Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 4

  • 30 619
  • 741

Анкета

 Удовлетворени ли сте от грижите на персонала  за децата в детското заведение?

Опции:

Нека има само - Здраве,здраве,здраве!

Тема 1 Тема 2
Тема 3
Виж целия пост
# 1
За анкетката - аз съм много доволна от грижите за детето ми в ДГ.
Вчера бяха на Боровец на екскурзия за 1 ден, детето беше очаровано, пързаляли са се 2 часа. Госпожата снощи ми се обади да попита как е детето, доволно ли е... И да попита как е, защото и било станало лошо на връщане в автобуса, но после заспала и преминало.....
Виж целия пост
# 2
Аз като цяло съм доволна, като изключим това, че през по-хладните дни не ги извеждат навън. Но това явно е повсеместно явление с малки изключения, така че се ядва. Е, имали сме тук-там търкания, но като цяло съм доволна. Аз де, детето - не Simple Smile От него ако зависи - цяла зима болен ще стои, само и само да не ходи Simple Smile
Виж целия пост
# 3
 Natali_, доколкото съм запозната деца до две години много рядко развиват самата скарлатина - могат да станат носители на стрептокока, но много рядко се разболяват от самата болест.

 Да дам малко повече инфо за този бърз тест в Цибалаб - оказа се, че изследват антитела срещу стрептокока, поради което не е добре на този тест да се подлагат деца, които току-що са изкарали скарлатина или са лекувани от носителство, защото тестът ще излезе положителен дори да няма наличие на стрептокок в момента. Затова е най-добре на него да се подлагат хора, които първоначално се изследват да видят дали въобще са носители.
 Малко объркано стана, дано да се разбира какво искам да напиша   
Виж целия пост
# 4
относно анкетата - не, че не съм доволна, но може и по-добре. Моят син беше нахапан от друго дете ДВА пъти...първият път да е било инцидент, но два пъти е прекалено. Освен това нахапванията бяха доста жестоки - до рани, по главата, ръцете, лицето. А служителките в яслата нищо не видели.....
Иначе ги преобличат, ако има нужда, занимават ги, не мога да се оплача от това, но доста често ми се струва, че ги зарязват сами....
Виж целия пост
# 5
Да дам малко повече инфо за този бърз тест в Цибалаб - оказа се, че изследват антитела срещу стрептокока, поради което не е добре на този тест да се подлагат деца, които току-що са изкарали скарлатина или са лекувани от носителство, защото тестът ще излезе положителен дори да няма наличие на стрептокок в момента.

След като изчетох много материал - оказва се, че този бърз тест не е съвсем валиден.
Най-сигурното е гърлена натривка, която да бъде оставена 3 пълни дни и да се проследи растеж.

Бебетата до 6 месеца са носители на антитела срещу скарлатина и няма как да се разболеят. На някои места дори се твърди, че до навършването на 3 години децата са защитени.

Анкетата - не съм доволна от някои неща, но друг път ще пиша защо, че сега не ми е до това.
Виж целия пост
# 6
Да се присъединя, както обикновено, към тази не много приятна, но полезна тема!
Да оздравяват всички болни дечица!
Sourcherry, и вие (разбирам какво ти е...)!  Hug
Като цяло съм доволна от грижите, които полага персонала в детската градина за дъщеря ми.
Виж целия пост
# 7
От много неща съм доволна и от толкова- недоволна  Laughing
Виж целия пост
# 8
Като цяло съм доволна, но и при нас има какво да се желае.

Не ги извеждат през зимата. Но пък им дават на воля да рисуват и да оцветяват и като че ли не се набляга толкова на тв.

Едната госпоже обаче е по-ларж и малко пропуска какво се случва в стаята - разбирайте ухапване/удар.

Не ми хареса и реакцията към дете със СОП. Детето не е агресивно, малко по-емоционално е. С малко повече такт се получават нещата. Вярно е, че групта е голяма (30 деца) и е трудно, но пък не трябва и така негативно да се реагира за такова дете.
Виж целия пост
# 9
С надеждата да нямаме повод да пишем тук Simple Smile Бързо оздравяване на всички болни дечица!  Hug
Скрит текст:
Виж целия пост
# 10
Здравейте Hug.
Нашата сага с боледуването продължава Sad. От вчера вече и АБ пие. Няма Т, жизнен е, обаче кашлицата е ужасна. През деня не кашля често, но сутрин и нощем е нещо страшно ooooh!. А от вчера и аз се заразих и няма нещо по мен, което да не ме боли Tired.
За анкаетата, като цяло съм доволна от грижите в ДГ.
Виж целия пост
# 11
Чери, бързо оздравяване на детенцето ти!
Анкетата-Не ходим на градина!
Нека всички дечица да здрави и щастливи!
Виж целия пост
# 12
                           
                             За здрави и силни дечица!

По-анкетата:50/50
И хубави и лоши страни си има градината.
Виж целия пост
# 13


По-анкетата:50/50
И хубави и лоши страни си има градината.
И аз съм на това мнение  Peace
Виж целия пост
# 14
Януари месец целият изкарахме в къщи.
Първо малката беше с ларингит, след това каката получи суперинфекция.....и така......сега са само до обяд тази седмица.....роднините се редуват да ги гледат.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия