Лапландия

  • 9 179
  • 80
Опитах се да намеря стара тема за там, но не успях. Моля, всички, които са били там да споделят впечатления. Кои допълнителни екскурзии си заслужават, от къде се купуват - от тук или там на място, какви се цените в ресторантите там, с какво дрехи се обличахте навън и по колко време се издържа на студа, така приказно ли и или всичко е само реклама?
Виж целия пост
# 1
Била съм през втората половина на март. Температурата беше от -5 гр. до +5 гр., сняг навсякъди и доста силен вятър в Хелзинки.

Бяхме в хотел, в който имаше организирани обиколки с моторни шейни и кучешки шейни.  Цената беше заплатена предварително , заедно с хотела .
Хотелът има гардероб и там всеки трябваше да си вземе ръкавици, шапка, шлем, цял космонавт. Те са устойчиви на вятър. Естествено, са носени и преди да ги ползваш  Mr. Green Преходите са дълги и без тях не може да се излезе в тундрата да се кара шейна. Така екипирани бяхме навън по 5-6 часа без никакъв проблем /пак казвам- тези дрехи трябва да се носят, вкл. и шапката за под шлема/.

Ресторантите навсякъде във Финландия , където бяхме, бяха меко казано страхотни!

Цените навсякъде /магазини, заведения и услуги/ ме впечатлиха  Mr. Green.

Природата на север е странна. Има тундра, но дръвчетата са хилави и редки. Красиво е, но не е приказно. Това, което ми е останало в ума като преживяване е тишината.

Ако имаш афинитет към кучета, фермите за хъски и обиколката с шейна е незабравимо и уникално преживяване.

Виж целия пост
# 2
А какво да подразбираме под - цените ме впечатлиха newsm78 Към по-скъпо или към по-евтино?  И храната в хотела разнообразна ли е или асортимента не е много богат?
Виж целия пост
# 3
Скъпо.

Не мога да кажа нищо за хотелите по принцип, предполагам зависи от мястото, където се отсяда.
Виж целия пост
# 4
Така и предполагах, съдейки по цените на организираните екскурзии до там Peace.
Благодаря ти и весели празници.
Виж целия пост
# 5
 Благодаря ти InaDot  bouquet A тези екскурзии от там ли си ги взехте или от туристическата агенция с която пътувахте?
Виж целия пост
# 6
В бг офертите пише, че се организират/плануват от самата туристическа агенция.
Весели празни.
Виж целия пост
# 7
Biahme v semeen hotel - kompleks s ferma za haski i eleni. Hotelat organizirashe vsichko, taka che cenata beshe paketna.
Виж целия пост
# 8
Мерси, Весела Коледа!
Виж целия пост
# 9
Аз не съм в Лапландия,но да се изкажа:
1.Неоправдано високи цени.
2.Студове от порядъка -20',-30'C
3.Пълен мрак по това време на годината
4.Пустош и тишина....Забавления  никакви,освен в няколкото "по-големи" ски центъра (независимо дали си в Норвегия,Швеция или Финландия..
Не е за всеки,особено за такива,които обичат топлото. Crazy

Ето един полезен линк:http://www.arcticdiscovery.com/lapland.php
Виж целия пост
# 10
"4.Пустош и тишина....Забавления  никакви,освен в няколкото "по-големи" ски центъра (независимо дали си в Норвегия,Швеция или Финландия..
Не е за всеки,особено за такива,които обичат топлото.  "


Ами те хората за това ходят . То не е Лас Вегас .
Ако си в Хелзинки забавленията са повече , но смешни сравнено с дуги държави наоколо , та какъв е смисъла да се ходи изобщо там ?
Виж целия пост
# 11
Интересен факт, който Bee. ще потвърди - във Финландия има почти само писти за ски бягане, нямат планини...
Виж целия пост
# 12
И да е тишина, и да е тъмнина, ние какво ли не бихме дали поне една нова година да посрещнем там Peace Всъщност плановете ни бяха за тази 2011 година, но кризата ги обърка  ooooh!
Виж целия пост
# 13
Интересен факт, който Bee. ще потвърди - във Финландия има почти само писти за ски бягане, нямат планини...
Вярно е на 100%. Peace
Виж целия пост
# 14
И да е тишина, и да е тъмнина, ние какво ли не бихме дали поне една нова година да посрещнем там Peace Всъщност плановете ни бяха за тази 2011 година, но кризата ги обърка  ooooh!
Shocked Shocked Shocked
Олеее,ама наистина нямате представа за какво си мечтаете наистина! ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия