загора (термин 22.08.)
Максим - 3400 гр., 51см. - dani_shtukova - 25г. - първа бременност, Варна (термин 14.08.)


13 Август
     


14 Август
Максим - 2900гр., 48см. - Иренка - 25г. - втора бременност, София (термин 27.08.)
Кристина - - kseniq - 23г. - първа бременност, Пловдив (термин 08.08.)
Александра 3850 гр. 52 см - - gabi32  - втора бременност, София (термин 21.08.)
Анна 3100 гр. 46см - - maria.maria  - първа бременност, Пловдив (термин 18.08.)

Теодор - 3400гр., 51см. - буболече - 31г. - първа бременност, Русе (термин 15.08.)
Даниел - 3600гр., 52см. - Danu- Ani - 26г. - първа бременност, Варна (термин 24.08.)



15 Август
Анна Мария - 3420гр., 51см. - micra - 27г. - втора бременност, София (термин 20.08.)
Стефан - 4000гр., - Алфира - г. - втора бременност (термин 22.08.)
   


16 Август
 


17 Август
Крум - 2700гр., 47см. - piaf - 36г. - първа бременност, Ямбол (термин 03.09)
 


18 Август
Николая - 3080гр., 47 см. –sunflower79    - 28 г. Варна  (термин 26.08.)
   
   


19 Август
Мартин - 3400гр.,49 см. –bude6tata mama  -  (термин 27.08.)
 


20 Август
Констанс - 3100гр.,51 см. –apple    - 37 г. София  (термин 18.08.)
   
 


21 Август
Станислав-3940 гр.,51 см. –Викито 23 г. първа бременност  София -   (термин 20.08.)
Калин- гр., см. –drugoselec 27 г. първа бременност  Габрово -   (термин 11.08.)




22 Август
Майра - гр., см. –Селена 27 г. първа бременност Darlington /United Kingdom/ -   (термин 11.08
Мина - 3700гр., 51см. –Мика първа бременност Франция-   (термин 26.08.)


23 Август
Микаела- 3200гр., 50 см. –Диди-2 27 г. - първа бременност –София -   (термин25.08.)



24 Август



25 Август
Александър – гр.,  см. –chdiana 25 г. - втора бременност, Холандия /Амстердам/, Варна (термин26.08.)
       


26 Август
Тамара -3900гр., 51см. - Муциту


27 Август



28 Август



29 Август



01 Септември



05 Септември



БЕБЕШКИ РЕКОРДИ АВГУСТ 2008

Най-нетърпеливо бебе – Калина на kovatcheva, родена 50 дена преди термина
Най-мързеливо бебе – Майра на Селена, родена 11 дена след термина
Най-точни бебета родени на термин – Емил на ssieber, Максим на nadin13, Димана на buba_85, Ева на Kinly, Мая на Si Key, момиченце на Дявосли чаровна, Георги на marian1, Константин на Сонаши
Най-леко бебе – Калина на kovatcheva – 1750гр.
Най-тежко бебе – Димитър на пухи – 4270гр.
Най-късо бебе – Калина на kovatcheva – 42см.
Най-дълго бебе – Наталия на kristina82 и Доротея на Martini_mama – 55см.
Най-плодоносен ден – 14, 18 и 20 Август, когато са родени по 7 бебета
Най-предпочитано име за момче –  6 бебета носят името Александър

Най-предпочитано име за момиче – 4 бебета носят името Александра и 4 Габриела
Най-рано поникнало зъбче - Ивайло на Elle - 21.12.2008


e-mail: augustinki2008@abv.bg
за парола ми пишете на лични



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:


Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.

НОИ и обезщетения за майчинство
Обезщетение за бременност и раждане
Закон за семейни помощи за деца
Молба-декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст

ЗА КЪРМЕНЕТО


ЗА ЗАХРАНВАНЕТО

За захранването Ново
Схема за захранване на Hipp Ново
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко в менюто на малкото дете
Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
*Лекарят съветва да захраните със сок? Сменете лекаря*
*Защо нашите майки са ни давали сок...*
*Извадки от становището на Американската академия по педиатрия о … ричната практика*
*За вредата от захарта*
*Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете*
*Кога да започнем захранването на бебето с твърда храна*
*Примерна схема за захранване*
*Рецепти за домашни пюрета и каши*
*СПРАВОЧНИК:АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ*
*СПРАВОЧНИК:АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТАТА*
*Homemade Baby Food & Baby Food Recipes*

*ЗА КАНДИДАТ ДЮКАН/КИ*


Хайде на пазар!


За глутена:

За глутена ... първи стъпки   *   За глутена   *   За глутена!   *   Цьолиакия   *   Вреден ли е глутена за бебето?


Алергии и непоносимост

Детски ботулизъм   *   Алергия към кравето мляко при децата     *   Алергия към елда


За водите:

 Девин изворна   *    Сравнителен тест на Български минерални води   *   Сравнителен тест на Български минерални води от Бълг. нац. асоци …  - много подробно


За атопичен дерматит

Информационен бюлетин - атопичен дерматит
puls.bg - Всичко за здравето - атопичен дерматит
Дерматит - атопичен, себореен, екзема...
Моето бебе и аз - атопичен дерматит
Клиника по дерматология - атопичен дерматит
all.bg - Хомеопатия и алтернативна медицина - атопичен дерматит при деца
dir.bg - Атопичен дерматит-едно по различно мнение

СЛИНГ

belinsa * georgievi * babysling-lana.hit.bg * bebe.to/sling

newsm03ЗА МАЙКАТА

Диета след раждане
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждане
След-родилната депресия
Красиви след раждането
Красива след раждането
Изкуството да бъдем родителиНОВО!

ПОСЛЕДНА БРЕМЕННА ТЕМА С ЛИНКОВЕ КЪМ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ
Бебчета на АВГУСТинки навъртяха месечинка - 1
През АВГУСТ се родиха, а вече се усмихват - 2
АВГУСТинчето кърма и мляко хрупа, за радост на мама килца да натрупа - 3
АВГУСТовските котани мъркат, пеят, а пък котарачетата им се смеят - 4
Слага АВГУСТинчето новия тоалет и отива в Южния парк на моабет - 5
АВГУСТовското ни злато радва се на циганското лято - 6
Навън вие вук, мама АВГУСТинка пише със съфорумките тук - 7
АВГУСТовска Обама мама - 8
Баба зима на вратата чука, АВГУСТинче смее се със глас и гука-9
Люта зима иде вече, в Мола май ще се разхожда АВГУСТовското човече-10
Тихо се сипе първият сняг, АВГУСТинките във форума са пак-11
АВГУСТинчето стачкува, на майка си главата то надува!-12
Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето-13
Първа Нова Година ще празнува АВГУСТовската дружина-14

Предложения за заглавия на следващите ни теми:
"Зима на вратата чука, АВГУСТинки си споделят тука" - stella_a
"Някои ще колят прасето, а мама АВГУСТинка си гледа детето" - stella_a
"Мама АВГУСТинка в преспите върви, а във форума слова реди" - stella_a
"АВГУСТинки се радват на циганското лято, а АВГУСТинчета стачкуват за мляко" - stella_a

Предложения за заглавие на първата тема на Августинки 2009:

"По-щастлива на земята няма, Август аз ще ставам мама!" - Ellle
"Августинки мили (нови) я се покажете, най-щастливата си вест ни споделете" - Ellle

Виж целия пост
# 1
Ееее, не мога да повярвам, че 1-ва ще се разпиша тук! То за човек, който трудно ви догонва ( и все едно закъснява за среща) е чудо като веднъж дойде преди всички... Брей, каква ли ще ми е новата година тогава? Ясно - на промени...
Виж целия пост
# 2
Добро утро!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Запис и от мен.Само на бързо влизам а след новата година ще пиша по обстойно,то не че някой ме чете де ама аз да си пиша.
Когато старата Година си отива, а Новата в дванайсет се роди, желая ви от все сърце да сте щастливи и нека в тази нощ красива се сбъднат всички ваши хубави мечти!
Честита Нова 2009 Година!!!

Виж целия пост
# 4
пу за мен Peace
 
мили съфорумки искам да ви пожелая много  весело посрещане на новата година и най-вече много здраве и късмет на всички вас и вашите семейства. Нека новата 2009 ви донесе усмивки , щастливи мигове с бебоците, мъдрост за мамите и вяра за татковците!
на всички болни бебчовци и мами  бързо оздрзвяване   

Виж целия пост
# 5
Здравеите мамита аз отивам да готвя весело изкарване на всички ви.Обичам виииииииииииииииииииии Hug
Да се похваля че Акси си пие от замразената кърма нищо че е с сапунен аромат явно не му пречи и слава богу че мислех че ще ми отиде зян запаса...... ooooh!
Чао целувки за всички и бързо оздравяване
Виж целия пост
# 6
Bobi, що замразена пие, прясна няма ли вече?  Mr. Green

Забравих да поздрзавя Шийла за празничната ни тема!   bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Скъпи мои приятелки от сърце ви пожелавам Огнище да топли ръцете ви, Обич да топли душите ви,Вино да топли сърцата ви и Бог да закриля делата ви!

И ако през изминалата година съм засегнала някоя от вас , простете ми. Обичам Ви и ми е толкова топло при вас  Hug Надявам се и през новата 2009 да бъдем заедно, да нямаме поводи за сълзи, дечицата ни да растат здрави и силни , и да се подкрепяме както досега  Hug

Весело посрещане !
[/i]

Шийла миличка, темата е разкош   bouquet
Виж целия пост
# 8
Преди да залезе слънцето в карая на 2008,
Искам да ви пожелая много щастлива и успешна Нова Година!
Виж целия пост
# 9
Хайде и ние в новата темичка!!!
Шийла поздравления - супер е!!!!

Ето и един поздрав от мен:
"Когато снежинките бели треперещи падат в нощта, когато декември изпраща последната вечер с тъга, приемете едно пожелание от мен - бъдете нежни и добри в света"
Виж целия пост
# 10
Здравейте, мили, мои момичета Hug

Благодаря Ви много за пожеланията послучей рожденния ми ден - вече съм ГОЛЯМА Mr. Green

Честито на всички, които са имали повод за празнуване - Бланш, Деси, Стефи на Ася, Wikibg, всички малки джуджета, които са пораснали с още 1 месец и всички останали..
Желая на сърце на всички най-вече здраве, щастие и любов в семействата им!!!


Искам да пожелая на всички Новата 2009 година
да Ви донесе здраве, щастие, любов, късмет,
успех във всички начинания!!!
Нека 2009г. бъде по-добра от изминалата година,
да е изпълнена с повече любов, с повече щастие
и разбирасе с идеално здраве!!!
Бъдете щастливи и Вие и вашите семейства!!!
Много Ви обичам Hug
Виж целия пост
# 11
Здравейте, милички, искам да ви благодаря от сърце, че изживяхте с мен моите вълнения, бяхте с мен през най-хубавите дни на очакване на моето съкровище, станахте част от моята радост, бяхте до мен в моята слабост и продължавате да бъдете моите сродни души, моята опора и моето голямо семейство Heart EyesПожелавам ви Новата година да е още по-щастлива, още по-красива, да сбъдне най-съкровените ни желания и донесе много здраве, късмет и усмивки на любимите ни хора и много, много, много любов Heart EyesЦелувам ви, прегръщам ви, обичам ви, весело посрещане на 2009!!!Бъдете много, много, много щастливи, обичайте и бъдете обичани!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug

shiiila, много сладка темичка Hug
Май ми е за сефте да се цопна и аз на първа страница Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Стели имам и прясна но исках да видя запасите в какво състояние са,и открих че е с сапунен аромат та за това го пробвах но тои си я пие което само ме радва.Тук съм защото съм сама тази вечер с детето де.Татито е на работа и ми е много скучно и тъжно.Но като видя малкото ангелче отатък и ми минава всичко..... Hug
Хаиде бързам да ви пожелая за много години да сте живи да сте здрави вие и семеиствата ви.Целувки

ПП   Така ги мразя тия пиратки побъркаха ми детенцето тия изроди.И тоя отдолу е събрал една зган простаци и е вои като за последно няма такава селяния #Cussing out
Виж целия пост
# 13
ЧЕСТИТА НОВА 2009 Г. НА ВСИЧКИ АВГУСТИНКИ!

Виж целия пост
# 14
Честита Нова 2009 година !!!


Да сте много щастливи и обичани през Новата година,
да сте здрави, весели и честити!
Да сте изпълнени с хармония и любов,
късметът да ви следва на всякъде
и всяко начинание да е увенчано с успех!

Децата да растат здравички и доволни,
обградени с много обич и щастие  Heart Eyes

Наздраве!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия