Курабийки за Великден

  • 57 422
  • 168
Момичета споделете вашите рецепти тази година съм решила да направя децата много ги обичат Hug, но моите винаги стават твърди и сухи  Embarassed
Виж целия пост
# 1

Днес правихме с децата тези:

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=177.msg1016#msg1016

Станаха разкошни, мекички и страшно вкусни.  Hug
Аз нямах свинска мас и я замених с масло- станаха чудесни Peace
Виж целия пост
# 2
това са моите и си ги харесвам  Simple Smile


6 яйца
3ч.ч захар
1ч ч кис.мляко
3 пак. амоняк
1ч.л. сода
4 ванилии,кора от лимон
2ч.ч мас
1,5кг брашно
Виж целия пост
# 3
nano - малко подробности може ли.... Praynig

упс извинявай - горната рецепта е същата и има описание - копирам и аз дано остане време и аз да спретна едни курабиики..
Виж целия пост
# 4
nano - малко подробности може ли.... Praynig
разбиват се яйцата със захарта,след това се прибавя кис.мляко с разтворени в него амоняци и сода,после маста-разтопена,но не гореща,ванилиите и се стърже лимон.замесва се меко тесто,точи се по желание на по тънко/ако обичате по-хрупкави курабии/или на половин см/ако обичате по-дебели и меки курабии/.тестото ,след като се замеси може да престои известно време...
изрязват се фигурки,маже се с жълтък и се ръси със захар.пече се в умерена фурна  Hug
Виж целия пост
# 5
Рецептата на Пепчо и nano е страхотна. Правя подобна вече няколко години. Давам и още един глас  Peace

Аз бих искала да ви покажа още един начин за оформянето на курабийките. Ползвам машинката за месо, на която вместо нож се поставя специална приставка и се получават такива формички. Според моят зет - това са сладки на килограм.  hahaha Той с нетърпение ги очаква и този Великден  Mr. Green

 
Виж целия пост
# 6
Този амоняк има ли го в магазините предполагам че при подправките трябва да го търся, нали?

А и още един въпрос дали са издръжливи ако ги направя в четвъртък, че нещо много неща ще ми станат в събота и яйца и козунак, и как да ги съхрянявам?
Виж целия пост
# 7
Обожаваме вкъщи на майка ми курабийките, стават страхотни - нито са твърди, нито сухи, нито пък меки. Издържат в кутия 7-10 дни. Ще потърся рецептата  Simple Smile

Нямам я  Confused Довечера ще я взема  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Да се запиша и аз за темата-досега курабийки не бях правила Grinning,да видим тези как ще станат.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за отговорите значи може и още днес да се направят...а амоняка има ли го в магазините?
Виж целия пост
# 10
Този амоняк има ли го в магазините предполагам че при подправките трябва да го търся, нали?

А и още един въпрос дали са издръжливи ако ги направя в четвъртък, че нещо много неща ще ми станат в събота и яйца и козунак, и как да ги съхрянявам?
Да,амонячната сода я продават при подправките.
Да,издържат, аз ги покривам с памучна кърпа Simple Smileбез яйцата.
Виж целия пост
# 11
това е моята рецепта за курабийки; стават хрупкави, но не са сухи; нещо като бисквитки Heart Eyes
Захарни курабийки:
400 гр брашно
100гр масло
1 яйце
250гр захар
1 к. л. смесени канела и джинджифил
смесваме захарта, маслото/размекнато/, яйцето; разбъркваме добре и добавяме постепенно брашното; разточваме тестото и изрязваме с формички; печем в предварително загряна на 175 градуса фурна 10 -15 мин;добре е да "починат" поне 24 часа преди консумация;
а това е производството за тазгодишния Великден Grinning; само толкова успея да скрия от хлапетата, които ги нападнаха още докато ги украсявах Laughing:

Виж целия пост
# 12
ох още една рецепта и тя е даже по лесна и с по малко брашно предполагам че ще е и по малко количество само че отгоре може ли да се мажат с яйце и захар или вкуса ще е друг...че окрасата много не ми си отдава  Embarassed или да се консумират така без нищо отгоре... newsm78
Виж целия пост
# 13
galiushana, не знам за яйцето; аз лично, когато не ги рисувам добавям 1/2 ч.ч. захар към вече готовото тесто и така разточвам; при печенето захарните кристалчета се карамелизират и се получава много приятен вкус; Wink
Виж целия пост
# 14
мммм с това уточнение ме спечели за твоята рецепта  Mr. Green а и обожавам вкуса на канела аз ще я увелича мъъъничко....Благодаря ви момичета!   bouquet

А голяма количество ли излизат от тези продукти?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия