Подсъзнанието може всичко 28 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 542
  • 725
# 525
Бианка, ще се чуе кой кого набил, но да те успокоя - доколкото знам, при тия тумби животът е такъв, че ту се бият, ту танцуват заедно. Някак си по-леко от нас приемат отрицателното отношение към себе си (дори физическото нараняване). Сигурно си има изключения (като всяко правило).



Всяка емоция носи своята красота и води след себе си някаква друга. Всичко, което преживяваме, е цялостен процес, в който възходите следват спадове и т.н.

 Peace Изключвам само агресивността - в нея не намирам красота.

КЛОНКА, ако създадеш сайт някога - пусни ми линка, моля!  Харесва ми да "те" чета! Hug
Виж целия пост
# 526
Защо да е трудоемко да свикнеш да мислиш положително?
Не е трудоемко  Wink но според мен не става от днес за утре да си промениш мирогледа и начина на мислене  Hug Нужно е малко време  Wink
И баналната фраза "Да поработиш в/у себе си "  Mr. Green




ПУСТАТА ЛОДКА
(дзен притча)

Лин Чи разказвал:
Когато бях млад, ми харесваше да плувам на лодка. Имах малка лодка и в самота плавах по езерото, и можех с часове да стоя там.
Веднъж седях със затворени очи и медитирах. Беше прекрасна нощ. Някаква пуста лодка плуваше по течението и се удари в моята. В мен се надигна гняв! Аз отворих очи и се канех да наругая обезпокоилият ме човек, но видях, че лодката е пуста. Нямаше към кого да насоча гнева си. Нищо друго не ми оставаше освен да затворя очи и да започна да се вглеждам в гнева си. В момента ,в който го видях, аз направих първата крачка по Пътя си.
В тази тиха нощ аз се приближих до своя вътрешен център. Празната лодка стана моят учител. Оттогава ако някой се опитваше да ме обиди и в мен се надигаше гняв, аз се смеех и си казвах:
-Тази лодка също е празна.
Затварях очи и се отправях навътре в себе си.
Виж целия пост
# 527
Добре, де, ако човек се чувства зле, не може ли просто да се отдаде на мрачни мисли, докато му писне? Mr. Green


КЛОНКА,много си права.Правилното е да не подтискаме емоциите,в противен случай те се натрупват,натрупва се и негативна енергия.Защо не се въздържаме ,когато сме щастливи?А се въздържаме и крием чувствата си ,когато сме наранени и нещастни?Не е страхът.А желанието да се самосъжаляваме.Изживявай всички емоции,но и ги котролирай.

ЗАКОН ЗА ПОДТИСКАНЕТО

Фактът,че човек подтиска своите мисли и действия в себе си,това,което отрича в себе си,в най-лошият възможен момент  да избие навън.Трябва да приемаме мислите и чувствата си,а не да ги подтискаме и да се трупат.Приемете се,приемете всичко ,което не ви харесва в самите себе си,не се критикувайте.Приемането ,признаването на отхвърляното и отричаното в себе си,помага за вътрешното израстване.Позволява да се живее пълноценно.Ние се стремим да намерим забравеното единство.
Виж целия пост
# 528
Добре, де, ако човек се чувства зле, не може ли просто да се отдаде на мрачни мисли, докато му писне? Mr. Green


КЛОНКА,много си права.Правилното е да не подтискаме емоциите,в противен случай те се натрупват,натрупва се и негативна енергия.

Има  разлика м/у това човек  да се отдаде на мрачни мисли и в това да изживее емоцията , добра или лоша  Wink

Никой никъде не споменава че емоцията трябва да се подтиска  , това е нечовешко   Crazy

Въпроса е да не се отдаваме на тази емоция прекалено дълго време , това е според мен  Hug
Виж целия пост
# 529
Мислите пораждат емоции,не може да се отделят едно от друго.
Виж целия пост
# 530
Благодаря на всички за помощта. Усетих я.
Незнам дали съсзнателно или подсъзнателно си помогнах, но съм добре вече.
Да споделя как се оправих вчера - между другото сравнително по-бързо от други подобни състояния.
Първо написах стих. После слушах музика и плаках. След това гледах филм и се потопих в мъдростта на ведите. Завърших с нежно любене Simple Smile
Поздрави!
Намасте
 Peace
Виж целия пост
# 531
Мислите пораждат емоции,не може да се отделят едно от друго.

С развитието във времето на едни и същи мисли, човек реагира по различен начин. Има мисли, които преди няколко години биха ме изкарали от кожата ми, а сега не изпитвам никакви чувства заедно с тях.

Напълно съм съгласна с :


Не е трудоемко  Wink но според мен не става от днес за утре да си промениш мирогледа и начина на мислене  Hug Нужно е малко време  Wink
И баналната фраза "Да поработиш в/у себе си "  Mr. Green
Виж целия пост
# 532
Здравейте прекрасни момичета Heart Eyes
Днес е Богородица по стария календар - много любов и мир в душите пожелавам на всички вас и вашите близки txtloves txtloves Two Hearts

Виж целия пост
# 533
Никой не набих и мен не ме набиха. Да не чакате да ме видите по новините. Mr. Green

Говорите си за депресивни състояния.
Когато ми е тегаво на душата, отдавам се с пълна сила на мрачните си мисли. Това е единствения начин да отърва от тях. Опитвам ли се да ги подтисна, това ме превръща в хронично мрънкащо и недоволно от себе си и околните дребнаво човече. И това само води до още поводи да съм недоволна. Порочен кръг.

Сега отивам да мисля положително, защото довечера заминаваме за кратко на море. А пък прогнозата хич не е добра.
Имам си и мантра-утвърждение по повода:
''Чакаракадеее,
слънце пече,
на мен ми е добре...
оооооомммммммм'' Crazy

Пожелавам ви усмихнат и слънчев ден! Hug
Виж целия пост
# 534
Прекрасни момичета, здравейте! Grinning Hug

Мamagemelar, благодаря за интуицията.   bouquet
Клонка,,благодаря за интересната тема, която си повдигнала. Аз не се оставям на мрачните мисли т.е. не ми е хубаво да им се оставя. И ми е по-лесно да ги разкарам в повечето случаи-правя нещо, което ми е приятно- най-често излизам сред природата и това ми помага много. Но и съзнателно променям нагласата си към събитието , ако има такова или търся поводът, който  е предизвикал тези мрачни мисли- омаловажавам го  и се сещам за хубавите неща в живота ми и благодаря за тях. Банално, но се сещам  за времето в което много от тези неща са ми липсвали и това ми помага да ги ценя и да им се радвам с нова сила всеки път!

Момичета една моя мечта се сбъдна тази година два пъти- за три месеса!!!, без да съм я писала, като желание . Ходих два пъти на концерт на любимият ми певец Даларас- за вас нищо, за мен много. От десет години го дебна и все ми бяга.


Пускам линк към снимките от снощния концерт. Моля да ми кажете тези петна Ангели ли са или нещо друго? newsm78 Моля ви! Praynig
http://bobimama.snimka.bg/stars/dalaras-kavala-27-08-2010.529095.20320335


 Praynig Hug на Даниел и на миньорите!










Виж целия пост
# 535

Има  разлика м/у това човек  да се отдаде на мрачни мисли и в това да изживее емоцията , добра или лоша  Wink

Въпроса е да не се отдаваме на тази емоция прекалено дълго време , това е според мен  Hug


 Peace  Най-слънчевият човек, който познавам е жена на 68г. Веднъж ми каза, че е нормално да изпада в лоши настроения, но не си позволява те да продължат повече от три дни - "тогава вече става опасно" - каза тя.  Wink


''Чакаракадеее,
слънце пече,
на мен ми е добре...
оооооомммммммм'' Crazy


 Laughing  Hug


darena, прилича ми на ефекти, които пускат по време на концерт.
Виж целия пост
# 536
darena И да са ефекти, и да са енергийни форми има ли някакво значение  Simple Smile Приеми ги според личното си усещане и убеждение- така мисля аз.   bouquet
Виж целия пост
# 537
Момичета, благодаря ви за разсъжденията по темата за мрачните мисли и настроения. Аз всъщност я повдигнах заради ЧОВЕК Mr. Green

Дарена, тези петна са някакви дефекти в изображението. Ако пуснеш снимката в Хоби, при фотографките, вероятно те ще ти дадат ясен отговор. И на мен са ми се случвали такива снимки, пак бяха на тъмно.
Виж целия пост
# 538
Дарена  Hug
Нали знаеш че има два начина да приемаш света, да живееш и да не вярваш че чудеса съществуват или да приемаш всяко нещо за  чудо  Hug

Момичета  Hug
БЛАГО-ДАРЯ!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 539
Дарена  Hug
Нали знаеш че има два начина да приемаш света, да живееш и да не вярваш че чудеса съществуват или да приемаш всяко нещо за  чудо  Hug
Да приемеш всяко нещо за чудо, те връща в първата позиция - да не вярваш в чудеса. Защото чудото не е ежедневно събитие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия