Автоимунен тиреоидит на Хашимото (22)

  • 56 345
  • 727
Симптоми, характерни за това заболяване:
  - лесна уморяемост,
  - световъртежи, шум в ушите,
  - отслабена памет,
  - сутрешна подпухналост,
  - затруднено преглъщане, стягане в шията,
  - изпотявания, сърцебиене,
  - наддаване на тегло,
  - болки по ставите и мускулите и др.
Достатъчно е наличието на един или на няколко симптома, за да се насочи вниманието към  щитовидната жлеза.

Още за щитовидната жлеза и проблемите с нея - тук

Витамини, минерали, хранителни добавки, подходящи за нас - тук


Къде да отидем и при кого:
болници, медицински центрове, лаборатории
Специализирана болница по ендокринология "Акад. Иван Пенчев"- ул. "Здраве" 2, сградата на "Майчин дом”, тел.:  02/895 60 20
Военномедицинска академия

Специалисти ендокринолози, от които сме доволни

СОФИЯ
 -  д-р Катя Тодорова - Преглежда в Плевен.
GSM на д-р Тодорова 0888 408 203

 - д-р  Емил Начев  - Частен кабинет в МЦ Панацея - тел. 02/952 39 35, преглед - 20 лв, преглед и ехограф - 40 лв.
Частен прием в Майчин дом - София, преглед за промяна на дозата- 10 лв.
GSM на д-р Начев - 0888 896 843

 -  доц. Здравко Каменов –  Частен прием в Клиника по ендокринология УМБАЛ "Александровска", Прегледи с талони от ЗК МЦ "Лора" - ул. "Позитано" 10, тел.: 02/980-80-65,
 GSM на д-р Каменов 0887 726 683

ВАРНА
д-р Николай Райков

ПЛОВДИВ
УМБАЛ „Свети Георги”
д-р Нончев - ул."Филип Македонски" 37, всеки ден от 14 до 17 ч. За записване на час: 032/258289

СТАРА ЗАГОРА
д-р Емилена Вучкова - Болница "Ритъм",  042/615000

ПЛЕВЕН
МЦ "Клиничен институт за репродуктивна медицина"

БУРГАС
д-р Димитрова - Поликлиника "Бургас", бул. "Ст.Стамболов" 132, срещу х-л Космос
Тел. 056/865473, 056/811159

Проверка за лекари, които работят със здравна каса

За тези, които проявяват интерес към алтернативно лечение - тук
Какво е НОМА индекс и как се изчислява - тук

Съвети:
Избягвайте храни, които нарушават функцията на жлезата:  
   -   глутен - протеин, който се намира в ръжта, ечемика и пшеничните култури
   -   прекалено големи количества соеви протеини - прекаляването със соя е доказало отрицателно влияние при хора с хипотиреоидизъм и които пият изкуствени хормони.
Ограничете:
   -   кафе, черен чай, кока кола, енергийни напитки
   -   шоколад
   -   всички зеленчуци със светлозелени листа
   -   орехи
   -   колбаси

Околната среда, стресът и начинът на живот също оказват голямо влияние.
 Отнасяйте се към себе си крайно внимателно:
   -   Не се прегрявайте и не се простудявайте. Не загрявайте с часове на плажа!
   -   Избягвайте ситуации и стрес, които може да ви накарат да се изнервите.
   -   Спете достатъчно, поне 7-8 часа.
   -   Откажете цигарите! Или поне ги намалете
   -   Увеличете физическата си активност. Но не допускайте да претренирате!
   -    Опитайте йога!

ОТСЛАБНЕТЕ!
   -   Но внимавайте с диетите! Гладуването ни е противопоказно!
   -   Избирайте добре балансирани и дългосрочни режими.
   -   Ограничете въглехидратите (особено бързите), наблягайте на протеини (нетлъсто месо, риба, млечни, яйца) и зеленчуци.
   Имаме постигнати добри резултати с 90 дневна диета,  Зоната на д-р Бари Сиърс, по която работят и някои  български диетолози.

Търсете информация в нета – има предостатъчно!
Не се доверявайте сляпо на всичко прочетено!
Не се самолекувайте!


Задължително на всяко новородено се прави изследване на щитовидната жлеза ОЩЕ в родилния дом и ако всичко е наред, НЕ пращат резултати.

Подробно обяснение – Диди6, пост 125, с.10  


С Хашимото се забременява! И се раждат здрави деца!

Нашите мамчета:
Коко*, ioli , Icyangel, Gerundia, Renew,  lucky77 , joya, Мери, Диди6, Karolin@,  Слънчева, Niкolovi , dion, mimi83api, Бърди, niko11, GaliAnn, tonivil, Little Evil, petience, magnet_for_happiness, Radost, Fever, m-i, ina.gg, anssi, Lynette, A_vagabоnd

Чакаме да ни зарадват:
*starlet* , MagicGR, Small Sun, Doni M, zazaza, s_kov, PIPILOTE, ioli, Петя78, джуджанка, Монако, The Flower

Старите теми:
Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6 Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12 Тема 13 Тема 14 Тема 15 Тема 16 Тема 17  Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21
Виж целия пост
# 1
Лаленце   bouquet  Hug
Дегааа защо така?! Дано всичко се разбере защо така се получава при теб? Иначе, преди  в см в началото, след като бях диагностицирана с Хашимото и впоследствие влязох в ремисия за 4 години, имах подобен на твоят проблем! Аз така и неразбрах от какво се провокира той ,нито го лекувах тогава, т.к по това време осещавах една др ендокриноложка Деведжиева в МЦ Марешки кв Младост (може би, си я чувала newsm78).
Та когато и споменах за своят проблем тя реагира супер грубо, като ми каза (никога няма да забравя Sick) тъмни небеса  #Crazy Т.с с две думи, това което чувствам и имам не е истина  Shocked
Но по него време ей така без нищо ми се подуваше някоя част от крайниците, я ръка, я крак (най-често) и освен оттока беше и супер болезнено ... Както се появяваше така и от само се бе си изчезваше ... неразбрах тогава какво го првокира, нито какво лечение да предприема ... а и тогава тази ендокриноложка не ме насочи към кого да се обърна за този си проблем  newsm78
Виж целия пост
# 2
Лаленце, благодаря   bouquet

Тези дни ще пускам контрола на ТСХ и ФТ4. Дано да са се задържали кто предния месец и да са стабиляги  Crazy
Виж целия пост
# 3
desdemona, това, което описваш с подуването на крайниците и болката ми напомня на подагра. Трябва да се види нивото на пикочната киселина в кръвта.
Doni M, ще стискам палци! Как върви бременността? Имате ли измислено име вече? Simple Smile
Дега, много интересно се получава при теб. Ти започна ли по-висока доза след последните високи резултати? Как се чувстваш физически?
Виж целия пост
# 4
Лаленце, признавам, че съм неподготвена  #Crazy Аз сега нямам подобен проблем ( да чукна на дърво) имах го преди ремисията и както се беше появил така изчезна от само себе си  newsm78 Иначе, какво да си изследвам, че не разбрах  Embarassed
Виж целия пост
# 5
desdemona , ето тук можеш да прочетеш повече за подаграта, но щом симптомите са отшумяли най-вероятно не е това. Пише, че се получава ако нивата на естрадиола са по-ниски, също така ако хапваш често месо. Лечението представлява диета.
Виж целия пост
# 6
Лаленце благодаря ти, само дето линка не се отваря  Thinking
Мереленда хубави са ти ст-стите  Hug Peace
Виж целия пост
# 7
Хубава работа... предполагам, че форума го разпознава като спам. Нищо де в гуугъл има информация бол  Peace
Виж целия пост
# 8
Moмичета, честита ни темичка.
Аз от 2 дни съм отново на еутирокс - всеки ден по 25мг., а събота и неделя - по 50. Явно с док не сме се разбрали миналия месец, като съм помислила, че само веднъж седмично трябва да вземам по 50 мг., а през останалото време - нищо. Нямаше голяма логика, ама реших да пробвам за 20 дни, през които ТСХ от 2,49, стана 3.02. Сега, от 2 дни, откакто си върнах вълшебното хапче съм супер,пак съм спокойна и щастлива  Hug Лекарката ми каза, че няма как да ми изпише препарат , който има 24-часово действие само 2 пъти седмично. Сега ми върна ежедневните 0.25, освен това - 2 пъти по 50мг. заради зимата, тъй като метаболизма се забавял. Е, не е някое светило, а ендо в малък град, където болшинството от пациентите са диабетици, но говореше същите неща, които чувам, че Начев и т.н. коментират. Каза и за това, че международната норма за горна граница пада. И ме даде за пример  - как макар и в норма имам клиника, а не би трябвало. Това говори, че границата, която се счита за нормална, е по-висока. Попитах я и за ТСХ дали влияе на овогенезата, тъй като антителата го правят. Каза - да, косвено, като предизвква хормонален дисбаланс. Ит.н. Хареса ми.
Само дано при мен това да е било причината, че и при ТСХ 2,49 бебето пак не се получи Sad
Виж целия пост
# 9
perunika, радвам се, че си доволна от ендокринолога си. Това е важното! И на мен не ми звучеше логично да ти спре тироксина освен два пъти седмично, но хубаво е, че си реагирала навреме. Очевидно тялото ти добре се повлиява от хапчето, така че съвсем скоро хормона ще е в идеални граници. Съжалявам, че бебчето не се е получило този месец, но недей да се отказваш и не забравяй, че при перфектни условия зачеването трудно става за един месец опити, а най-често за 6-8 месеца.
Успех!  Hug

Аз пък днес бях на гинеколог и много си го харесвам  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Лаленче, мерси за новата тема. Струва ми се обаче, че трябва да се направи една малка корекция в началото. Преди д-р Тодорова е преглеждала в София, но сега май не. Аз като ходих последно на 13ти декември в Плевен, тя ми каза, че се е преместила за постоянно в Плевен. Нека все пак някой който я посещава в София да се изкаже, да не би пък да бъркам нещо. newsm78
Виж целия пост
# 11
Лаленце, мерси че питаш. Не е безпроблемна бременността ми, но кретам. С много контракции съм, имах и разкритие, но се разминаха нещата. Общо взето пазя дивана вкъщи  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Петя78, нанесох корекцията, благодаря, че сподели  Peace

Doni M, съжалявам, че така се е получило, но най-важен е резултатът  Peace
Виж целия пост
# 13
И аз да се запиша да ви следя Peaceс благодарности към съставителката на новата тема  bouquet
Да ви попитам някой дали знае как ще почива д-р. Начев по празниците,че отлагам пускането на любимото хормонче след поредното неуспешно ИКСИ,но нещо хич не се чувствам добре и се замислям другата седмица да направя контрола,макар,че уж си го оставях за догодина Mr. Green Hug
Виж целия пост
# 14
Записвам се и аз в новата темичка, Лаленце, благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия