Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 26 301
  • 720
                        

                            


                                                                          Имаме си 79 принцески
                                
                                                                                                   и 93 принца
                                                                            


Който иска да бъде добавен тук със снимка, моля да пише ЛС на АСИ!
               Списък на всички августинчета

А това сме ние....



                                                                                            

Най-прелестните наши създания

14 ЮЛИ 2009 г.



27 ЮЛИ 2009 г.



30 ЮЛИ 2009 г.



31 ЮЛИ 2009 г.



1 АВГУСТ 2009 г.



2 АВГУСТ 2009 г.



3 АВГУСТ 2009 г.



4 АВГУСТ 2009 г.



5 АВГУСТ 2009 г.



6 АВГУСТ 2009 г.



7 АВГУСТ 2009 г.



8 АВГУСТ 2009 г.




11 АВГУСТ 2009 г.




13 АВГУСТ 2009 г.



14 АВГУСТ 2009 г.



15 АВГУСТ 2009 г.



17 АВГУСТ 2009 г.



18 АВГУСТ 2009 г.



19 АВГУСТ 2009 г.



20 АВГУСТ 2009 г.



21 АВГУСТ 2009 г.



22 АВГУСТ 2009 г.



23 АВГУСТ 2009 г.



24 АВГУСТ 2009 г.



26 АВГУСТ 2009 г.



27 АВГУСТ 2009 г.



29 АВГУСТ 2009 г.



4 СЕПТЕМВРИ 2009 г.



9 СЕПТЕМВРИ 2009 г.


                                                                                            

                                                                                                  
                                                                                                 ПОЛЕЗНА


Как да научим детето да ходи само до тоалетна. Първи стъпки
Изисквания към личния ви лекар
Имунизационен календар
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Детските зъби- пробив и проблеми свързани с него



Августовки бебета - тема № 1
Августовки бебета - тема № 2
Августовки бебета - тема № 3
Августовки бебета - тема № 4
Августовки бебета - тема № 5
Августовки бебета - тема № 6
Августовки бебета - тема № 7
Августовки бебета - тема № 8
Августовки бебета - тема № 9
Августовки бебета - тема № 10
Августовки бебета - тема № 11
Августовски бебета - тема №12
Августовски бебета - тема №13
Августовски бебета - тема №14
Августовски бебета - тема №15
Августовски бебета - тема №16
Августовски бебета - тема №17
Августовски бебета - тема №18
Августовски бебета - тема №19
Августовски бебета - тема № 20
Августовски бебета - тема № 21
Августовски бебета - тема № 22

НАШИТЕ СНИМКИ

smile3509
Потребителското име и паролата ще се разпространяват на лични


Предложения, оплаквания и забележки изпращайте на ЛС!
Ако някой иска да му бъде променена информацията или да бъде добавен също да пише ЛС на Август 2009.
Ако пощата е препълнена може да пише на A_S_Y_77 и Бърборанка

              


            





Виж целия пост
# 1
Добре сте ми дошли, чеда мои!  bowuu Hug

Джема, мила, дори не се сещам кога си пита за Калина, но честно казано с нея така и не се разбрахме. Аз можех еди кога си, тя не, после обратното, после тя замина на море и повече не сме си писали. Още ще ти пиша на скайп! Браво на Ники, че най-накрая е прояла както си трябва и то ДК. А къде до нас е куннята майка?  newsm78 Искаш да кажеш, че до нас става приготвянето на яденето за децата от цяла софия?

Абе момичета, всичко много хубаво на тази кухня, но как може 1) да е в бурканчета само 190мл и 2) за супата дори не го пълнят до горе, сиреч само около 150гр, което е крайно недостатъчно!  #Crazy Храната, дори 'манджата' е водниста, че да слагаме хляб. Еми ок, ама аз на Андреа й правя порция по 250мл, правя и супите по-гъсти с цел по-малко тъпчене с хляб. А снощи супата с надробена една (малка) филия ИЗОБЩО не й стигна и изяде ОЩЕ една по-голяма филия бял хляб парчоци топени в салата.  #Crazy В Казанлък искат от по-големите бурканчета (мисля са 350мл някъде) и ги пълнят спрямо групата, в която е детето, сиреч възрастта му. Не съм взимала, но ми се струват по-големи порциите. ЖИЖИН къде си да кажеш?
Виж целия пост
# 2
 newsm08
Цоп в новата тема!

Да се оплача: Sad

Днес разбрахме, че свекърва ми е в болница - и то от неделя! Crazy Станало й лошо и я закарали по спешност - някакв аритмия Sad! Вече е добре де, но не са ни се обадили - абе тези хора не мислят - разбирам, че не са искали да притесняват мъжа ми, но това все пак е сериозно - как си мислят, че ще се оправят сами в такава ситуация - двама пенсионери!? newsm78 Добре, че днес едни братовчеди на мъжа ми се обадиха! Crazy

Виж целия пост
# 3
Копирам си поста от старата тема:  Wink
Всички казват едно и също - като спре да се кърми ще прояде.И аз искам да го отбия вече, но той май не е готов още.Пристрастено кърмаче си е и това си е... Shocked
Ама споделете как отбихте малчуганите.Дани, ти какво направи за да спреш да кърмиш?
Иначе Валентин нито вода пие от шишето, нито мляко.Даже киселото мляко го яде с лъжица от кофичката - без захар, без бисквита.Така си го харесва.И биберон не смуче , не го пожела.На мама цицата е биберона през нощта. ooooh!
Четох,че ако детето не е готово да спре да суче ще има доста травматични последици.

Изследвания ще си направим и двамата с мъжа ми.Но аз доста почетох в Интернет по темата и вече съм по-спокойна.Smile

силви, дано всичко е наред със свекито ти.Разбира се че трябва да звънят.НАшите пък за най-малкото звънкат.Хора всякакви. Peace
Виж целия пост
# 4
Здравейте, дружина!
Аз да ви кажа какви перипетии имах тези дни с доставчиците на Интернет.  #Cussing out Направо ми идеше да ги  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire всич-ки-те от тая фирма. В понеделник установявам, че нямам нет и веднага звъня и така си звънях всеки ден по няколко пъти, та до днес, когато ги попитах към кого да се обърна и къде трябва да подам жалба за нелоялност към клиентите, ненавременно отстраняване на повредата и как точно ще ме компенсират. Ей побърках се от тези и повече от мене и стотинка няма да видят. За другия месец съм си уговорила да дойдат от друга фирма да ме свържат, та ще видим с тях как ще е.

Дани, а ти като я даваш тази клеева тинктура на Вики всеки ден, няма ли пренасищане на организма? Може ли така всеки ден да се дава?
И съжалявам за несполучливия опит да излезеш с приятелки.  Hug

Александра, бързо да се оправя ухото на Кати! Много сте се измъчили ...  Hug

Амбишъс, ама и ти ли даваш клеевата тинктура всеки ден?

Бърби, ако си говорител и аз ще съм ти фен.  Grinning  Hug Браво че Анди харесва храната от кухнята. Много интересно ястие са ви предложили със заешко...
Аз след раждането за оная работа не пих рициново масло, а парафин, върши чудесна работа.

Ренка, след 20 години мислиш ли, че ще пишем тук?  Shocked  newsm78  А за реакциите от ваксината правилно си разбрала.

Славенка, дай Боже да не сте болни нито ти, нито мъжа ти!  Praynig  Praynig  Praynig Но пък така ли безсимптомно ще протече това заболяване?  newsm78 Вие оплаквате ли се от нещо? Аз съм преболедувала Хепатит А и веднага се почувствах зле - обща отпадналост, безапетитие и силни болки в корема имах. Дано наистина да нямате причина за притеснение.
Аз приспивам София, като легнем двете на спалнята и после я прехвърлям в нейното креватче.

За ходенето - София навън я пускам в парка в едно заградено пространство само с трева. Там си пада и си става колкото иска.

Мариелка, както всички са ти казали, това го правите за доброто на Алекс. Всички ще стискаме палци и ще се молим да мине по-бързо, по-безболезнено и по-добре сега, отколкото на по-късен етап, когато Алексче ще го запомни.  Hug

София вкъщи я оставям да си ходи, където иска, но пък тя се позанимава с нейните играчки или с други неща и после все в краката ми се вре, все мрънка, все иска да се гушкаме, да й обръщам внимание.... Ако не спи, нищо не мога да свърша от нея.

 Бърби, страхотно заглавие си измислила!   bouquet  Grinning
Виж целия пост
# 5
Ето ме Янче-отзовава се  Laughing,мерси за темичка,много идейно заглавийце си измислила  smile3501 newsm51
Ами за кухнята-мисля,че ги пълнят според възрастта,но ние сме в по-ниска за нашата възраст група,че те тук са много бързи в захранването и първа група е от 4-6 месец ние до годинка бяхме в тази група,сега взема за втора група,тя е от 6 до 10 и количеството е повече отколкото на първа там имаше само пюре и кисел,във втора има супа,основно ядене и крем(кисел),бурканчетата са 400 грама,като супата е по малко количество от основното някъде към 150 гр,основното е към 200-220 пък ако отидеш последен в кухнята е пълно до горе Laughing,кремчето и то е към 200-220 гр.В трета група не съм се заглеждала,но ще обърна внимание какво е количеството,само съм забелязала че там храната си е вече като за големи дечица,да си дъвчат на воля,а ние сме далеч от това все още и затова сме във втората група Grinning.Ех значи как си обидила Анди,не и се карай така да я засрамваш Laughing Hug

За заспиването-освен да заспи докато суче,на обяд я преспивам като я сложа в кошарата и я тупам по дупето или я клатушкам насам натам,преди това я преспивах върху корема си като пак се клатушкахме,но добре че свикна в кошарата да извършваме това действие че вече доста си тежи Simple Smile

За отбиване-и аз се чудя кога да я отбия,мисля че няма да имаме проблем с това,като цяло не ме търси да суче,ако не и дам например през нощта,може да си заспи и като я подрускам малко,Али също не ползва нито биберон,нито пие от шише и се чудя като се пробуди към 5-6 тогава се кърмим за сутринта какво да и давам,шише тотално отказва,като бях на парти с колегите преди 2 седмици оставих на мъжо да и даде вечерта АМ еми нищо не е изпила,само като и доближил биберона и все едно и дал нещо горчиво,добре че си е хапнала супичка преди това.Засега така ще я караме,само да не изтърва момента когато може да почне да ме търси за сучене.

За кухнята и лошото време-и мен като Дани много не ме спира това,мятам дъждобрана,разпъвам чадъра за мен и потегляме,е само да не вали като из ведро или да е сняг до колене

Мариелка-пак да каже,че стискаме палци,всичко ще е наред  Hug

Алегория-не се извинявай,то за 2 дни какво по напред да направиш,само си ела скоро пак Wink,тогава може да ни огрее Laughing

Айде до скоро,че ще се храним със зверчето, а де се похвалим че онзи ден наййййй-накрая изби този зъб от месец и половина прозираше  Crazy
Виж целия пост
# 6
За първи път 2 часа си играя с темата за разни снимки и шаренийки. Вече в тон с есента. Но май много не личат промените, съдейки по това, че никой не забеляза. Joy Иска ми се много повече да направя, но тепърва се уча и за толкос ми стигна времето. То го гледаш нищо, нищо, а колко време само търся снимки, които да стават...  ooooh!
Виж целия пост
# 7
Януш, браво! Много хубаво си я накиприла новата есенна тема   bouquet

Браво на Анди, че си хапва от кухнята- аз се родих откакто взимаме. Сега само събота и неделя са ми дерт, ама 2 дни се изтрайват Simple Smile За количеството- при нас пълнят винаги всичко догоре, храната е страхотно вкусна, направо аз си облизвам пръстите. Проблемът е,че ламята не яде. Едвам го излъгваме да хапне 1/3 до 1/2 от порцията. И това е свързано с драми и нерви- връзваме го на стола, мъжът ми му държи ръцете,защото иначе ме блъска и разлива, а аз бутам лъжицата в устата. Другият вариант е да го пуснем да си щъка из къщата и да идва за всяка нова хапка, но така храненето се проточва 100 часа и аз избеснявам!

А сега черешката на тортата е,че е настинал и освен храна трябва и илачи разни да му вкарвам в устата и картинката е пълна! Всякакви щуротии измислям,че да го прилъжа. И я карам малко на принципа "Со кротце, со благо и со малко кютек"- е, кютекът му се разминава,разбира се, но честно казано на моменти трудно си удържам нервите!

За капак през последната седмица му избиха 3 зъба, а има и още два подути- сами си представяте каква приказка е в нашия дом   ooooh! Нощем не спи заради зъбите, денем не спи ей така, защото по принцип не си спи иииииии....... направо ще си стягам багажа за 4-ти километър Mr. Green

Мариелка, ще ви стискам палци за операцията- дано да мине възможно най-леко и безпроблемно! Знам, че ти е свита душицата, но както и другите са ти писали, по-добре сега да го направите, докато още нещата са под контрол , а и е достатъчно мъничък,че да не помни! Всичко ще мине добре!  Hug

Александра, дано Кати да е по-добре! Уши наистина много болят и се надявам вече да се оправя! Колкото до проблемите със свекър ти- наистина ще е трудно,но това е животът за съжаление! И ние сме в същото положение със свекърва ми, животът ни много се промени, но с всичко се свиква! Желая ти търпение и здрави нерви за да преминеш през това!  Hug

Дани, много кофти  с излизането по женски-все така става- човек като най-много се точи на нещо, то най не става! Ама здраве да е, следващия път!

Славенка, дано резултатите от изследванията ви да са добри! Но си мисля,че всичко ви е наред, или поне се надявам да е така!  Hug За заспиването- вечер е лесно- давам му млякото и той си заспива с шишето, през деня е по-трудно. Понякога заспива и сам, но често ми се налага да го полюшкам в кошчето за кола (това за малко бебе) и после да го прехвърля в леглото.

За ходенето- вкъщи е лесно- ходи където поиска, като се старая да не го изпускам от поглед, но все пак е свободен да се движи където иска, а и аз съм относително свободна да седна пред компютъра, да пусна пералня, но не и да готвя или чистя да речем. Там нещата са доста по-сложни.

Навън го пускам обикновено също да си прави каквото иска, но пък той разви голям апетит за фасове напоследък и следователно пак трябва да съм плътно до него, да не вземе да глътне някой. Иначе става все по -стабилен,уверен, че и нафукан на моменти.

Кобрети, голяма е шемет тази малка бандитка! Мария Ла Фурия!  Laughing Много е сладка с всичките си бели, представям си как те побърква. За монетите- и ние сме така, много му харесват и изобщо не опитва да ги яде.  Дрънкаме си с тях, но винаги под строг контрол! Simple Smile

Последно да ви разкажа как не ме отрази това моето дете- нали ви казах,че го оставих за две вечери. Първо не е имало никакви драми, не е страдал за нас с баща му, заспивал си е спокойно вечер, което е прекрасно. Но аз все си мислех,че ще ми се зарадва като ме види. Отивам аз да го взема, той ме погледна, пусна една усмивка и ми се фръцна! Ама никакво внимание ви казвам! После вече дойде да се гушкаме и всичко се нареди, но първоначално- нищо!

Аз ви оставям, наврял се е в шкафа и се опитва да се затвори вътре, а само си мачка пръстчетата с вратата Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 8
Пис-запис! Simple Smile
Страхота тема, Янче, промените определено си личат  Peace
Виж целия пост
# 9
За първи път 2 часа си играя с темата за разни снимки и шаренийки. Вече в тон с есента. Но май много не личат промените, съдейки по това, че никой не забеляза. Joy Иска ми се много повече да направя, но тепърва се уча и за толкос ми стигна времето. То го гледаш нищо, нищо, а колко време само търся снимки, които да стават...  ooooh!

Напротив, Янче, веднага забелязах есенните картинки и буквите в златисто най-отгоре, но бързах да пусна поста си да не се загуби, че писах в старата тема и докато насмогна вече имахме нова темичка. Поздравления, страхотно си се справила и доста време си отделила да ни зарадваш!   bouquet   bouquet   bouquet Благодаря ти!  Hug
Виж целия пост
# 10
Не, не го написах да си прося благодарности  Laughing Просто исках да кажа, че дълго се занимавах, а реално на вид изглеждаше все едно съм пльокнала 2 снимки  Joy Е сега вече не е чак толкос постно де.  Laughing Имате ли против да махна от 1стр 'полезна инфо', 'пазаруване онлайн' и 'хранене и захранване на бебето'? Много дълга става 1стр, особено с 2та колажа, а смятам, че повечето (ако не всички) знаем къде във форума да намерим всичко.  newsm78
Виж целия пост
# 11
хоп, троп, цоп и аз тук преди да е изписана темата Simple Smile

Янче, при нас е супа 100 гр, основно 200 гр, десерт 200 гр. А колко е гъсто - различно е, но Венцислава не е имала претенции нито към гъстотата, нито към количеството. Но определено не е фен на пластмасата. При нас раздават храната в пластмасови кофички, от които тя отказва да яде. Като пресипя в стъклена купичка - няма проблем Simple Smile
Хари, а представяш ли си след 20 години да се съберем отново тук и да пишем: моето учи за лекар, моето за архитект, а моето е продавач на сладолед Simple Smile Това в рамките на шегата. Всъщност аз се връщам от родетелска среща на Олег и госпожите там казаха: децата ви събраха и ви създадоха приятелства за цял живот. В този форум също децата ни събраха и може наистина да се създадат приятелства Simple Smile Яна беше пуснала цяла тема по въпроса.
Виж целия пост
# 12
Да се запиша....
Браво на Янчето за страхотното оформление и новото заглавие на темата  bouquet
Отговарям само на Славенчето на въпроса от предната тема,пък после ще ви чета.
Славенче,много лесно го отбих Николай,никога не ми е дърпал блузата.Просто започнах по-лека,лека да замествам хранене,след хранене.Дори и да ядеше малко,не го кърмех,ами му давах к.мляко,филиика ,бисквита,банан.Все ще хапне нещо.И така останаха само сутрешното и вечерното.Започнах вечер да го дохранвам с кисело мляко,понеже и кърмата ми намаля драстично,понеже започнах да хапвам по малко.И така ,докато една вечер,не му предложих само к.мляко.Изпи си го и не потърси въобще цица.Да уточня,че използвам шише с мек накрайник на Бертони за млякото  Peace
Янче в Бяла носехме от бурканчетат по 330мл.,и по големи да ги занесем почти винаги ги пълниха.А тук си използват едни пластмасови купи,които май са колкото 2 бурканчета от пюре.
Виж целия пост
# 13
Запис и от мен!  Hug

Не съм дочела старата тема още, добре че сте само 1-ва страница от новата!

Хариела - да, всеки ден давам, по 1 път дневно засега. Не съм чувала за пренасищане, д-р Михайлов я препоръчва всеки ден, дори по повече от 1 път, аз лично говорих с него. Но ти се консултирай за себе си, все пак.

То било супер да има кой да помага за детето!?! Направо се родих, жената е тук от вчера и се занимава с детето, и къщата си изчистих, и двора, цветята си оправих, днес отивам на фризьор, направо не мога да повярвам.

После ще дописвам, че искам да спретна едни мъфини преди фризьора. До скоро!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Досега съм се занимавала с темичката и вече съм горе-долу наясно кое откъде се взима и как се прави. newsm18

Мале супа 100гр ми се вижда вече крайно недостатъчно за дете на тази възраст.  #Crazy Не знам, все пак си има някакви нормативи за грамажите, които трябва да изяжда детето на определена възраст и в кухните да се съобразяват с тях! А ако само разчитат да блъскаме супите с хляб просто думи нямам.  #Crazy И много странно как навсякъде из страната е различно и няма една наредба за цялата страна!  Rolling Eyes Но наистина се радвам, че нашта кухня е поне много вкусна и Анди си хапва с кеф, въпреки, че някои неща не й стигат.

Лека ви! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия