Рим - пета тема

  • 75 677
  • 739
Рим - тема 2
Рим - тема 3
Рим - тема 4

Позволявам си да пусна нова тема,за да не заключат старата Hug

                                

На всички пътуващи до Рим пожелавам много хубави емоции в този невероятен град!  bouquet

Roma pass-много полезна карта,препоръчвам на всички.
Карта на метрото и регионалните линии

Шатъл

Леонардо експрес
Разписание на Леонардо експрес от Термини до FCO
FCO - Термини
Котрал

Виж целия пост
# 1
Lady Vengeance   bouquet
Да ви следя.И да попитам...смятам да  взема сега самолетни билети за ноември,но в другата тема разбрах че Wizz често отменят/променят полети и се притеснявам да резервирам квартира от сега.Та според вас дали ще е късно края на октомври да запазя квартира или  да действам сега.
Виж целия пост
# 2
Lady Vengeance   bouquet
Да ви следя.И да попитам...смятам да  взема сега самолетни билети за ноември,но в другата тема разбрах че Wizz често отменят/променят полети и се притеснявам да резервирам квартира от сега.Та според вас дали ще е късно края на октомври да запазя квартира или  да действам сега.

На първо място виж до кога може да отмениш резервацията без неустойки.  Peace И ако е разумен срок - защо да не резервираш от сега?
Виж целия пост
# 3
Бързо да не ви изпусна))
И да питам на връщане от Термини до летището, предвид ранните полети с кое е най-удачно да се пътува...  newsm78
Виж целия пост
# 4
Благодаря,момичета! Hug
Ина,виж в началото на трета тема доста подробно описваха придвижването
до летището с автобусите Котрал.Мисля,че те бяха най-изгодни в този ранен час.
Ето тук www.bg-mamma.com/index.php?topic=404027.120
Виж целия пост
# 5
Целувки от Рим момичета Heart Eyes
Ето една снимка от днес:
Прекрасния и спиращ дъха фонтана The Trevi:
снимката е линк


РЕДАКТИРАХ СНИМКАТА
  Wink

Виж целия пост
# 6
Благодаря,момичета! Hug
Ина,виж в началото на трета тема доста подробно описваха придвижването
до летището с автобусите Котрал.Мисля,че те бяха най-изгодни в този ранен час.
Ето тук www.bg-mamma.com/index.php?topic=404027.120[/size]

Благодаря ти за информацията сега ще прочета.

Майка Зайка , охаааа, аз лично не виждам снимката, но мога да си представя. Поздрави на Рим)) и да му кажеш че скоро и ние ще го посетим   Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Майка Зайка, аз също не виждам снимката...има бяло петно. Но съм съгласна с ina.gg -оставена на въображението, гледката е чудесна.  Sunglasses

И аз редактирам: Снимката е трепач!
Виж целия пост
# 8
Вече се вижда.
Виж целия пост
# 9
Здравейте момичета!! Simple SmileПредстои ми пътуване до Рим в края на септември.Благодарение на вас и на този форум научих много полезна информация,която ще ми бъде от полза там. Имам обаче един въпрос-някой от вас ходил ли е във Ватикана в последната неделя на месеца,когато посещението е безплатно? Ние ще имаме тази възможност,т к  ще бъдем там, но се притеснявам от това ,че ще има много хора(повече от обичайното), а и часовете са от 9-12,30.Ще успеем ли да влезем ,да разгледаме??А ако успеем да влезем ,това означава ли че до 12,30 трябва да сме излезли? Моля за вашите съвети! newsm78
Виж целия пост
# 10
Ние бяхме в Рим точно последния уикенд на месеца, бяхме си отделили неделята за посещение на Ватикана, но още в 8:30 сутринта в метрото в посока Ватикана беше претъпкано. Опашките пред Ватиканските музеи /там е безплатен входът/ се виеха почти до площад Свети Петър. Решихме да влезем в  катедралата, след това качихме на купола и докато слезем стана 12 и папата излезе за традиционната неделна молтива. Опашката за музеите продължаваше да е голяма и се отказахме. Искахме да отидем на следващия ден, но имаше вероятност да си изпуснем полета и не рискувахме. Моят съвет е да отидете в ден, когато входът не е безплатен, момичетата в темата съветваха да се отиде в ранния следобед, когато опашките не са толкова големи.
Виж целия пост
# 11
mimipopova, цените на билетите не са чак толкова високи, че да се тъпчете в безплатния ден. Навалицата наистина е ужасна, а напливът е достатъчно голям и през другите дни.
Musei Vaticani е най-ценното нещо в Рим (лично мнение) и си струва да отделите време и внимание. Аз изкарах там цял ден и можех да стоя още седмица  Joy
Отиване в ранния следобед на мен не би ми свършило работа, защото има какво да се разглежда, но тук вече всеки си преценява от какво му трепва сърцето. Сутрин опашката изглежда голяма така извита покрай каменната стена, но върви бързо, а и е на сянката.
Аз съм ходила все рано сутрин, а куполът и Сан Пиетро - в друг ден или в най-лошия случай за след музеите, ако са останали сили  Laughing
Виж целия пост
# 12
Благодаря за новата тема!  Hug
Дано скоро се върна пак там!Както няколко пъти съм казвала - сърцето  ми остана в Рим!
На щастливците, които ще пътуват скоро - приятен престой!   
Виж целия пост
# 13
Здравейте момичета!! Simple SmileПредстои ми пътуване до Рим в края на септември.Благодарение на вас и на този форум научих много полезна информация,която ще ми бъде от полза там. Имам обаче един въпрос-някой от вас ходил ли е във Ватикана в последната неделя на месеца,когато посещението е безплатно? Ние ще имаме тази възможност,т к  ще бъдем там, но се притеснявам от това ,че ще има много хора(повече от обичайното), а и часовете са от 9-12,30.Ще успеем ли да влезем ,да разгледаме??А ако успеем да влезем ,това означава ли че до 12,30 трябва да сме излезли? Моля за вашите съвети! newsm78

Препоръчвам ти да си направиш предварително резервация и няма чакане:
http://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/index.html
Виж целия пост
# 14
Ето ви един интересен адрес, за който се интересува:http://www.catacombe.org/uk_index.html

Споделете който е ходи до Circo Massimo и устата на истината)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия